• Wersja językowa:
  • PL
  • EN
  • DE

Aktualności

Szkolenia dla studentów

Informujemy, że Fundacja "Reaxum" realizuje projekt pn. „GraduatON” współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Więcej informacji w załączniku.

Załączniki

Spotkania dla przedsiębiorców z województwa lubuskiego

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach informacyjnych dla przedsiębiorców dotyczących opracowania innowacyjnych produktów i usług, które odbędą się 17 lipca 2019 r. w Zielonej Górze oraz 18 lipca 2019 r. w Gorzowie Wielkopolskim. Spotkania skierowane są do przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na terenie województwa lubuskiego. Więcej i nformacji w załączniku.

Załączniki

UWAGA ROLNICY!!!

Uprzejmie informuje się, że z powodu wystąpienia suszy, Wójt Gminy Żary wystąpił do Wojewody Lubuskiego o powołanie komisji do szacowania strat w gospodarstwach rolnych.
 
Druki wniosków w sprawie szacowania szkód dostępne są w Urzędzie Gminy oraz na stronie internetowej www.gminazary.pl.
 
Wypełniając druk wniosku należy zachować zgodność danych zawartych we wniosku o przyznanie płatności obszarowych na bieżący rok składanych do ARiMR, oraz zachować zgodność danych zawartych w zgłoszeniu do Systemu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt.
 
Przyjmowanie wniosków odbywa się w godzinach pracy Urzędu Gminy Żary, al. Jana Pawła II 6, 68-200 Żary, w pokoju nr 210, w terminie do dnia 19.07.2019r.
Wójt Gminy Żary
Leszek Mrożek

Załączniki

Uwaga! Stypendium Wójta Gminy Żary!

Uprzejmie informujemy, że zmieniły się zasady i terminy ubiegania się o Stypendium Wójta Gminy Żary dla uczniów szkół prowadzonych przez gminę Żary.
Nowe zasady wraz z wzorami pism znajdują się w załączonej uchwale.
Więcej informacji udziela kierownik CUW Gminy Żary- Barbara Gosławska- 68 363 00 40.
 
Termin składania wniosków z kompletem dokumentów- 15 lipca 2019 r.

Załączniki

Płatność kartą

Urząd Gminy Żary informuje, że w kasie urzędu można dokonywać wszystkich opłat należności Gminy Żary przy użyciu karty płatniczej. Zachęcamy do korzystania z tej formy płatności.

Dyżur wakacyjny!

W związku z zakończeniem rekrutacji na dyżur wakacyjny, uprzejmie informujemy, że dyżur będą pełniły następujące placówki:
- w dniach 1-12 lipca Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Olbrachtowie,
- w dniach 15-31 lipca w Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Sieniawie Żarskiej.
Pozostałe placówki w okresie 01.07.- 31.08.2019 r. nie świadczą opieki.

Gminne Zakończenie Roku Szkolnego

Gospodarzem Gminnego Zakończenia Roku Szkolnego 2018/2019 była Szkoła Podstawowa w Lubanicach. Mimo doskwierającego upału wytypowani uczniowie wraz ze swoimi rodzicami licznie przybyli, by wspólnie świętować sukces.
Niezmiernie cieszy fakt, że w tym roku tak liczna grupa uczniów wypracowała wysokie wyniki i wyznaczona została przez swoje szkoły do nagród. Tak jak w latach poprzednich nagrody zostały przyznane w kilku kategoriach.
Pierwszą grupą osób, która została nagrodzona w formie przelewu gotówki na konto w kwocie od 200 do 800zł byli uczniowie, którzy opuszczają już nasze szeregi i przechodzą na kolejny etap edukacji – Nagrodę Wójta Gminy Żary za wybitne osiągnięcia w różnych sferach działalności edukacyjnej, artystycznej i sportowej otrzymali absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów:  w Grabiku: Flaga Weronika, Gierula Kamil, Kłudkowski Bartosz, Kosiński Jakub, Trybus Hubert; w Lubanicach: Szatkowska Patrycja i Kumorek Weronika oraz w Mirostowicach Dolnych Dalkowski Maciej.
Kolejną grupą  nagrodzonych uczniów byli najlepsi uczniowie wytypowani przez Rady Pedagogiczne poszczególnych szkół. Nagrody w postaci talonu o wartości 150 złotych do sieci Empik otrzymali: uczniowie Szkoły Podstawowej w Bieniowie: Banasiak Karolina, Baryła Sara, Fraszewska Oliwia, Kuros Maja, Motyl Agata, Sokulska Katarzyna; uczniowie Zespołu Szkół w Grabiku: Bartczak Marta, Flaga Weronika, Kosiński Tomasz, Lachowska Nikola, Moraczewski Krzysztof, Wojwod Bartosz; uczniowie Szkoły Podstawowej w Lubanicach: Dominiak Jan, Kuros Gabriela, Pietrowiak Szymon, Winecka Karolina, Ziółkowski Kacper; uczniowie Szkoły Podstawowej w Mirostowicach Dolnych: Wiktoria, Dalkowski Maciej, Giza Dominika, Iżewska Amelia, Kopaczewska- Błaszczyk Justyna, Majcher Natalia; uczniowie Szkoły Podstawowej w Olbrachtowie: Gosławska Maria, Mocydlarz Julia, Mocydlarz Oliwia, Przybyłek Julia, Sudejko Malwina; uczniowie Szkoły Podstawowej w Sieniawie Żarskiej: Jańczyk Dawid, Milińska Aleksandra, Robaszewska Michalina, Rogała Adam, Sendrowicz Amelia oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Złotniku: Drozdek Aleksandra, Głodowicz Maja, Graczyk Kinga, Juchacz Łukasz i Świętochowska Roksana.
Trzecią grupą nagrodzonych osób (w postaci talonu do sieci Empik o wartości od 100 do 400 złotych) byli uczniowie, którzy reprezentowali swoje szkoły i odnieśli sukces w konkursie na poziomie minimum wojewódzkim. W tej kategorii wyróżnienia otrzymali: uczniowie Szkoły Podstawowej w Bieniowie: Baryła Sara, Dziewińska Dorota, Fraszewska Oliwia, Kmiecik Aurelia, Kołoda Kamila, Majorek Kamil, Motyl Kinga, Poniedziałek Alicja, Zakowicz Paulina; uczniowie Zespołu Szkół w Grabiku: Flaga Weronika, Gierula Kamil, Kłudkowski Bartosz, Kosiński Jakub, Kosiński Tomasz, Trybus Hubert; uczniowie Szkoły Podstawowej w Lubanicach: Kumorek Weronika i Szatkowska Patrycja; uczniowie Szkoły Podstawowej w Mirostowicach Dolnych: Dalkowski Maciej, Augustyniak Marta, Iżewska Amelia, Karpowicz Gabriela, Krawczyńska  Martyna, Mikołajczuk Natalia, Podhajna Małgorzata, Radojewska Lena, Rzeźnik Wiktoria, Wołowicz Anna; uczniowie Szkoły Podstawowej w Olbrachtowie: Deć Fabian, Szymańska Oliwia, Wasilewska Adrianna oraz uczennica Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Złotniku Świętochowska Roksana.
W dniach 15-16 czerwca miejsce miał Ogólnopolski Finał „Czwartków  Lekkoatletycznych”. Sukces  odniosła Oliwia Szymańska, która zdobyła II miejsce w biegu na 60 metrów oraz Adrianna Wasilewska, która uplasowała się na miejscu VI w biegu na 600 metrów. Obie są uczennicami Szkoły Podstawowej w Olbrachtowie, a ich opiekunem jest Dariusz Hawełka.
 
