Logo: BIP Logo: Facebook
  • Wersja językowa:
  • PL
  • EN
  • DE

Aktualności

Uwaga! Wymieniamy wodomierze! Tym razem w Złotniku

Od środy 28 lipca w Złotniku będą wymieniane liczniki wody. Stąd apel do mieszkańców wsi o udostępnianie miejsca montażu urządzeń firmie. Za co z góry dziękujemy.
Wymienione zostały już urządzenia w Siodle, Kadłubii i Lubomyślu. Nowoczesne urządzenia przekazują do systemu dane o zużyciu wody drogą radiową, co znacznie ułatwia pracę konserwatorom, a życie mieszkańcom.
 

Rajd samochodowy św. Krzysztofa. Nasze ekipy też tam były!

Szesnaście ekip wystartowało w minioną sobotę, 24 lipca w samochodowym  Rodzinnym Rajdzie św. Krzysztofa  organizowanego przez parafię pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarach.
Wśród nich były dwa zespoły z Urzędu Gminy Żary. W składzie pierwszego byli Krzysztof i Paulina Kowalscy z Mirostowic Dolnych z córkami Anastazją i Letycją, drugi stanowiły Patrycja Kaźmierczak z synem Robertem oraz Krzysztofa Miciniowska z synem Miłoszem. A na mecie czekał  Leszek Mrożek - gospodarz gminy.
Uczestnikom zależało bardziej na bezpiecznym dotarciu do mety, dobrej zabawie w doborowym towarzystwie, niż na zwycięstwie. Bo jak przyznał ks. Krzysztof Kwaśnik, proboszcz parafii organizującej rajd,  wszyscy byli zwycięzcami.
Rajd ruszał spod kościoła NSPJ w Żarach. Każda z ekip miała za zadanie pokonać kolejne etapy trasy, a na jej trasie organizatorzy przygotowali kolejne konkurencje. Najszybciej całą trasę pokonała i zgarnęła najwięcej punktów silna ekipa z Czerwieńska.
Metę wyznaczono na placu zabaw w  Sieniawie Żarskiej. Tam też na wszystkich zwycięzców czekały pieczone kiełbaski, napoje chłodzące, kawa, herbata i nagrody. Gmina Żary ufundowała upominki dla uczestników, a główną nagrodę - talon w wysokości 500 zł wręczył zwycięzcom Leszek Mrożek, Wójt Gminy Żary, gratulując umiejętności wszystkim mistrzom kierownicy.

 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

78Galeria zdjęć: RAJD WIĘKSZE n

Popołudnie ze spisem w każdy wtorek!

Gmina Żary włącza się w akcję Gminnych Biur Spisowych "Popołudnie ze spisem!"
 
Oznacza to, że oprócz czynnych  punktów spisowych w godzinach pracy urzędu, tj.od 7.00 do 15.00 , będzie można spisać się także popołudniami w każdy wtorek, do godz. 18.00, aż do końca sierpnia. Jutro, tj. 27 lipca zapraszamy do pokoju 101 na I piętrze Urzędu Gminy Żary.
Na chętnych będzie czekał przedstawiciel Gminnego Biura Spisowego i pomoże w dokonaniu samospisu. 
Zachęcamy do skorzystania z tej formy, bo zdajemy sobie sprawę, że osoby pracujące do 15.00 mogą mieć trudności z dokonaniem tego obowiązku. 
 
Mobilny punkt spisowy dotarł także na festyn św. Krzysztofa w Złotniku, który odbył się w minioną sobotę. Na chętnych czekali pracownicy Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze. Pogoda dopisała, żałujemy, że  tak mało osób skorzystało z możliwości samospisu. Pamiętajmy, że wspólnie tworzymy statystyczny portret lubuszan!
 

Jeszcze tylko dziś złożysz elektroniczny wniosek o dowód!

Dziś, tj. 26 lipca 2021 r. mija termin składania wniosków na dowód osobisty w formie elektronicznej, tj. e-usługą. Zatem, kto jeszcze chce to zrobić przez internet, powinien sie pospieszyć. 

Życzenia z okazji Święta Policji

W dniu Waszego święta...

Gminny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny programu "Czyste Powietrze"

Uruchomiony Punkt Konsultacyjny ma na celu ułatwienie mieszkańcom Gminy Żary uzyskanie dofinansowania w ramach rządowego Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”. Utworzenie punktu jest wynikiem zawartego porozumienia pomiędzy Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze, a Gminą Żary. 
 
 
Mamy nadzieję, że funkcjonowanie Punktu zachęci mieszkańców do skorzystania z dofinansowania m.in. do wymiany kotłów, przeprowadzenia prac termomodernizacyjnych, a w efekcie do poprawy jakości powietrza na terenie Gminy Żary.
W celu sprawnej obsługi punktu prosimy o wcześniejsze telefoniczne umawianie spotkań w godzinach funkcjonowania punktu tj. od poniedziałku do piątku  w godz. 1300- 1500 pod nr tel. 68 470 73 15 lub 04
Urząd Gminy Żary ul. Al. Jana Pawła II 6, 68-200 Żary,  pok. 207.
Szczegółowe informacje na temat Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze” oraz portal beneficjenta dostępne są na stronie https://wfosigw.zgora.pl/.
Przed wizytą załóż konto na  Portalu Beneficjenta, które jest niezbędne w procedurze o dofinansowanie.
Do zadań punktu należy:
- udzielenie informacji o rządowym Programie „Czyste Powietrze” osobą zainteresowanym
  złożeniem wniosku o dofinasowanie.
- wsparcie w zakresie przygotowania wniosku o dofinansowanie.
- pomoc przy rozliczeniu przyznanego dofinansowania.

