Aktualności

Mikołaj w naszych szkołach

Autor: Barbara Gosławska
Ilustracja do informacji: Mikołaj w naszych szkołach
 
6 grudnia wszystkie szkoły z terenu Gminy Żary  odwiedził Święty Mikołaj. Wraz z pomocnikami wręczał paczki dla wszystkich dzieci, które uczęszczają do szkół gminnych. Nieobecni nie muszą się martwić - na nich paczki czekają do odbioru w szkole. To dla dzieci niezapomniane przeżycie i mnóstwo radości. Najmłodsi już czekają na Świętego  Mikołaja w kolejnym roku. Zapraszamy do galerii zdjęć oraz do obejrzenia krótkich filmików, na których widać radość dzieci z wizyty niecodziennego gościa.
 

Mikołajkowy turniej tenisa stołowego

Ilustracja do informacji: Mikołajkowy turniej tenisa stołowego
3.12.2017 w Olbrachtowie odbył się Mikołajkowy turniej tenisa stołowego o Puchar Wójta Gminy  Żary. Do rywalizacji przystąpiło 30 zawodników i 3 zawodniczki. Rywalizowano w 5 kategoriach. Po bardzo zaciętych i emocjonujących spotkaniach końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:
 
Kobiety - open:
1. Polanowska Ewa
2. Bartosz Grażyna
3. Beyga Krystyna
 
Chłopcy - rocznik 2002 i młodsi:
1. Kłudkowski Bartosz
2. Kosiński J
3. Kowalski Wojciech
 
Amatorzy:
1. Piotrowski Zbigniew
2. Koszela Dariusz
3. Dziduszko Zbigniew
 
Amatorzy mieszkańcy gminy wiejskiej Żary:
1. Duda Adam
2.Kłudkowski Piotr
3. Dobek Krzysztof
 
Zrzeszeni:
1. Paszczeniuk Dawid
2. Świtek Ireneusz
3. Czyżewski Jarosław
 
Najlepsi otrzymali statuetki i nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminę Żary i UKS Prus Żary. Organizatorem i sędzią głównym był Dariusz Hawełka
 

Spotkanie informacyjne w dniu 13.12.2017r.

Ilustracja do informacji: Spotkanie informacyjne w dniu 13.12.2017r.
Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu informacyjnym dla organizacji pozarządowych, które odbędzie się w 13.12.2017 r. w Zielonej Górze. W załączeniu informacje dotyczące przedmiotowego spotkania.

Załączniki

Komunikat

Ilustracja do informacji: Komunikat
W związku z wykonywaniem prac modernizacyjnych na zbiorniku wody pitnej w Lubomyślu, informujemy mieszkańców wsi Lubomyśl, Kadłubia i część ul. Żurawiej (podłączonej do wodociągu Kadłubia) o przerwie w dostawie wody dnia 5 grudnia 2017r w godzinach  9.00  do  16.00. Zastępczy punkt poboru wody zlokalizowany został dla mieszkańców wsi Lubomyśl na hydrancie przy Szkole Podstawowej w Złotniku, natomiast dla mieszkańców Kadłubia i ul. Żurawiej hydrant przy posesji nr 22 na ul. Żurawiej.

Informacja dla hodowców drobiu

Ilustracja do informacji: Informacja dla hodowców drobiu
W załączeniu informacja od Powiatowego Lekarza Weterynarii dotycząca zagrożenia wystąpienia ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków HPAI. 

Załączniki

X Gminny Konkurs Bożonarodzeniowy

Ilustracja do informacji: X Gminny Konkurs Bożonarodzeniowy
Wójt Gminy Żary serdecznie zaprasza do udziału w X Gminnym Konkursie Bożonarodzeniowym.
Regulamin konkursu w załączeniu.

Załączniki

Spotkanie informacyjne

Ilustracja do informacji: Spotkanie informacyjne
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego zaprasza na spotkanie informacyjne dla organizacji pozarządowych i podmiotów pożytku publicznego, które  odbędzie się 8 grudnia 2017 r. w godzinach 10.00 - 13.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim, ul. gen. Wł.Sikorskiego 107 (sala 8, parter).
Podczas spotkania przedstawione zostaną możliwości wsparcia NGO z funduszy unijnych oraz z budżetu Województwa Lubuskiego. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie zgłoszenia (imię, nazwisko, nazwa instytucji) na adres: k~.~kozinska~@~lubuskie~.~pl w terminie do 6 grudnia 2017r.

