Logo: BIP Logo: Facebook
  • Wersja językowa:
  • PL
  • EN
  • DE

Aktualności

Sołectwa gminy Żary w akcji pomocy dla chorego Rafałka z Małomic. Zebrane 13 tys.240 zł pomoże w rehabilitacji dziecka.

Już jutro, 9 września w Siecieborzycach Finał „Szafowania dla Rafałka”. 7-latek w czerwcu przeszedł operację wycięcia guza mózgu i teraz wymaga intensywnej rehabilitacji. Żaneta Kumoś, żarska policjantka i mieszkanka gminy Żary, koordynatorka akcji, na ręce wójta gminy Leszka Mrożka złożyła "wielkie dziękuję" sołtysom i sołectwom, które zaangażowały się w zbiórkę.
Pewnie zastanawiacie się co to takiego to „szafowanie”? To akcja polegająca na zbiórce odzieży używanej. Dochód ze sprzedaży odzieży przeznaczany jest na konkretny cel. Za każdy kilogram używanych ubrań zbierający otrzymują 1 zł.
W akcję szafowania na rzecz chorego Rafałka Kwiatkowskiego z Małomic włączyło się kilka sołectw gminy Żary (Bieniów, Włostów-Dąbrowiec, Sieniawa Żarska, Kadłubia, Olszyniec, Marszów, Lubomyśl, Miłowice, Łaz, Łukawy, Mirostowice dolne, Drożków, Złotnik) oraz nasze jednostki i organizacje pozarządowe  Gminna Biblioteka Publiczna w Bieniowie, OSP z Bieniowa.
Koordynatorką akcji pomocowej dla Rafałka  były: Żaneta Kumoś – policjantka KPP Żary, mieszkanka gminy Żary i mama trójki dzieci, oraz Elwira Wentlant- sołtys Kadłubii.
- Odzew sołtysów i mieszkańców gminy Żary przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania- mówiła Żaneta Kumoś, policjantka żarskiej komendy podczas wizyty  u Leszka Mrożka,Wójta Gminy Żary.-Dlatego również w imieniu pani Elwiry Wentlant bardzo chciałabym podziękować zarówno sołtysom wsi, którzy zbiórki koordynowali, ale i mieszkańcom przynoszącym worki z ciuchami. Piękne dzięki!
Wójt nie krył wzruszenia i dumy z zaangażowania mieszkańców w pomoc dla chłopca. 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: Dodatek węglowyBaner: ukraina_pomagamyBaner: Na co idą moje pieniądze?Baner: konsultacje
Baner: info_z_gminy_zaryBaner: baner_sciekiBaner: Gospodarka odpadamiBaner: Czyste powietrze
Baner: odpady_harmonogramBaner: SIP GISONBaner: e-mapaBaner: sms_baner
Baner: swiatlowodBaner: euroregion_nsbBaner: PSE

Kontakt - stopka

Gmina Żary

URZĄD GMINY ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
 
tel. 68 470-73-00
fax. 68 470-73-03
 
 
Nr konta: PKO BP
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405
 
GMINA ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
NIP 9282078465
REGON 970770681

GMINA ŻARY w pigułce

Gmina Żary to gmina wiejska w województiwe lubuskim, w powiecie żarskim. Zajmuje powierzchnię 294 km kw. i liczy 12 242 mieszkańców, zamieszkujących dwadzieścia cztery sołectwa. Sąsiaduje z gminami: Jasień, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Wymiarki, Iłowa, Żagań,...
więcej