Logo: BIP Logo: Facebook
  • Wersja językowa:
  • PL
  • EN
  • DE

Aktualności

Ogłoszenie otwartych konkursów ofert na 2022 rok

Wójt Gminy Żary ogłasza otwarte konkursy ofert na realizację zadań publicznych Gminy Żary w 2022 roku w następujących zakresach:
- wspierania rozwoju kultury i ochrony dóbr oraz podtrzymywania tradycji narodowej,
- wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu,
- turystyki i krajoznawstwa,
- działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym.
 
Termin składania ofert to 22 grudnia 2021 roku  do godz. 15.00.

Konkurs na logo Gminy Żary unieważniony

Drodzy Mieszkańcy, w maju ogłosiliśmy konkurs na autorski projekt logo naszej gminy, dziś zmuszeni jesteśmy do unieważnienia konkursu.
Ale nie martwcie się, w styczniu znów będziecie mogli spróbować swoich sił. O szczegółach będziemy na bieżąco informować, zarówno na stronie interenetowej, jak i fejsbukowym profilu Gminy Żary.

Oświadczenie

"Przepraszam Pana Andrzeja Sienkiewicza, za to że w dniu 25.10.2021 r. przekazałam osobom postronnym niesprawdzone informacje o nim, narażając go w ten sposób na wiele nieprzyjemności oraz uraziłam jego honor, dumę osobistą, a także wizerunek kierowcy autobusu gminnego- szkolnego. Za zaistniałą sytuację całkowitą winę ponoszę ja, Barbara Gosławska, za co przepraszam”
 

Seniorze, zaszczep się przeciwko grypie!

Skończyłeś 65 lat, jesteś zameldowany na terenie Gminy Żary? Skorzystaj z darmowego szczepienia przeciwko grypie. Spiesz się bo termin jest bardzo krótki, tylko do 15 grudnia!
Wójt Gminy Żary  zaprasza seniorów Gminy Żary do korzystania z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie w ramach programu pn. „ Program szczepień profilaktycznych przeciwko grypie dla mieszkańców Gminy Żary w wieku 65 lat i więcej”
Szczepienia realizowane są od 15 listopada do 15 grudnia 2021.
Warunkiem uczestnictwa w programie jest:
- zameldowanie w Gminie Żary
- posiadanie Karty Senior  65+ Gminy Żary
- ukończone 65 lat
Szczepienia będą realizowane w Łużyckim Centrum Medycznym ul. Strzelców 10, 68-200 Żary.
Termin szczepień prosimy ustalać w Łużyckim Centrum Medycznym  osobiście lub tel. pod numerem tel: 68 478 10 00 ,  godziny otwarcia:  poniedziałek – piątek 8:00 – 20:00.

 
Osoby, które nie posiadają Karty Senior 65+ Gminy  Żary  zapraszamy do wyrobienia jej w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Żarach pok. 304. W budynku Gminy Żary Al. Jana Pawła II 6 ; 68-200 Żary., można również zadzwonić pod nr tel. 68 478 62 94
Ze względu na krótki okres realizacji programu  zwracamy się z prośbą o niezwłoczne zgłaszanie się do Łużyckiego Centrum Medycznego.
 
Masz problem z dotarciem do punktu szczepień? Dowieziemy Cię! Wystarczy zadzwonić pod nr tel. 68 470 73 20. 
 
Program jest finansowany z środków własnych Gminy oraz dotacji celowej na dofinansowanie  realizacji projektu polityki zdrowotnej w kierunku szczepień przeciwko grypie dla osób w wieku 65 lat i więcej z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

Życzenia

Z najlepszymi życzeniami...

