• Wersja językowa:
  • PL
  • EN
  • DE

Aktualności

MISTRZOWIE AGRO Wielki plebiscyt rozpoczęty! Zagłosuj na sołtysów, rolników i koła gospodyń wiejskich z terenu Gminy Żary !!!

Informujemy, że przedstawiciele Gminy Żary zostali nominowani do tytułów Sołtys Roku i Koło Gospodyń Wiejskich Roku w akcji Mistrzowie Agro – największym plebiscycie wiejskim i rolniczym w Polsce prowadzonym w naszym województwie przez "Gazetę Lubuską" oraz ogólnopolski serwis i magazyn „Strefa Agro”.
Nominacje do nagród uzyskali: Andrzej Walczak, sołtys Sołectwa Mirostowice Górne, Aneta Winnicka, sołtys Sołectwa Bieniów, Czesław Flaga, sołtys Sołectwa Grabik, Elwira Wentlant, sołtys Sołectwa Kadłubia, Genowefa Jurec, sołtys Sołectwa Lubomyśl, Jan Gajda, sołtys Sołectwa Olbrachtów, Katarzyna Bagińska, sołtys Sołectwa Drożków, Krzysztof Jurkiewicz, sołtys Sołectwa Łaz, Krzysztof Stefanowicz, sołtys Sołectwa Sieniawa Żarska, Małgorzata Tymińska, sołtys Sołectwa Złotnik, Monika Ganczar, sołtys Sołectwa Marszów, Przemysław Tomaszewski, sołtys Sołectwa Lubanice, Roman Rutkowski, sołtys Sołectwa Biedrzychowice Dolne, Zbigniew Witka, sołtys Sołectwa Mirostowice Dolne oraz KGW Marszów, KGW Grabik, KGW Łaz, KGW Mirostowice Górne.
Kandydatów do nagród nominowali partnerzy i patroni akcji - organizacje rolnicze i wiejskie, dziennikarze oraz mieszkańcy naszego regionu.
Od 5 października rozpocznie się głosowanie w pierwszym etapie plebiscytu, w którym tytuły Sołtys Roku i Koło Gospodyń Wiejskich Roku zostaną przyznane osobno w każdym powiecie naszego województwa, a tytuły Rolnik Roku w regionach złożonych z kilku powiatów. Głosowanie w pierwszym etapie plebiscytu będzie trwało do czwartku, 29 października.
Zwycięzcy z powiatów i regionów, zachowując zdobyte głosy, awansują do drugiego etapu plebiscytu, który rozpocznie się w środę, 4 listopada. Tego dnia wszystkich laureatów pierwszego etapu zaprezentujemy w gazecie. Głosowanie na wojewódzkim szczeblu potrwa do czwartku, 19 listopada. Laureaci z powiatów i regionów będą walczyć o główne tytuły i nagrody finansowe. Specjalną nagrodą dla zwycięzców w każdej kategorii plebiscytu będzie także zaproszenie na Centralne Targi Rolnicze w Nadarzynie koło Warszawy, gdzie odbędzie się uroczysta gala rozdania nagród w plebiscycie MISTRZOWIE AGRO.
Zwycięzcy w wojewódzkim finale plebiscytu awansują do ogólnopolskiego finału, który rozpocznie się w poniedziałek, 23 listopada i potrwa do poniedziałku, 30 listopada. Finał wyłoni laureatów tytułów Rolnik Roku Polski 2020, Sołtys Roku Polski 2020 i Koło Gospodyń Wiejskich Roku Polski 2020.
 
ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: Na co idą moje pieniądze?Baner: kalendarz_imprez_2020Baner: info_z_gminy_zaryBaner: SIP GISON
Baner: e-mapaBaner: Powszechny_Spis_Rolny_2020Baner: sms_banerBaner: zwik_kanalizacja
Baner: swiatlowodBaner: euroregion_nsb

Kontakt - stopka

Gmina Żary

URZĄD GMINY ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
 
tel. 68 470-73-00
fax. 68 470-73-03
 
 
Nr konta: PKO BP
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405
 
GMINA ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
NIP 9282078465
REGON 970770681

GMINA ŻARY w pigułce

Gmina Żary to gmina wiejska w województiwe lubuskim, w powiecie żarskim. Zajmuje powierzchnię 294 km kw. i liczy 12 242 mieszkańców, zamieszkujących dwadzieścia cztery sołectwa. Sąsiaduje z gminami: Jasień, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Wymiarki, Iłowa, Żagań,...
więcej