Mikołajkowy turniej tenisa stołowego

Ilustracja do informacji: Mikołajkowy turniej tenisa stołowego
Informujemy, że 3.12.2017r w Olbrachtowie o godz.10.00 odbędzie się Mikołajkowy Turniej tenisa stołowego o Puchar Wójta Gminy Żary.Turniej rozegrany zostanie w 2 kategoriach kobiet: rocznik 2002 i młodsze oraz open i 4 kategoriach mężczyzn: rocznik 2002 i młodsi, amatorzy - mieszkańcy Gminy wiejskiej Żary, amatorzy i zrzeszeni. Wpisowe do turnieju 10zł /nie dotyczy mieszkańców Gminy wiejskiej Żary/. W załączeniu plakat.
 

Załączniki

60 lat OSP Złotnik

Ilustracja do informacji: 60 lat OSP Złotnik
W załączeniu galeria. 

Uroczystość jubileuszy małżeńskich

Ilustracja do informacji: Uroczystość jubileuszy małżeńskich
W dniu 18 listopada w Sali żarskiej „Luny” odbyła się piękna uroczystość, podczas której honorowymi gośćmi były pary, które w związku małżeńskim trwają już od pół wieku i dłużej.
„Kocha się naprawdę i do końca tylko wówczas, gdy kocha się zawsze, w radości i smutku, bez względu na dobry i zły los”. Tymi słowami Jana Pawła II były opatrzone listy gratulacyjne, jakie razem z upominkami wręczył Wójt Gminy Żary Leszek Mrożek „diamentowej” i „złotym” parom z terenu naszej gminy. Jubilaci otrzymali również Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP. Uroczystość uświetnił występ zespołu „Trubardurzy” oraz zespołu „Łazowianki” z Łazu. Był to prezent od zespołu dla Pani Teresy Olszewskiej – kierownika zespołu, która wraz z mężem Czesławem również obchodziła Złote Gody. 
Jubilatami z terenu naszej gminy byli  Państwo:
60 Lecie – Diamentowe Gody

1. Władysława i Bolesław Maciejewski

50  Lecie – Złote Gody

1. Waleria i Mirosław Stefanowicz
2. Helena i Władysław Chmielewski
3. Teresa  i Czesław Olszewski
4. Krystyna i Bogdan Matysik
5. Helena i Karol Wolniak
6. Zofia i Henryk Mękal
7. Wanda i Wojciech Kamiński

   
                                                                                                                                             
1 2 3 4 5 6 ... 160
Znajdujesz się na stronie: Gmina Żary Ludzie- Lasy- Przestrzeń
 
Ilustracja do informacji: Spotkanie w Neuhausen Spree Ilustracja do informacji: Eliminacje gminne Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego 2018 Ilustracja do informacji: Turniej tenisa stołowego Ilustracja do informacji: Komunikat dla mieszkańców Ilustracja do informacji: Nowy samochód dla KPP Żary

Spotkanie w Neuhausen Spree

Dnia 12.01.2018r. delegacja z Gminy Żary wzięła udział w spotkaniu partnerskim w Gminie Neuhausen Spree.Celem spotkania było omówienie współpracy w roku 2017 oraz określenie planów działania na rok bieżący.

Eliminacje gminne Lubuskiego Konkursu...

W załączeniu Regulamin Eliminacji Gminnych Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się w dniach 26-27.02.2018r.

Turniej tenisa stołowego

Zapraszamy do udziału w turnieju tenisa stołowego na rzecz 26 Finału WOŚP, który odbędzie się 14.01.2018 r. o godz.10.00 w Olbrachtowie. W załączeniu plakat informacyjny.

Komunikat dla mieszkańców

Informujemy odbiorców wody wsi Łaz i Mirostowic Dolnych ul. Żarskiej nr 16, 19, 20, 21 i 22, że z powodu prac remontowych wystąpi przerwa w dostawie wody dnia 9 stycznia 2018 r. w godzinach 9.00 – 12.00.

Nowy samochód dla KPP Żary

Dnia 29.12.2017r. odbyło się uroczyste przekazanie nowego samochodu nieoznakowanego dla Komendy Powiatowej Policji w Żarach. Gmina Żary wspiera inicjatywy związane z podniesieniem bezpieczeństwa mieszkańców gminy. Nowy samochód...

Gmina Żary

Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary 
NIP 928-207-84-65
REGON 970770681
tel. 68 470-73-00, fax. 68 470-73-03,
Nr konta: PKO BP 
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405