Najnowsze informacje

Piknik Ekologiczny w Gminie Żary

02-10-2017 | drukuj
Ilustracja do informacji: Piknik Ekologiczny w Gminie Żary
W dniu 29 września 2017r. w Mirostowicach Dolnych, w Gminie Żary odbył się Piknik ekologiczny, sfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze. Piknik rozpoczął  się o godz. 9.30 Akcją sprzątania świata na terenie miejscowości, w której uczestniczyła reprezentacja uczniów wraz z opiekunami z siedmiu szkół oraz gościnnie Szkoła Podstawowa nr 10 z Żar i Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Żarach a także leśnicy z Nadleśnictwa Lipinki.
Część oficjalną Pikniku o godz. 11.00 rozpoczął Wójt Gminy Żary, witając zaproszonych gości oraz społeczność wszystkich szkół. Dużym zainteresowaniem zwłaszcza dzieci  cieszyły się stanowiska ZZO Marszów wraz ze stoiskiem EKOszkoła oraz Nadleśnictwa Lipinki. Dzieci chętnie brały udział w zabawach i konkursach,  dotyczących prawidłowej segregacji oraz recyklingu. które przygotowali pracownicy ZZO Marszów.
Dzieci klas I-III wszystkich szkół wzięły udział w konkursie plastycznym, którego wyniki zostały ogłoszone podczas imprezy  a nagrodzone prace zostały wyeksponowane w formie małej wystawy na placu piknikowym.
Piękna pogoda sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu oraz występom dzieci i młodzieży w konkursie piosenki ekologicznej, promującej segregację odpadów oraz pokazu mody ekologicznej, w którym uczestnicy wykazali się ogromną pomysłowością. Stroje wykonane z odpadów wtórnych wzbudziły zachwyt publiczności. Wszyscy uczestnicy konkursów zostali nagrodzeni przez Wójta Gminy Żary. W imieniu Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze Nadleśniczy Pan Jan Lesser wręczył puchary dla przedstawicieli szkół, uczestniczących w akcji sprzątania świata.
Ponadto w budynku świetlicy można było obejrzeć teatr ekologiczny prezentowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Grabiku oraz prezentację multimedialną pt. „ Jak długo żyją śmieci”, przygotowaną przez uczniów Szkoły Podstawowej w  Mirostowicach Dolnych. W Pikniku uczestniczyło ok. 600 osób, którym serdecznie dziękujemy za udział i zaangażowanie.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć: Piknik Ekologiczny w Gminie Żary (50)

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Załączniki

Znajdujesz się na stronie: Gmina Żary Ludzie- Lasy- Przestrzeń
 
Ilustracja do informacji: Nowy samochód dla OSP Złotnik Ilustracja do informacji: Konsultacje w sprawie "Rocznego programu współpracy Gminy Żary z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2018" Ilustracja do informacji: Piknik Ekologiczny w Gminie Żary Ilustracja do informacji: II Polowa Zaprzęgowa Próba Klaczy w m. Surowa Ilustracja do informacji: Przekazanie samochodu strażackiego dla OSP Lubanice

Nowy samochód dla OSP Złotnik

15 października odbyło się uroczyste przekazanie jednostce OSP Złotnik nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Konsultacje w sprawie "Rocznego programu...

Zapraszamy do udziału w konsultacjach mających na celu opracowanie programu współpracy Gminy Żary z organizacjami pozarządowymi na 2018 rok. Konsultacje potrwają 14 dni od daty zamieszczenia projektu Programu na stronie...

Piknik Ekologiczny w Gminie Żary

W dniu 29 września 2017r. w Mirostowicach Dolnych, w Gminie Żary odbył się Piknik ekologiczny, sfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze. Piknik rozpoczął się o...

II Polowa Zaprzęgowa Próba Klaczy w m....

W dniu 16.09.2017r. sołtys wsi Surowa był organizatorem II Polowej Zaprzęgowej Próby Klaczy. W załączeniu galeria.

Przekazanie samochodu strażackiego dla OSP...

W załączeniu galeria zdjęć.

Gmina Żary

Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary 
NIP 928-207-84-65
REGON 970770681
tel. 68 470-73-00, fax. 68 470-73-03,
Nr konta: PKO BP 
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405