Apel o wsparcie inicjatywy

Ilustracja do informacji: Apel o wsparcie inicjatywy
Szanowni Państwo !
Zbliżająca się kanonizacja Papieża który jest w Państwa samorządach Honorowym Obywatelem upoważnia nas do zwrócenia się z prośbą abyście  Państwo w mediach lokalnych, w placówkach oświatowo - wychowawczych i kultury rozpropagowali ogólnopolski stały! już projekt p.n. "Teczka serdecznej pamięci - archiwum pamiątek z okresu pontyfikatu JP II w każdym polskim domu.
W pliku podajemy informację o tym projekcie oraz wizerunek wspomnianej Teczki.
Jestem przekonani, że  zrozumiecie, docenicie i wesprzecie Państwo tą społeczną, bezpłatną inicjatywę jako Wasz osobisty  wkład w trwałą pamięć o Waszym Honorowym Obywatelu.
 
Z pozdrowieniami                          
mgr Ryszard Zawadowski - Dyrektor Ośrodka Dokumentacji Pontyfikatu
Jana Pawła II
 
 

Załączniki

Marsz dla bł.Jana Pawła II

Ilustracja do informacji: Marsz dla bł.Jana Pawła II
Marsz dla  bł. Jana Pawła II
W dniu 17.05.2013r  ulicami naszej miejscowości przeszedł Marsz dla Jana Pawła II . W ten to sposób  uczniowie i  nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II oraz cała społeczność  wsi Złotnik  uczcili 93 rocznicę urodzin bł. Jana Pawła II.
Marsz rozpoczął się przy szkole, towarzyszyły mu żółto – białe chorągiewki  i balony a także wspaniały śpiew. Na zakończenie marszu przy Kościele Parafialnym wypuszczone zostały w niebo biało – żółte balony.
 
Katarzyna Bryjak
 
 

Honorowy obywatel gminy

Ojciec Święty Jan Paweł II- ustanowiony Honorowym Obywatelem Gminy Żary uchwałą Nr X/96/99 Rady Gminy Żary z dnia 23 grudnia 1999 r.
 
Jan Paweł II - Karol Józef Wojtyła, urodził się 18.05.1920 r. w Wadowicach, zmarł 02.04.2005 r. w Watykanie. Jest postacią, której ze względu na jej fenomen, nie trzeba przybliżać nikomu. Z uwagi na to właśnie, sylwetka Ojca Świętego Jana Pawła II zostanie przedstawiona w wielkogabarytowym skrócie.
Jan Paweł II to nie tylko polski duchowny rzymskokatolicki, arcybiskup krakowski, kardynał, kawaler Orderu Orła Białego i papież od 16.10.1978 r. do 02.04.2005 r. Jan Paweł II to również poliglota, aktor, dramaturg i pedagog. Jest Honorowym Obywatelem bardzo wielu miast. 
 
