• Wersja językowa:
 • PL
 • EN
 • DE

Aktualności

Polska na rowery

Szkolne Koło Krajoznawczo – Turystyczne „Horyzont”, działające przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Żarach, zaprasza na ogólnopolską akcję "Polska na rowery”, która odbędzie się 09 czerwca 2019 roku.
Akcja ma ogólnopolski, społeczny charakter, integrujący środowisko rowerzystów, promujący bezpieczne zachowanie się na drodze i ścieżkach rowerowych oraz aktywny i zdrowy styl życia.
Planowany przebieg Ogólnopolskiej Akcji ,,Polska na rowery”
 • Godz.10.30  zbiórka uczestników, omówienie trasy i warunków bezpieczeństwa.
 • Godz.11.00  start  uczestników z parku miejskiego przy al. Jana Pawła II w Żarach.
 • Godz.11.00 - 11.45  przejazd honorowy ulicami miasta Żary
 • Godz. 11.45 –14.00 przejazd uczestników na trasie Żary- Olbrachtów- Miłowice- Sieniawa Żarska- Górka- Grabik- Żary
 • Godz.14.00-16.30  piknik rowerowy na terenie parku miejskiego przy ulicy Czerwonego Krzyża w Żarach
 • Godz. 16.30 zakończenie Akcji.
 
            Zapisujemy się:
 
 1. Centrum rowerowe GIANT ul. Jana Matejki 9 w Żarach i w Żaganiu ul. Skarbowa 3 
     w  godz. pn. - pt. 10:00 - 18:00 ; sobota 10:00 - 14:00
 1. Siedziba PTTK Żary pl. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 11 w Żarach
     we wtorki i czwartki w godz.12.00-14.00
 1. FOTOLAB Zakład Fotograficzny Wanda Dworska ul. Emilii Plater 8 w Żarach
     w  godz. pn. - pt. 9:00 - 18:00 ; sobota 9:00 - 13:00
 
 
Honorowy Patronat nad akcją „Polska na rowery” objął Starosta Powiatu Żarskiego i Burmistrz Miasta Żary.
 
 
Zapraszam
koordynator akcji -
Darek Koszela
 
                                                                                             

Załączniki

Harmonogramy Zebrań Wiejskich Wyborczych

W załączeniu harmonogramy Zebrań Wiejskich Wyborczych.

Załączniki

74. Rocznica zakończenia II Wojny Światowej w Europie

W dniu 10 maja 2019 r. z inicjatywy Wójta Gminy Żary Leszka Mrożka, Zarządu Stowarzyszenia 42 Pułku Zmechanizowanego i 11 Brygady Zmechanizowanej, Dyrektora i Rady Rodziców Szkoły Podstawowej oraz Sołtysa Sieniawy Żarskiej z Radą Sołecką zostały zorganizowane po raz drugi uroczyste obchody 74. Rocznicy zakończenia II Wojny Światowej w Europie
Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem Wójta Gmina Żary Leszka Mrożka, który podkreślił, że dzisiejsze obchody  są potwierdzeniem wielkiego szacunku i wdzięczności wobec Polaków, którzy walczyli o wolną i niepodległą ojczyznę. Honorowymi gośćmi byli kombatanci Pan Eugeniusz Jaworski, Pan Marcin Szober oraz Pan Piotr Gubernator, który swoim przemówieniem upamiętnił szlak walk II Armii Wojska Polskiego, opowiadając o Polakach którzy w walce poświęcili  to co najcenniejsze dla każdego człowieka oddali swoje życie, z miłości do kraju i wiary w zwycięstwo. Po części oficjalnej nastąpiło wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych następnie przybyłe delegacje złożyły znicze oraz wiązanki kwiatów pod pomnikiem.
Obchodom towarzyszyła wystawa pod nazwą „Sieniawa Żarska w fotografii po 1945 roku” przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej i Gminną Bibliotekę w Sieniawie Żarskiej oraz wystawa z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości pn. „Drogi do niepodległości” wystawa została użyczona przez Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej dla Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego w Żarach.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6Galeria zdjęć: obchody_sieniawa

Puchar Wójta 2019

Wójt Gminy Żary Leszek Mrożek serdecznie zaprasza na tegoroczny Puchar Wójta, który odbędzie się 22.06.2019r. w Grabiku.
 
