Logo: BIP Logo: Facebook
  • Wersja językowa:
  • PL
  • EN
  • DE

Aktualności

Nasi ochotnicy w czołówce krwiodawców lubuskiego

Jednostka OSP z Lubanic trzecią, a Mirostowice Dolne - czwartą w klasyfikacji najaktywniejszych jednostek OSP w  XV edycji Ogólnopolskiego Programu Strażacy w Honorowym Krwiodawstwie Polskiego Czerwonego Krzyża Ognisty Ratownik Gorąca Krew – 2021 r.
Finał wojewódzkiej akcji odbył się w sobotę, 4 grudnia w świetlicy wiejskiej w Lubanicach.
W tegorocznej edycji programu uczestniczyło 11 jednostek OSP i PSP z terenu województwa lubuskiego ( Kożuchów, Przewóz, Mirostowice Dolne, Stary Kisielin, Otyń, Lubanice oraz Kolsko), które przeprowadziły łącznie 21 akcji zbiorowego i indywidualnego oddawania krwi. Ogółem pobrano 426,530 litrów krwi. Najwięcej krwi, bo 95,240 litrów pobrano w Starym Kisielinie, w Przewozie- 67,500 litrów, w Sulechowie – 53,550 litrów i w Kożuchowie- 54,000 litrów.
Jednostki oceniane były w trzech kategoriach: Najaktywniejsza Komenda Powiatowa PSP, Najaktywniejsza Jednostka OSP oraz Najaktywniejszy Strażak w województwie lubuskim. W składzie komisji znaleźli się: Jan Kowalczyk, Krzysztof Piwowarczyk, i Bogusława Fediuk-Pelińska.
Jednostki Gminy Żary uplasowały się na wysokim, trzecim (OSP Lubanice) i na czwartym miejscu (Mirostowice Dolne) w kategorii najaktywniejszych jednostek w akcji krwiodawstwa. Pierwsze miejsce przypadło OSP  w Starym Kisielinie, drugie jednostce w Przewozie.
- Gratuluję wszystkim nagrodzonym, w tegorocznej edycji- mówił Leszek Mrożek, Wójt Gminy Żary- Cieszę się że jednostki z naszej gminy, kolejny raz są w czołówce tej  szczytnej akcji. Że mimo, obowiązków, trudnej sytuacji pandemicznej zawsze gotowi są nieść pomoc potrzebującym, dzieląc się najpiękniejszym i bezcennym darem.
Najaktywniejszą komendą okazała się KM PSP w Zielonej Górze- JRG Sulechów, drugie miejsce w tej kategorii wywalczyła KW PSP w Gorzowie Wlkp.
Najaktywniejszymi strażakami lubuskiego zostali: Andrzej Wąsik z OSP Stary Kisielin - Zielona Góra oraz Jerzy Hryniewicz z Wojskowej Straży Pożarnej w Potoku.
 
Najbardziej zasłużonym honorowym dawcom krwi w województwie wręczono medale, honorowe odznaki PCK, oraz medale Za Zasługi Dla Pożarnictwa. Wśród gości znaleźli się: Edward Fedko, prezes ZW ZOSP RP woj. lubuskiego, Jacek Fortuna- prezes Lubuskiego Oddziału Okręgowego PCK w Zielonej Górze, przedstawiciele wyróżnionych w akcji i popularyzatorów Ruchu HDK Polskiego Czerwonego Krzyża z KP PSP Krosna Odrzańskiego, KP PSP z Nowej Soli,  KW PSP Z Gorzowa Wlkp., JRG PSP Sulechowa, OSP Mirostowice Dolne, OSP Kożuchów, OSP Lubanice, OSP Otyń, OSP Kolsko.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

103Galeria zdjęć: ognisty małe

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: ukraina_pomagamyBaner: Na co idą moje pieniądze?Baner: konsultacjeBaner: info_z_gminy_zary
Baner: Gospodarka odpadamiBaner: odpady_harmonogramBaner: SIP GISONBaner: e-mapa
Baner: sms_banerBaner: swiatlowodBaner: euroregion_nsb

Kontakt - stopka

Gmina Żary

URZĄD GMINY ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
 
tel. 68 470-73-00
fax. 68 470-73-03
 
 
Nr konta: PKO BP
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405
 
GMINA ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
NIP 9282078465
REGON 970770681

GMINA ŻARY w pigułce

Gmina Żary to gmina wiejska w województiwe lubuskim, w powiecie żarskim. Zajmuje powierzchnię 294 km kw. i liczy 12 242 mieszkańców, zamieszkujących dwadzieścia cztery sołectwa. Sąsiaduje z gminami: Jasień, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Wymiarki, Iłowa, Żagań,...
więcej