Aktualności

Nowy samochód dla OSP Złotnik

Ilustracja do informacji: Nowy samochód dla OSP Złotnik
15 października odbyło się uroczyste przekazanie jednostce OSP Złotnik nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Wykaz świadczeniodawców w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej

Ilustracja do informacji: Wykaz świadczeniodawców w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej
Na prośbę Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w załączeniu wykaz podmiotów w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej obowiązujący od 1 października 2017r. 
 

Załączniki

Zaproszenie do przesyłania informacji

Ilustracja do informacji: Zaproszenie do przesyłania informacji
W związku z tworzeniem nowej strony internetowej Gminy Żary  w ramach projektu pn. „Gmina Żary i Gablenz zapraszają” zwracamy się z prośbą do organizacji pozarządowych tj. klubów sportowych, stowarzyszeń, fundacji, zespołów śpiewaczych, ośrodków noclegowych  o przesłanie aktualnych danych dotyczących działalności organizacji wraz z danymi teleadresowymi, kontaktem telefonicznym, e-mailowym oraz aktualnym zdjęciem (max. 3 szt.)
 
Powyższe dane należy przesłać e- mailowo na adres: e-mail lub e-mail lub dostarczyć na płycie CD/DVD pok. 202 w terminie do
30 października 2017r.
W przypadku nieotrzymania informacji w powyższym terminie na nowej stronie internetowej nie będzie informacji o danej organizacji czy podmiocie.

Informacja dla mieszkańców

Ilustracja do informacji: Informacja dla mieszkańców
Zarząd SWISS KRONO sp.  z o.o. w Żarach informuje, że w dniach 16-22 października 2017r. w celu przeprowadzenia niezbędnych prac konserwacyjnych wyłączony zostanie elektrofiltr kondensacyjny. Więcej informacji w załączonym piśmie.

Załączniki

Spotkanie w Gablenz

Ilustracja do informacji: Spotkanie w Gablenz
3.10.2017r. delegacja z Gminy Żary brała udział w spotkaniu w  partnerskiej  Gminie Gablenz  z okazji Święta Zjednoczenia Niemiec.

Konsultacje w sprawie "Rocznego programu współpracy Gminy Żary z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2018"

Autor: Katarzyna Marciniak
Ilustracja do informacji: Konsultacje w sprawie "Rocznego programu współpracy Gminy Żary z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2018"
        Zapraszamy do udziału w konsultacjach mających na celu opracowanie programu współpracy Gminy Żary z organizacjami pozarządowymi na 2018 rok. Konsultacje potrwają 14 dni od daty zamieszczenia projektu Programu na stronie internetowej, w BIP oraz w siedzibie Urzędu Gminy Żary tj. do dnia 19.10.2017 r. W załączeniu projekt uchwały w sprawie  „Rocznego programu współpracy Gminy Żary z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2018” oraz formularz zgłaszania uwag.
 

Załączniki

Ogłoszenie

Ilustracja do informacji: Ogłoszenie
Wójt Gminy Żary zwołuje na dzień 11.10.2017 r. na godzinę 17:30 zebranie wiejskie w sprawie konsultacji z mieszkańcami konieczności wprowadzenia zmiany nazwy ulicy XXX-lecia w m. Mirostowice Dolne, w związku z wprowadzeniem ustawy z dnia 1 kwietnia 2016 r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej (Dz. U z 2016 r. poz. 744).
 

