Logo: BIP Logo: Facebook
  • Wersja językowa:
  • PL
  • EN
  • DE

Aktualności

W urzędzie też segregujemy odpady!

Z początkiem stycznia na korytarzach wszystkich trzech pięter, oraz w Biurze Podawczym Urzędu Gminy Żary pojawiły się pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów. A to oznacza że pracownicy naszej jednostki też segregują śmieci. Bo dobry przykład jest najlepszą nauką…
W Gminie Żary od 1 stycznia wszyscy mamy obowiązek segregować produkowane odpady. Ich najważniejszym etapem jest segregacja „u źródła” w naszych domach czy miejscach pracy. Od tego czy zrobimy to prawidłowo, zależy ich dalszy recykling. Dobre praktyki to połowa sukcesu. Bo tylko tak możemy zadbać o nasz wspólny dom - Ziemię.
Do segregowania odpadów zachęcają władze gminy, jej pracownicy, radni, sołtysi oraz dyrektorzy szkół Gminy Żary, ale i jej mieszkańcy. Zobaczcie ich w galerii zdjęć.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Pojemniki na śmieci różnią się kolorami – każdy z nich przypisany jest do innej frakcji. Przypominamy jak to poprawnie zrobić:
Papier- pojemnik /worek niebieski
Plastik- pojemnik / worek żółty
Szkło – pojemnik / zielony
Bioodpady – pojemnik /worek brązowy
Inne- czarny
Harmonogramy wywozu odpadów komunalnych znajdziecie na stronie internetowej Urzędu Gminy Żary, naszym fejsbukowym profilu. Wszyscy mieszkańcy Gminy otrzymali je również z informacjami na temat obowiązku segregacji.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: Na co idą moje pieniądze?Baner: info_z_gminy_zaryBaner: Gospodarka odpadamiBaner: spis_2021
Baner: SIP GISONBaner: e-mapaBaner: sms_banerBaner: zwik_kanalizacja
Baner: swiatlowodBaner: euroregion_nsb

Kontakt - stopka

Gmina Żary

URZĄD GMINY ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
 
tel. 68 470-73-00
fax. 68 470-73-03
 
 
Nr konta: PKO BP
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405
 
GMINA ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
NIP 9282078465
REGON 970770681

GMINA ŻARY w pigułce

Gmina Żary to gmina wiejska w województiwe lubuskim, w powiecie żarskim. Zajmuje powierzchnię 294 km kw. i liczy 12 242 mieszkańców, zamieszkujących dwadzieścia cztery sołectwa. Sąsiaduje z gminami: Jasień, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Wymiarki, Iłowa, Żagań,...
więcej