Logo: BIP Logo: Facebook
  • Wersja językowa:
  • PL
  • EN
  • DE

Aktualności

Ogłoszenie o możliwości składania uwag do oferty

W związku ze złożeniem dnia 01.04.2022 r. oferty na realizację zadania publicznego pn.: „Drużyna seniorów na start” przez Ludowy Klub Sportowy „Mirostowiczanka”  informuję,
że na podstawie art. 19 a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2020r., poz. 1057 ze zm.)  zamieszcza się ofertę:
  • w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Żary,     
  • na stronie http://www.gminazary.pl,
  • na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Żary, Aleja Jana Pawła II 6, 68-200 Żary.
Uwagi do oferty można zgłaszać do dnia 11 kwietnia 2022 r. do godz. 15.00 w formie pisemnej:
  • osobiście w biurze podawczym Urzędu Gminy Żary (parter budynku),
  • za pośrednictwem poczty tradycyjnej (decyduje data wpływu),
  • za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: e-mail .

Załączniki

To ważne! Zmiana terminu wręczenia nagród za konkurs wielkanocny

Ogłoszenie wyników Gminnego Konkursu Plastyki Obrzędowej i Wypieków Wielkanocnych 2022 odbędzie się w świetlicy wiejskiej w Łazie, w piątek. 8 kwietnia, ale o godz. 13.00, a nie jak podaliśmy w regulaminie – o godz. 12.00.
Za zmianę przepraszamy.

Uwaga! Zmiana terminu zgłoszeń do konkursu KGW

Do 15 kwietnia przyjmowane są zgłoszenia do ogólnopolskiego konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich. Polska od kuchni. 
 

Startujemy z Gminnym Konkursem Plastyki Obrzędowej i Wypieków Wielkanocnych!

Jesteś miłośnikiem tradycji wielkanocnych i prac plastycznych? To konkurs w sam raz dla Ciebie!

Załączniki

Rekrutacja do klas I w szkołach podstawowych na terenie gminy Żary

Zapraszamy serdecznie do zapisywania dzieci do klas I w szkołach podstawowych na terenie naszej gminy. Składanie wniosków w terminie 1-14 kwietnia br.
Poniżej wykaz placówek, które dysponują wolnymi miejscami dla uczniów klas I:
- Szkoła Podstawowa w Bieniowie – 14 wolnych miejsc,
- Szkoła Podstawowa w Lubanicach – 16 wolnych miejsc,
- Szkoła Podstawowa w Mirostowicach Dolnych – 15 wolnych miejsc,
- Szkoła Podstawowa w Olbrachtowie – 17 wolnych miejsc,
- Szkoła Podstawowa w Sieniawie Żarskiej - 16 wolnych miejsc,
- Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Złotniku - 17 wolnych miejsc,
- Szkoła Podstawowa im. Jerzego Kukuczki w Zespole Szkół w Grabiku – 6 wolnych miejsc.
 
 
Serdecznie zapraszamy, więcej informacji uzyskać można w poszczególnych szkołach lub w Centrum Usług Wspólnych Gminy Żary pod numerem telefonu 68 363 00 40.

Zielono – niebieska infrastruktura na Twojej posesji

Na zlecenie Fundacji Ekologicznej „Zielona Akcja” z siedzibą w Legnicy firma Grupa BST Sp. z o. o. z Katowic realizuje badanie stanu świadomości mieszkańców na temat znaczenia zielonej i niebieskiej infrastruktury w łagodzeniu zmian klimatu oraz ich gotowości do podejmowania tych działań  na terenie własnych posesji i miejsc publicznych w gminie.
 
 
 
Badania ankietowe realizowane są na terenie powiatów obszaru transgranicznego (bolesławiecki, jaworski, karkonoski, lubański, lwówecki, kamiennogórski, zgorzelecki, złotoryjski, żarski).
 
Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety (11 pytań):
 
Termin zakończenia badania to 15 kwietnia 2022 roku. Zapewniamy, że badanie jest w pełni anonimowe, a jego wyniki zostaną wykorzystane wyłącznie w celach niekomercyjnych związanych z realizacją projektu.
Dziękujemy za udział w badaniu

Informacja ws. nadawania numeru PESEL uchodźcom z Ukrainy

Od 1 kwietnia 2022 r. w Urzędzie Gminy w Żarach zmieniają się zasady  nadawania numerów PESEL dla uchodźców wojennych z Ukrainy. 
Dzienny limit przyjęć to 15 osób. Zainteresowani  nadaniem  numeru PESEL (zgodnie z ustawą z 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym)  będą przyjmowane w godz. 7.00 -12.00. Dlatego też konieczna jest telefoniczna rejestracja od poniedziałku do  piątku w godz. 7.00 - 15.00. Umów się dzwoniąc pod nr tel. 68 470 73 24. 

