• Wersja językowa:
  • EN
  • DE

Otwarcie placu zabaw w Złotniku

29 czerwca b.r. uroczyście otwarto nowy plac zabaw w Złotniku.
W załączeniu galeria.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Zapraszamy na Gminną Biesiadę Śpiewaczą

Wójt Gminy Żary wraz z Zespołem Śpiewaczym "Chabry"  ze Złotnika serdecznie zaprasza na Gminną Biesiadę Śpiewaczą, która odbędzie się dnia 14 lipca 2018 r. o godz. 14.30 na placu przy świetlicy wiejskiej w Złotniku.

Gminne Zakończenie Roku Szkolnego 2018

W tym roku współgospodarzem Gminnego Zakończenia Roku Szkolnego była Szkoła Podstawowa w Bieniowie. Po przywitaniu gości i krótkich przemowach obejrzeć mogliśmy część artystyczną przygotowaną przez uczniów pod czujnym okiem opiekunów, jednak zdecydowanie najdłużej trwało wręczanie nagród uczniom wytypowanym przez dyrektorów.
W tym roku nagrody przyznane zostały dla 3 uczniów z każdej szkoły z najlepszymi wynikami w nauce. W roku szkolnym 2017/2018 nagrodę w tej kategorii otrzymali uczniowie szkoły podstawowej w Bieniowie: Dorota Dziewińska, Sara Baryła, Oliwia Fraszewska; w Grabiku: Martyna Partyka, Nikola Lachowska, Weronika Flaga; w Lubanicach: Kacper Ziółkowski, Szymon Pietrowiak, Jakub Gnap; w Mirostowicach Dolnych: Amelia Iżewska, Natalia Majcher, Maciej Dalkowski; Olbrachtowie: Julia Przybyłek, Julian Zyga, Oliwia Mocydlarz; w Sieniawie Żarskiej: Amelia Sendrowicz, Jakub Czerniec, Michalina Robaszewska; w Złotniku: Jakub Stankiewicz, Anna Brudna, Roksana Świętochowska. Nagrody odebrali także uczniowie klas gimnazjalnych z Bieniowa: Adrianna Magiełda,, Hanna Pietrzak, Julia Baryła; z Grabika: Marta Bartczak, Bartosz Kłudkowski, Wiktoria Ościak; z Mirostowic Dolnych: Wiktoria Bełz, Dominika Majcher, Julia Wiśniewska.

Nagrody odebrali także absolwenci za wybitne osiągnięcia w różnych sferach działalności edukacyjnej, nagrodzeni to absolwenci Gimnazjum w Grabiku: Małgorzata Dominiak, Wiktoria Ościak i Jakub Łowiński.
Kolejną kategorią, w której wręczone zostały nagrody to sukcesy w konkursach przedmiotowych, artystycznych, czy sportowych, w których uczniowie reprezentowali szkołę bądź też Gminę Żary. Nagrodzone osoby to uczniowie szkoły w Bieniowie: (nagroda zbiorowa) Sara Baryła, Aurelia Kmiecik, Julia Baryła, Kamil Zielonka, Krystian Zielonka, Wiktoria Koman, Maciej Motyl, Konrad Antosz, Dorota Dziewińska, Oliwia Fraszewska; w Grabiku: Kacper Bryczkowski, Jakub Kosiński, Tomasz Kosiński, Kamil Gierula; w Lubanicach: Wiktoria Sadowa, Alex Wrzeszcz; w Mirostowicach Dolnych: Amelia Gołębiewicz, Dorota Bett; w Olbrachtowie: Adrianna Wasilewska, Oliwia Szymańska i Gabriela Styś.
Czwartą kategorią, w której wręczone były upominki to nagrody za rozwijanie pasji. I tak nagrody otrzymali uczniowie szkoły w Grabiku (nagroda grupowa): Lena Femlak, Patrycja Banaś, Nikola Budzyńska, Julia Ostrowska; w Mirostowicach Dolnych: Maksymilian Bełz; w Sieniawie Żarskiej: Kamil Nowacki, Oskar Bazak, Nadia Kowalik; w Złotniku: Remigiusz Dąbrowski, Aleksandra Drozdek, Oliwia Floriańczyk i Karolina Główka.
W trakcie całego roku szkolnego uczniowie wszystkich naszych szkół rywalizowali podczas Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych. Nominację i awans do Finału w Łodzi udało się zdobyć 2 uczennicom Szkoły Podstawowej w Olbrachtowie: Adriannie Wasilewskiej i Oliwii Szymańskiej. Oliwia zdobyła I miejsca w biegu na 60 metrów w XXIV Finale Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi oraz 2 miejsce w ,,XIII Międzynarodowym Pucharze lekkoatletycznym dla dzieci i młodzieży w wieku 11, 12, 13 lat" w Łowiczu.
Zajęcia w szkole zakończone, nagrody wręczone, wystarczy zrealizować bony podarunkowe i cieszyć się z wyczekiwanych wakacji, a od września z nową siłą zacząć pracę na kolejne nagrody.
Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji, do zobaczenia w nowym roku szkolnym!
Baner: kalendarz_imprez_2018Baner: info_z_gminy_zaryBaner: produkty_pograniczaBaner: psy_adopcja
Baner: e-mapaBaner: zwik_kanalizacjaBaner: euroregionBaner: swiatlowod

Kontakt - stopka

Gmina Żary