Klub Seniora w Mirostowicach Górnych z dotacją z programu Senior+

DOFINANSOWANIE ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA W FORMIE DOTACJI CELOWEJ W WYSOKOŚCI 33 153,39 zł dla Gminy Żary.
Dotacja przeznaczona jest na dofinansowanie zadania pn.” Zapewnienie  funkcjonowania Klubu Senior+ w Mirostowicach Górnych” w zakresie ustalonym w programie wieloletnim „Senior+” na lata 2021-2025.
Celem dotacji jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym seniorów poprzez rozbudowę infrastruktury ośrodków wsparcia w środowisku lokalnym.
Zadanie powyższe jest finansowane ze środków otrzymanych od Wojewody Lubuskiego  w wysokości 50 % i ze środków własnych gminy Żary w wysokości 50 %.
Na realizację powyższego programu przeznaczono w 2021 r. ogółem: 66 306,78 zł.
Ogółem środki własne gminy wyniosą: 33 153,39 zł,
Natomiast dotacja z budżetu państwa: 33 153,39 zł.
Celem Klubu jest zapewnienie wsparcia seniorom poprzez umożliwienie korzystania z oferty opiekuńczej, aktywizującej, edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej oraz prozdrowotnej . Klub Senior + w Mirostowicach Górnych– 40 h/tygodniowo w oparciu o zapisy ustawy z 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej. Ośrodek wsparcia pod nazwą „Klub Senior+” został utworzony jako jednostka organizacyjna pomocy społecznej, w formie klubu samopomocy i działa w strukturze Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej zgodnie z Uchwałą nr XII/152/19 Rady Gminy Żary. Klub Senior jest miejscem spotkań, integracji i wsparcia osób starszych z terenu gminy Żary. Uczestnikami zajęć są osoby w wieku 60+ , nieaktywne zawodowo, mieszkańcy Gminy Żary. Klub Seniora  w Mirostowicach Górnych przeznaczony jest na 20 miejsc.
 

Warsztaty adwentowe w Miłowicach

Stowarzyszenie Przyjaciół Miłowic zaprasza na pierwsze spotkanie pt. Warsztaty adwentowe. 
Szczegóły na plakacie

Wygraj wyjazd do Brukseli

Ruszyła czwarta edycja konkursu Europa z naszej ulicy. Już po raz kolejny młodzież ze szkół ponadpodstawowych może wygrać wyjazd do Brukseli i spotkanie z europarlamentarzystami. Organizatorką konkursu jest Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży. Nabór trwa do 17 grudnia.
 
Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie?
Zadaniem, z którym musi zmierzyć się młodzież biorąca udział w konkursie jest pokazanie związku swojej okolicy, miejscowości, regionu z historią Europy. Może to być reportaż o znanych postaciach, słuchowisko o historycznych budowlach, czy film o związkach lokalnej kuchni z kuchnią któregoś z europejskich krajów. Forma i temat są dowolne i jedynie ograniczone jedynie wyobraźnią młodych ludzi. Celami konkursu są lepsze rozumienie innych narodowości, pokazanie europejskiego dziedzictwa kulturowego i społecznego, a także promocja postawy życzliwości i otwartości.
Kto może wziąć udział w konkursie?
Do konkursu mogą się zgłosić  uczniowie wszystkich szkół ponadpodstawowych. Ważne jest jednak, aby zgłaszały się zespoły od 4 do 6 osób. Oprócz wartości merytorycznych oceniane będą również umiejętności pracy zespołowej.
Regulamin i szczegółowe kryteria konkursu dostępne tutaj: 

Protokół z konsultacji w sprawie Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych

Przedstawiamy protokół z konsultacji w sprawie Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych.
Dokument znajduje się w załączniku

Załączniki

Jak ochronić drób przed ptasią grypą?

W związku z zagrożeniem wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków w Polsce hodowcy drobiu powinni zachować szczególną ostrożność i stosować odpowiednie środki bioasekuracji minimalizujące ryzyko przeniesienia wirusa grypy ptaków do gospodarstwa.
 
Poniżej kilka wskazówek
 

Załączniki

1 ... 4 5 6 7 8 ... 53
Baner: Na co idą moje pieniądze?Baner: konsultacjeBaner: info_z_gminy_zaryBaner: Gospodarka odpadami
Baner: odpady_harmonogramBaner: SIP GISONBaner: e-mapaBaner: sms_baner
Baner: zwik_kanalizacjaBaner: swiatlowodBaner: euroregion_nsb