Gmina Żary znów Łapie Deszcz

Deszczówka do podlewania ogrodu? To znakomity pomysł na zaoszczędzenie na rachunkach za wodę, ale i przeciwdziałaniu suszy.
Rusza kolejna edycja programu „Gmina Żary łapie deszcz”. Możesz zyskać nawet 1000 zł dofinansowania. Zobacz jak otrzymać dotację.
 Od 1.04.2022 r. można składać wnioski o udzielenie dotacji celowej na zadania służące ochronie zasobów wodnych, polegające na gromadzeniu wód opadowych i roztopowych
w miejscu ich powstania.
Celem programu jest propagowanie postaw ekologicznych wśród mieszkańców gminy Żary: przeciwdziałanie skutkom suszy, promowanie mikroretencji w celu ochrony zasobów wodnych poprzez montaż na nieruchomościach mieszkańców gminy Żary, naziemnych zbiorników na wodę opadową, ogrodów deszczowych w pojemniku bądź w gruncie. Szczegóły znajdziecie na stronie internetowej urzędu, gminnym FB, dzwoniąc pod nr tel. 68 478 62 93, albo osobiście w pokoju nr 208,  (II piętro Urzędu Gminy Żary, al. Jana Pawła  II 6).

Nocny Marsz po Zielonym Lesie ku czci papieża Polaka

W piątek,1 kwietnia ruszy kolejny, już 27 marsz poświęcony pamięci św. Jana Pawła II – papieża Polaka.
W tym roku podczas marszu łączymy się z „Modlitwą o dar pokoju św. Jana Pawła II” w intencji zakończenia wojny i pokój na Ukrainie.
Organizatorem marszu jest Klub Turystyki Aktywnej PTTK Ryś w Żarach, we współpracy z Gminą Żary, Miastem Żary, Nadleśnictwem Lipinki,  oraz parafią pw. NSPJ w Żarach i Szkołą Katolicką w Żarach.
Zbiórka o godz. 19:45 w Zielonym Lesie, na parkingu leśnym , obok wieży Bismarcka przy drodze z ul. Komuny Paryskiej w kierunku Łazu. Trasa biegnie przez Zielony Las, a orientacyjny czas trwania marszu to 1,5 godziny.
Na  godz. 21:37 planowana jest tradycyjna okolicznościowa modlitwa pod wieżą, którą poprowadzi ks. Krzysztof Kwaśnik – proboszcz parafii pw. NSPJ w Żarach.
W programie niespodzianki kulinarne i artystyczne w wykonaniu uczniów Szkoły Katolickiej, scholi dziecięcej, a także  śpiewanie piosenek przy ognisku.
Marsz odbędzie się niezależnie od pogody.Uczestnicy powinni zabrać ze sobą latarki, odpowiedni strój i termos z herbatą.
Marsz prowadzi i wszelkich informacji udziela Elżbieta Łobacz- Bącal - tel. kom. 602 777 969.

Miłośnicy dwóch kółek! To konkurs dla Was!

Zapraszamy wszystkich amatorów – rowerzystów do udziału w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Gmina Przyjazna Rowerzystom- w ocenie turystów – rowerzystów.
Chodzi o uhonorowanie i zauważenie samorządów , które w swoich działaniach uwzględniają potrzeby amatorów jazdy na rowerze, promują aktywny wypoczynek, tworzą infrastrukturę rowerową, dbając o bezpieczeństwo „bikerów”.
Zgłoszenia do gmin dokonują turyści- kolarze na podstawie wypełnionej Karty zgłoszenia na adres: e-mail do 30 kwietnia 2022 r.
 
Szczegóły w załącznikach
 
 

Załączniki

1 ... 3 4 5 6 7 ... 62
Baner: ukraina_pomagamyBaner: Na co idą moje pieniądze?Baner: konsultacjeBaner: info_z_gminy_zary
Baner: Gospodarka odpadamiBaner: odpady_harmonogramBaner: SIP GISONBaner: e-mapa
Baner: sms_banerBaner: swiatlowodBaner: euroregion_nsb