• Wersja językowa:
  • PL
  • EN
  • DE

Komunikaty

UWAGA ZMIANA TERMINU REKRUTACJI

W związku z zamknięciem placówek oświatowych na mocy Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 zmienia się harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2020/2021 dla przedszkola, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i punktów przedszkolnych, dla których Gmina Żary jest organem prowadzącym.
Nowy harmonogram w załączeniu.
Dodatkowo informujemy, że dokumenty można składać w terminie 19-31 marca br. poprzez włożenie do specjalnie przygotowanych skrzynek przed głównym wejściem do szkoły (prosimy o nie wchodzenie do budynków).
Skrzynki wystawione są w godzinach 7.00-15.00.
Dokumenty można wysłać także pocztą, za termin dostarczenia uznaje się termin otrzymania dokumentów przez szkołę (a nie termin nadania na poczcie).
W razie wątpliwości telefoniczne informacje można uzyskać w szkołach lub Centrum Usług Wspólnych Gminy Żary (68 363 00 40).

Załączniki

Uwaga! Ważny komunikat!

Z uwagi na gwałtowne rozprzestrzenianie się w Polsce Koronawirusa oraz w trosce o Państwa bezpieczeństwo i zdrowie podjęte zostają działania mające na celu zmniejszenie liczby kontaktów międzyludzkich i możliwości zarażenia.
W związku z powyższym Urząd Gminy Żary pozostaje nadal  zamknięty dla petentów  DO ODWOŁANIA.Wszelkiego rodzaju korespondencję tj. wnioski, pisma proszę składać do urny postawionej przy wejściu do Urzędu Gminy.
W celu załatwienia  spraw prosimy o kontakt w formie elektronicznej poprzez platformę e_PUAP, lub mailowo pod adresem e-mail ,a także telefonicznie pod numerem telefonu 68 470-73-00.
 Kasa w Urzędzie Gminy będzie nieczynna.
Wszelkie należności na rzecz Gminy można wpłacać za pośrednictwem bankowości elektronicznej, na rachunki bankowe wskazane w posiadanych dokumentach lub umieszczonych na stronie internetowej Urzędu.
Za utrudnienia przepraszamy.
Wójt Gminy Żary
Leszek Mrożek

Apel o ograniczenie wizyt w urzędzie

 W związku z gwałtownym rozprzestrzenianiem się w Polsce Koronawirusa, w trosce o Państwa bezpieczeństwo i zdrowie zwracam się z uprzejmą prośbą o ograniczenie osobistych wizyt w Urzędzie Gminy.
     W celu załatwienia osobistych spraw prosimy o kontakt w formie korespondencji tradycyjnej, elektronicznej poprzez platformę e_PUAP, lub mailowo pod adresem e-mail a także telefonicznie pod numerem telefonu 68/470-73-00.
    Jednocześnie, aby ograniczyć ryzyko przypominamy, że wszelkie należności na rzecz Gminy można wpłacać za pośrednictwem bankowości elektronicznej, na rachunki bankowe wskazane w posiadanych dokumentach lub umieszczonych na stronie internetowej Urzędu.
     Ponadto, decyzją Wójta Gminy Żary płatności Mieszkańców (osób fizycznych), których termin zapłaty przypada do 31 marca 2020 roku, dokonane gotówkowo po terminie nie będą obciążone odsetkami za zwłokę z uwagi na ważny interes podatnika oraz ważny interes społeczny zgodnie z Ordynacją Podatkową.
     O wszelkich zmianach będziemy informowali za pośrednictwem strony internetowej oraz komunikatów w lokalnej prasie.
Dziękujemy za wyrozumiałość.
 
Wójt Gminy Żary
Leszek Mrożek

Informacja o opłacie za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej

Harmonogramy wywozu odpadów komunalnych w 2020 roku

  • 30-12-2019
  • Autor: Paulina Kowalska
  • drukuj

Załączniki

Baner: kalendarz_imprez_2020Baner: info_z_gminy_zaryBaner: produkty_pograniczaBaner: psy_adopcja
Baner: e-mapaBaner: zwik_kanalizacjaBaner: euroregionBaner: swiatlowod
Baner: pit_banerBaner: euroregion_nsb

Kontakt - stopka

Gmina Żary

URZĄD GMINY ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
 
tel. 68 470-73-00
fax. 68 470-73-03
 
 
Nr konta: PKO BP
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405
 
GMINA ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
NIP 9282078465
REGON 970770681

GMINA ŻARY w pigułce

Gmina Żary to gmina wiejska w województiwe lubuskim, w powiecie żarskim. Zajmuje powierzchnię 294 km kw. i liczy 12 242 mieszkańców, zamieszkujących dwadzieścia cztery sołectwa. Sąsiaduje z gminami: Jasień, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Wymiarki, Iłowa, Żagań,...
więcej