Logo: BIP Logo: Facebook
  • Wersja językowa:
  • PL
  • EN
  • DE

Aktualności

Płacąc podatki w naszej gminie, wspierasz okolicę, w której mieszkasz!

Mieszkasz w  Gminie Żary, ale nie jesteś tu na stałe zameldowany i nie rozliczyłeś się jeszcze z Urzędem Skarbowym,  przeczytaj proszę poniższe informacje.
Liczba mieszkańców zameldowanych na stałe na terenie naszej Gminy na koniec grudnia 2023r. wynosiła 12.010. Szacuje się, że wciąż mieszka  wielu niezameldowanych mieszkańców, a podatki, które płacą zasilają budżety innych samorządów.
Gdyby te osoby zameldowały się w naszej gminie lub złożyły swój PIT zgodnie z faktycznym miejscem zamieszkania, budżet Gminy Żary  mógłby wzrosnąć. Dzięki takiej postawie będziecie mieli Państwo wraz z innymi mieszkańcami Gminy Żary – wpływ na wysokość dochodów budżetu i jeszcze intensywniejszy rozwój naszej Gminy. To m.in. lepsze drogi, nowoczesna baza sportowo-oświatowa, place zabaw, inwestycje wodno- kanalizacyjne, oświetlenia ulic, rozbudowa naszych szkół i przedszkoli.
Pamiętajcie, że pieniądze z podatku dochodowego wracają  prawie w 40% do budżetu Gminy, w której Państwo są zameldowani lub wskażą jako miejsce zamieszkania. Wskazanie miejsca zamieszkania nie wymaga zmiany zameldowania, żadnych opłat ani zmiany dokumentów.
Jak to zrobić bez meldunku? –  Pamiętajmy , aby zaktualizować dane o miejscu swojego faktycznego  zamieszkania we właściwym Urzędzie Skarbowym (formularz aktualizacyjny ZAP-3). Wypełnienie formularza jest proste i nic nie kosztuje. Zgłoszenie aktualizacyjne to tylko jeden dokument. Wskazanie miejsca zamieszkania nie wymaga zmiany zameldowania, żadnych opłat ani zmiany dokumentów. Co ważne możesz go wysłać razem z rocznym zeznaniem podatkowym  PIT.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: ukraina_pomagamyBaner: Na co idą moje pieniądze?Baner: konsultacjeBaner: info_z_gminy_zary
Baner: baner_sciekiBaner: Gospodarka odpadamiBaner: Czyste powietrzeBaner: odpady_harmonogram
Baner: SIP GISONBaner: e-mapaBaner: sms_banerBaner: swiatlowod
Baner: euroregion_nsbBaner: PSE

Kontakt - stopka

Gmina Żary

URZĄD GMINY ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
 
tel. 68 470-73-00
fax. 68 470-73-03
e-mail
EPUAP:
/GminaZary/SkrytkaESP
/GminaZary/skrytka
Nr konta: PKO BP
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405
 
GMINA ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
NIP 9282078465
REGON 970770681

GMINA ŻARY w pigułce

Gmina Żary to gmina wiejska w województiwe lubuskim, w powiecie żarskim. Zajmuje powierzchnię 294 km kw. i liczy 12 242 mieszkańców, zamieszkujących dwadzieścia cztery sołectwa. Sąsiaduje z gminami: Jasień, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Wymiarki, Iłowa, Żagań,...
więcej