• Wersja językowa:
  • PL
  • EN
  • DE

Aktualności

Szkolenie dla rolników

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Żarach z/s w Lubsku  informuje o organizowanym szkoleniu z "Zasad przeprowadzania uboju zwierząt wykorzystywanych do produkcji mięsa na użytek własny".

Załączniki

Zwrot podatku akcyzowego

W załączeniu informacja Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dotycząca zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego zużywanego do produkcji rolnej w 2019 roku

Załączniki

Wyłożenie projektu zmiany studium dla wsi Sieniawa Żarska

Wójt Gminy Żary wykłada do publicznego wglądu projekt zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Żary wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, dla terenu położonego w obrębie wsi Sieniawa Żarska.

Załączniki

Gminny Konkurs Plastyki Obrzędowej i Wypieków Wielkanocnych 2019

W załączeniu regulamin Gminnego Konkursu Plastyki Obrzędowej i Wypieków Wielkanocnych, który odbędzie się w dniach 8-12.04.2019r. w świetlicy wiejskiej w Łazie.

Załączniki

Dotacje z programu "Niepodległa" 2019

Biuro Programu „Niepodległa” uruchomiło nabór wniosków na dofinansowanie wydarzeń nawiązujących do setnej rocznicy odzyskania niepodległości i odbudowy polskiej państwowości. O środki mogą ubiegać się samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe. Nabór wniosków potrwa do 26 marca do godz. 15.59.
Wnioski o dotacje na działania w 2019 roku Biuro Programu „Niepodległa” przyjmuje od 25 lutego br. Samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe mogą skorzystać z dofinansowania w wysokości od 10 tys. do 100 tys. złotych na projekt. Budżet naboru to 8 mln zł. Dofinansowanie może być przeznaczone na:
  • festiwale, koncerty, spektakle,
  • rekonstrukcje historyczne,
  • wytyczenie i oznakowanie szlaków tematycznych i historycznych,
  • projekty animacyjno-edukacyjne, oparte na interakcji i współdziałaniu, np.: warsztaty, gry terenowe, questy, konkursy,
  • wystawy wraz z katalogami
Szczegóły dotyczące naboru wniosków dostępne są na stronie: http://www.niepodlegla.gov.pl

Ogłoszenie

Informujemy odbiorców wody wsi Lubomyśl i Kadłubia, że z powodu trwających prac modernizacyjnych na wodociągu w Lubomyślu, mogą wystąpić krótkotrwałe przerwy w dostawie wody do dnia 28 lutego 2019r. Za utrudnienia Przepraszamy.

Ogłoszenie w sprawie zmiany studium - Sieniawa Żarska

Wójt Gminy Żary zawiadamia o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Żary wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, dla terenu położonego w obrębie wsi Sieniawa Żarska.

Załączniki

Nabór wniosków dla przedsiębiorców

Działając na prośbę Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju informujemy, iż w dniach od 25 marca do 8 maja 2019 r. będzie prowadzony nabór w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 dla Działania 3.2 „Wsparcie wdrożeń wyników prac B+R” w Poddziałaniu 3.2.1 „Badania na rynek”. Więcej informacji w załączniku.

Załączniki

Ogłoszenie

Informujemy odbiorców wody wsi Mirostowice Górne i Drozdów że z powodu  prac remontowych na zbiorniku retencyjnym wody pitnej w Mirostowicach Górnych wystąpi przerwa w dostawie wody dnia 25 lutego 2019r w godzinach 9.00  do  15.00. Za utrudnienia Przepraszamy.

Przerwy techniczne w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych

Informujemy, że w związku z wdrożeniem dowodów osobistych z warstwą elektroniczną planowane są czasowe przerwy techniczne w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych.
Od 27 lutego 2019 r. do 04 marca 2019 r. będzie wyłączona możliwość wnioskowania przez Internet o dowód osobisty.
W piątek 01 marca 2019 r. od godz. 11.30  nastąpi przerwa techniczna w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych. Oznacza to, że od tego momentu do końca godzin otwarcia urzędu, nie będzie możliwości załatwienia spraw dotyczących dowodów osobistych t.j. złożenia wniosków o wydanie dowodu osobistego oraz wydania dowodu osobistego.
1 ... 4 5 6 7 8 ... 12
Baner: kalendarz_imprez_2019Baner: info_z_gminy_zaryBaner: produkty_pograniczaBaner: psy_adopcja
Baner: e-mapaBaner: zwik_kanalizacjaBaner: euroregionBaner: swiatlowod
Baner: pit_banerBaner: euroregion_nsb