Przygotowane nagrody i upominki zostały rozdane, przed uczniami i absolwentami szkół czas zasłużonego wypoczynku i nabierania sił do walki o kolejne sukcesy i nagrody.  Życzymy kolejnych sukcesów!
 
Wszystkim uczniom, absolwentom oraz pracownikom szkół życzymy udanych i radosnych wakacji!!!

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

20Galeria zdjęć: Zakończenie Roku Szkolnego

Podpisanie umowy OSP Bieniów z WFOŚiGW

W dniu 13.06.2019r. w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim miało miejsce podpisanie umów z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze, na dofinansowanie zakupu średnich samochodów ratowniczo - gaśniczych dla 17 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Województwa Lubuskiego. Umowę w ramach Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych podpisała również prezes OSP w Bieniowie - Pani Aneta Winnicka, jako jedyna jednostka z powiatu żarskiego.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5Galeria zdjęć: Podpisanie umowy OSP Bieniów z WFOŚiGW

Informacja dotycząca wymiany wodomierzy w m. Grabik

W związku z realizacją  zadania dotyczącego wdrożenia radiowego systemu  odczytu oraz koniecznością  instalacji nowych urządzeń do pomiaru przepływu wody wraz z modułami radiowymi do zdalnego radiowego odczytu Wójt Gminy Żary, informuje, że od dnia 14 czerwca 2019r. rozpocznie się sukcesywna instalacja wodomierzy radiowych na terenie miejscowości Grabik.
Prosimy o udostępnianie pomieszczeń, w których zlokalizowane są Państwa wodomierze.
W przypadku, kiedy monter nie zastanie nikogo w celu usprawnienia realizacji tego zadania prosimy o telefoniczne uzgodnienie terminu najdogodniejszego dla Państwa pod numerem telefonu wskazanym w pozostawionej informacji od danego montera.
Wójt Gminy Żary

Święto Parku i Kwiatów w Kromlau

Wójt Gminy Żary Leszek Mrożek wraz z delegacją 8 czerwca b.r. wziął udział jak co roku w imprezie pn. Święto Parku i Kwiatów w Kromlau.  
Uroczystego rozpoczęcia imprezy dokonał Wójt Gminy Gablenz Dietmar Noack, które polegało na tradycyjnym otwarciu beczki z piwem. Oprócz przygotowanych licznych atrakcji, m.in. pokazu akcji ratunkowej, czy skierowanej bardziej do młodzieży pogadanki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym również tradycją podczas tego święta jest pokaz Królowych. Jest to bardzo charakterystyczny element tego dnia, ponieważ corocznie pod koniec imprezy następuje pożegnanie urzędującej oraz koronacja nowej Królowej.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

13Galeria zdjęć: Kromlau

1 2 3 4 5 6 ... 10
Baner: kalendarz_imprez_2019Baner: info_z_gminy_zaryBaner: produkty_pograniczaBaner: psy_adopcja
Baner: e-mapaBaner: zwik_kanalizacjaBaner: euroregionBaner: swiatlowod
Baner: pit_banerBaner: euroregion_nsb

Kontakt - stopka

Gmina Żary

URZĄD GMINY ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
 
tel. 68 470-73-00
fax. 68 470-73-03
 
 
Nr konta: PKO BP
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405
 
GMINA ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
NIP 9282078465
REGON 970770681

GMINA ŻARY w pigułce

Gmina Żary to gmina wiejska w województiwe lubuskim, w powiecie żarskim. Zajmuje powierzchnię 294 km kw. i liczy 12 242 mieszkańców, zamieszkujących dwadzieścia cztery sołectwa. Sąsiaduje z gminami: Jasień, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Wymiarki, Iłowa, Żagań,...
więcej