Piknik Ekologiczny w Gminie Żary

Ilustracja do informacji: Piknik Ekologiczny w Gminie Żary
W dniu 29 września 2017r. w Mirostowicach Dolnych, w Gminie Żary odbył się Piknik ekologiczny, sfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze. Piknik rozpoczął  się o godz. 9.30 Akcją sprzątania świata na terenie miejscowości, w której uczestniczyła reprezentacja uczniów wraz z opiekunami z siedmiu szkół oraz gościnnie Szkoła Podstawowa nr 10 z Żar i Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Żarach a także leśnicy z Nadleśnictwa Lipinki.
Część oficjalną Pikniku o godz. 11.00 rozpoczął Wójt Gminy Żary, witając zaproszonych gości oraz społeczność wszystkich szkół. Dużym zainteresowaniem zwłaszcza dzieci  cieszyły się stanowiska ZZO Marszów wraz ze stoiskiem EKOszkoła oraz Nadleśnictwa Lipinki. Dzieci chętnie brały udział w zabawach i konkursach,  dotyczących prawidłowej segregacji oraz recyklingu. które przygotowali pracownicy ZZO Marszów.
Dzieci klas I-III wszystkich szkół wzięły udział w konkursie plastycznym, którego wyniki zostały ogłoszone podczas imprezy  a nagrodzone prace zostały wyeksponowane w formie małej wystawy na placu piknikowym.
Piękna pogoda sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu oraz występom dzieci i młodzieży w konkursie piosenki ekologicznej, promującej segregację odpadów oraz pokazu mody ekologicznej, w którym uczestnicy wykazali się ogromną pomysłowością. Stroje wykonane z odpadów wtórnych wzbudziły zachwyt publiczności. Wszyscy uczestnicy konkursów zostali nagrodzeni przez Wójta Gminy Żary. W imieniu Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze Nadleśniczy Pan Jan Lesser wręczył puchary dla przedstawicieli szkół, uczestniczących w akcji sprzątania świata.
Ponadto w budynku świetlicy można było obejrzeć teatr ekologiczny prezentowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Grabiku oraz prezentację multimedialną pt. „ Jak długo żyją śmieci”, przygotowaną przez uczniów Szkoły Podstawowej w  Mirostowicach Dolnych. W Pikniku uczestniczyło ok. 600 osób, którym serdecznie dziękujemy za udział i zaangażowanie.
 
 

Załączniki

Terminy polowań kół łowieckich

Załączniki

II Polowa Zaprzęgowa Próba Klaczy w m. Surowa

Ilustracja do informacji: II Polowa Zaprzęgowa Próba Klaczy w m. Surowa
W dniu 16.09.2017r. sołtys wsi Surowa był organizatorem II Polowej Zaprzęgowej Próby Klaczy. W załączeniu galeria.
Foto: Robert Godlewski
1 2 3 4 5 6 ... 160
Znajdujesz się na stronie: Gmina Żary Ludzie- Lasy- Przestrzeń
 
Ilustracja do informacji: Komunikat o sprzedaży samochodów Ilustracja do informacji: Spotkanie w Neuhausen Spree Ilustracja do informacji: Eliminacje gminne Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego 2018 Ilustracja do informacji: Turniej tenisa stołowego Ilustracja do informacji: Komunikat dla mieszkańców

Komunikat o sprzedaży samochodów

Gmina Żary posiada do sprzedania dla innych samorządów lub bezpośrednio dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych sprawne technicznie i zarejestrowane pojazdy pożarnicze typu: MAN 15-240 GCBA-3,6/24 rok prod. 1988, ...

Spotkanie w Neuhausen Spree

Dnia 12.01.2018r. delegacja z Gminy Żary wzięła udział w spotkaniu partnerskim w Gminie Neuhausen Spree.Celem spotkania było omówienie współpracy w roku 2017 oraz określenie planów działania na rok bieżący.

Eliminacje gminne Lubuskiego Konkursu...

W załączeniu Regulamin Eliminacji Gminnych Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się w dniach 26-27.02.2018r.

Turniej tenisa stołowego

Zapraszamy do udziału w turnieju tenisa stołowego na rzecz 26 Finału WOŚP, który odbędzie się 14.01.2018 r. o godz.10.00 w Olbrachtowie. W załączeniu plakat informacyjny.

Komunikat dla mieszkańców

Informujemy odbiorców wody wsi Łaz i Mirostowic Dolnych ul. Żarskiej nr 16, 19, 20, 21 i 22, że z powodu prac remontowych wystąpi przerwa w dostawie wody dnia 9 stycznia 2018 r. w godzinach 9.00 – 12.00.

Gmina Żary

Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary 
NIP 928-207-84-65
REGON 970770681
tel. 68 470-73-00, fax. 68 470-73-03,
Nr konta: PKO BP 
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405