W załączniku regulamin turnieju, oświadczenie oraz lista zawodników.

Załączniki

Ostrzeżenie z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa w Warszawie

Ostrzeżenie z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa w Warszawie dotyczące potencjalnie niebezpiecznych zjawisk środowiska naturalnego, które przewiduje niekorzystne warunki pogodowe w okresie maj- sierpień 2019 r.
 
Realizując obowiązek ostrzegania o potencjalnie niebezpiecznych zjawiskach, w tym również niekorzystnych parametrach środowiska naturalnego, przekazuję Państwu informację przygotowaną przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w Warszawie. 
Instytucja ta w oparciu o dostępne sobie źródła prognozuje w okresie maj – sierpień 2019 r. niekorzystne warunki pogodowe tj. temperaturę powietrza powyżej średniej dla wielolecia oraz dużą liczbę dni z opadem poniżej normy dla tego okresu. Taka sytuacja może spowodować rozwój długotrwałej suszy hydrologicznej i suszy rolniczej.

Załączniki

Dzień Otwarty ZZO Marszów i II biegu ekologicznego "Piątka z Ekoszkołą" w dniu 18 maja 2019 r.

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty ZZO Marszów  i II biegu ekologicznego "Piątka z Ekoszkołą" w dniu 18 maja 2019 r. 

Załączniki

Informacja dla rolników

Wychodząc naprzeciw potrzebom rolników naszego powiatu, którzy nie posiadają dostępu do komputera z Internetem, Biuro Powiatowe ARiMR w Lubsku , w swojej siedzibie przy ul. Wrocławska 3b przygotowało i oddaje do dyspozycji stanowiska komputerowe wraz z niezbędnym wyposażeniem, pozwalające na złożenie wniosku w w/w formie (tzw. pomoc techniczna). Więcej informacji w załączniku.

Załączniki

2 maja Urząd nieczynny

Ogłoszenie
 
Uprzejmie informujemy, że 2 maja Urząd Gminy Żary będzie nieczynny. 
Za utrudnienia przepraszamy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

43Galeria zdjęć: 2 maja

Życzenia Wielkanocne

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1Galeria zdjęć: Życzenia

Dofinansowanie przyznane – OSP Bieniów otrzyma nowy samochód ratowniczo-gaśniczy

17 kwietnia w Kożuchowie Szef MSWiA Joachim Brudziński przekazał gwarancję wsparcia finansowego na zakup 17 wozów ratowniczo-gaśniczych dla Ochotniczych Straży Pożarnych z województwa lubuskiego. Na liście wybranych jednostek znalazła się OSP z Bieniowa. Na ręce Wójta Gminy Żary Pana Leszka Mrożka został przekazany oficjalny dokument potwierdzający to wydarzenieZakup wozów będzie możliwy dzięki ścisłej współpracy KG PSP,  Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, samorządów oraz MSWiA w ramach projektu współdziałania w zakresie zwalczania zagrożeń dla środowiska.
 
Nowy wóz trafi do OSP w Bieniowie prawdopodobnie do końca roku. Będzie to już 5 całkowicie nowy samochód ratowniczo-gaśniczy zakupiony w naszej gminie. W zeszłym roku doposażone o taki sprzęt zostały następujące miejscowości: Mirostowice Dolne, Lubanice, Złotnik, Sieniawa Żarska.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6Galeria zdjęć: osp_bieniow

Baner: sms_banerBaner: kalendarz_imprez_2020Baner: info_z_gminy_zaryBaner: Powszechny_Spis_Rolny_2020
Baner: e-mapaBaner: zwik_kanalizacjaBaner: euroregionBaner: swiatlowod
Baner: euroregion_nsb