• Wersja językowa:
  • PL
  • EN
  • DE

Aktualności

Gminne Eliminacje Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego 2020

Gminne Eliminacje Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego w tym roku odbyły się 11-12 lutego w świetlicy wiejskiej w Mirostowicach Dolnych. Konkurs był organizowany we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną. Celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja literatury pięknej, rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich. W eliminacjach wystartowało 68 recytatorów w trzech kategoriach wiekowych. Jury w składzie: Ewa Kusion oraz Waldemar Dybalski przyznali tytuły laureatów oraz wyróżnienia.
 
Komisja oceniająca w grupie recytatorów z klas I-III wyłoniła następujących zwycięzców: Jakub Chaszczewski-SP w Olbrachtowie, Dawid Surwiło-SP w Mirostowicach Dolnych, Sebastian Drzymała-ZS w Grabiku, Jan Paliwoda-SP w Mirostowicach Dolnych. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali Piotr Plichta-SP w Mirostowicach Dolnych, Alan Jasiński-SP w Olbrachtowie oraz Wiktoria Przybył-SP w Olbrachtowie. Tytuły laureatów w kategorii wiekowej IV-V zdobyli: Gabriela Lubańska-SP w Bieniowie, Zuzanna Wacowska-SP w Mirostowicach Dolnych, Natalia Wacowska-SP w Mirostowicach Dolnych, Bartosz Wojwod  ZS w Grabiku. Wyróżnienia w tej kategorii przypadło Hubertowi Winnickiemu-SP  w Bieniowie. W grupie recytatorów z klas VI-VIII wytypowano czworo laureatów: Michał Kuros-SP w Lubanicach, Zuzanna Golec GBP filia Złotnik, Aron Jemioła-SP w Lubanicach, Jonatan Kisielewicz-ZS w Grabiku, wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Maja Terlecka-SP w Olbrachtowie.
 
Wójt Gminy Żary Leszek Mrożek podziękował członkom komisji oraz wszystkim recytatorom za udział w konkursie co świadczy o propagowaniu czystości języka polskiego, a udział w konkursie to nobilitacja dla każdego kto znalazł się w gronie uczestników. Gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom, życzymy dalszych sukcesów oraz zapraszamy do kolejnych przeżyć poetyckich za rok.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

37Galeria zdjęć: konkurs recytatorski

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: Na co idą moje pieniądze?Baner: sms_banerBaner: kalendarz_imprez_2020Baner: info_z_gminy_zary
Baner: Powszechny_Spis_Rolny_2020Baner: e-mapaBaner: zwik_kanalizacjaBaner: euroregion
Baner: swiatlowodBaner: euroregion_nsb

Kontakt - stopka

Gmina Żary

URZĄD GMINY ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
 
tel. 68 470-73-00
fax. 68 470-73-03
 
 
Nr konta: PKO BP
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405
 
GMINA ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
NIP 9282078465
REGON 970770681

GMINA ŻARY w pigułce

Gmina Żary to gmina wiejska w województiwe lubuskim, w powiecie żarskim. Zajmuje powierzchnię 294 km kw. i liczy 12 242 mieszkańców, zamieszkujących dwadzieścia cztery sołectwa. Sąsiaduje z gminami: Jasień, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Wymiarki, Iłowa, Żagań,...
więcej