 
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Złotniku
 
15 października 2010r. miała miejsce niecodzienna uroczystość w  Szkole Podstawowej w Złotniku. W tym dniu szkole zostało nadane szkole imię Jana Pawła II. Jednocześnie obchodzono w tym dniu Jubileusz 65-lecia szkolnictwa w Złotniku.
Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej odprawionej w Kościele p.w. Jana Chrzciciela w Złotniku przez bp Adama Dyczkowskiego, podczas której został poświęcony Sztandar Szkoły.
Na zakończenie Mszy św. wszyscy uczestnicy obejrzeli i prezentację multimedialną o historii szkoły oraz wielkim patronie Janie Pawle II.
Następnie w uroczystym korowodzie przy dźwiękach kapeli Zespołu Górali Czadeckich ze Złotnika wszyscy uczestnicy uroczystości przeszli do Szkoły.
Poczet Sztandarowy Rodziców w składzie Józef Rewaj, Jolanta Strzelczak, Aneta Ślęczka  uroczyście wprowadził Sztandar na salę gimnastyczną, gdzie po odśpiewaniu Hymnu Państwowego przybyłych gości powitała Pani Dyrektor Jadwiga Muńko. A wśród zaproszonych byli m.in: Wójt Gminy Żary- Jan Dżyga,  Starosta Powiatu Żarskiego- Marek Cieślak, W-ce Kurator- Ferdynand Sańko, Wizytator Kuratorium Oświaty- Teresa Przychodzeń, bp. Adam Dyczkowski, Przewodniczący Rady Gminy Żary – Marian Peszek, Radni Gminy Żary, sołtysi wsi Złotnik, Lubomyśl, Kadłubia, Kierownik ZEAS – Wojciech Wojtiuk, księża, Dyrektorzy Szkół z Gminy Żary, absolwenci szkoły, rodzice, mieszkańcy, sponsorzy, grono pedagogiczne oraz uczniowie.
Najważniejszym momentem uroczystości było przekazanie przez Radę Rodziców Sztandaru Pani Dyrektor Jadwidze Muńko, która dokonała prezentacji Sztandaru zebranym gościom, a następnie przekazała go uczniom.
Kolejnym uroczystym momentem było Ślubowanie Uczniów na Sztandar Szkoły. Po ceremonii Ślubowania nastąpił akt uroczystego wbicia gwoździ w drzewiec Sztandaru.
Następnie Pani Dyrektor złożyła podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do ufundowania Sztandaru . Szczególne podziękowania skierowane były do  absolwentów szkoły, którzy tworzyli historię Szkoły oraz pielęgnowali jej tradycję.
Ciepłe słowa uznania popłynęły w stronę by łych nauczycieli, dyrektorów i osób, które wpisały się w jakikolwiek sposób w dzieje szkoły w Złotniku.
Były gratulacje, życzenia i podziękowania od władz samorządowych za owocną współpracę i sukcesy jednostki
W części artystycznej programu zaprezentowały się dzieci ze szkoły, zespół „ Chabry” oraz Zespół Górali Czadeckich ze Złotnika.
Na zakończenie odsłonięta oraz poświęcona została pamiątkowa tablica z imieniem szkoły.
 
Link do strony SP im. Jana Pawła II w Złotniku

 
 
 

Załączniki

Znajdujesz się na stronie: Gmina Żary Ludzie- Lasy- Przestrzeń
 
Ilustracja do informacji: List intencyjny podpisany Ilustracja do informacji: Projekt wdrożenia e-usług dla mieszkańców gminy Ilustracja do informacji: Nowy samochód dla Straży Granicznej Ilustracja do informacji: Komunikat o sprzedaży samochodów Ilustracja do informacji: Spotkanie w Neuhausen Spree

List intencyjny podpisany

Dnia 16.02.2018r. Wójt Gminy Żary Leszek Mrożek podpisał list intencyjny z Polską Spółką Gazownictwa Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie w związku z planowanym przez spółkę rozwojem sieci gazowej. List wyraża...

Projekt wdrożenia e-usług dla mieszkańców...

Dobiega końca realizacja projektu pn. „ Wdrożenie zintegrowanej platformy e-usług w partnerskich gminach powiatu żarskiego i żagańskiego ” , współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej,...

Nowy samochód dla Straży Granicznej

Dnia 23.01.2018r. odbyło się uroczyste przekazanie nowego samochodu patrolowo-pościgowego dla Placówki Straży Granicznej w Tuplicach- Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Nowy samochód przyczyni się do zwiększenia...

Komunikat o sprzedaży samochodów

Gmina Żary posiada do sprzedania dla innych samorządów lub bezpośrednio dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych sprawne technicznie i zarejestrowane pojazdy pożarnicze typu: MAN 15-240 GCBA-3,6/24 rok prod. 1988, ...

Spotkanie w Neuhausen Spree

Dnia 12.01.2018r. delegacja z Gminy Żary wzięła udział w spotkaniu partnerskim w Gminie Neuhausen Spree.Celem spotkania było omówienie współpracy w roku 2017 oraz określenie planów działania na rok bieżący.

Gmina Żary

Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary 
NIP 928-207-84-65
REGON 970770681
tel. 68 470-73-00, fax. 68 470-73-03,
Nr konta: PKO BP 
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405