Załączniki

Liczniki do wymiany

Gmina Żary wymienia liczniki wody na nowoczesne urządzenia pomiarowe przekazujące dane o zużyciu wody drogą radiową. Dzięki temu pracownicy wodociągów nie będą musieli wchodzić na posesję, aby dokonać odczytu.
 
Od środy, 21 lipca wodomierze będą wymieniane w Siodle. Mieszkańców prosimy o udostępnianie miejsca konserwatorom. Na ukończeniu jest już wymiana w Kadłubii, Złotniku i Lubomyślu.
Nowe wodomierze mają ułatwić życie zarówno mieszkańcom jak i konserwatorom. Dzięki nim dane o zużyciu wody będą bezpośrednio przekazywane do systemów. W ramach tego projektu powstał również system zdalnego monitoringu i zarządzania przepływem wody w trybie on-line.
Nowe wodomierze wyposażone są w specjalne alarmy, które uruchamiają się przy każdej próbie ingerencji w urządzenie. Są przy tym bardzo dokładne, a technologia pozwala na wykrycie najmniejszego przepływu wody.
 

 

Spisałeś się już? Nie? Zrób to podczas festynu w Złotniku!

Ta informacja przyda się wszystkm, którzy jeszcze nie dopełnili obowiązku spisowego. 
Będzie to można zrobić już w najbliższą sobotę, 24 lipca, podczas festynu w Złotniku. 
Przyjdźcie, pobawcie się i odwiedźcie namiot z punktem spisowym. Na wszystkich chętnych będzie tam czekał od 17.00 do 19.00 rachmistrz spisowy.
Do zobaczenia!

Mirostowice Górne i reszta Gminy dla Michałka

Nawet ulewny deszcz nie przeszkodził wszystkim którzy przyszli w minioną sobotę na festyn charytatywny na rzecz Michałka Kobylskiego  z Mirostowic Górnych. Frekwencja przeskoczyła najśmielsze oczekiwania organizatorów.
Przypomnijmy, Michał Kobylski ma 15 miesięcy i od początku swego krótkiego życia zmaga się z rakiem. Cierpi na nowotwór złośliwy nadnerczy z przerzutami. Choroba chłopczyka wstrząsnęła światem jego rodziców. Na leczenie i przeszczep w USA potrzebują 1,2 mln zł.  Ta zawrotna kwota  może powalić na kolana każdego. Na pewno jest poza możliwościami rodziców i rodziny Michałka, dlatego  zbierają środki gdzie tylko się da, wszystkich życzliwych proszą o pomoc i góry dziękują za każde nawet najmniejsze wsparcie.
 
Dzięki wielkim sercom mieszkańców rodzinnej miejscowości chłopca, z Dominiką Seredą na czele ,ale i wsparciu Leszka Mrożka, Wójta Gminy Żary, udało się zorganizować kolejną imprezę dobroczynną, na placu przed świetlicą wiejską w Mirostowicach Górnych. W jej trakcie każdy mógł dorzucić się do leczenia maluszka. Cel był szczytny, więc rozgrzał do  gorącego serca przybyłych.
Nie zabrakło na niej drużyn piłkarskich, które zagrały dla Michałka Turniej Piłki Nożnej, ani strażaków z Sieniawy Żarskiej, którzy demonstrowali możliwości sprzętu strażackiego.
Najmłodsi mieli do dyspozycji dmuchane zamki, nieco starsi korzystali z przejażdżki kładem. Na głodnych i spragnionych czekała kawa, herbata,  pajda chleba ze smalczykiem własnej roboty, przysmaki z grilla, pyszna grochówka ale i popcorn, wata cukrowa, domowe ciasta czy bezowe lizaki. Każdy mógł wybrać coś dla siebie.
Do loterii fantowej już od początku ustawiła się długa kolejka. Można też było kupić rękodzieła przygotowane przez Klub Seniora z Mirostowic Górnych. Pracownice GOPS rozdawały ulotki i zachęcały do szczepień przeciwko covid -19 mieszkańców.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

61Galeria zdjęć: Michałek małe

Twoje dziecko pomaga w gospodarstwie? Zadbaj by było bezpieczne

Latem dzieci częto pomagają rodzicom w pracach gospodarskich. Ich opiekunowie nie zawsze zdają sobie sprawę z jakim wiąże się to zagrożeniem. Niestety każdego roku dochodzi do tragicznych w skutkach wypadków, w których giną, bądź są okaleczane dzieci pracujące w gospodarstwach. Zadbajmy o ich bezpieczeństwo. Pomoże w tym Lista Kontrolna. Zachęcamy do jej prześledzenia. Zróbmy to, aby nie było za późno...
 
Więcej informacji w załącznikach
 
 
1 2 3 4 5 6 ... 40
Baner: Na co idą moje pieniądze?Baner: konsultacjeBaner: info_z_gminy_zaryBaner: Gospodarka odpadami
Baner: odpady_harmonogramBaner: spis_2021Baner: SIP GISONBaner: e-mapa
Baner: sms_banerBaner: zwik_kanalizacjaBaner: swiatlowodBaner: euroregion_nsb

Kontakt - stopka

Gmina Żary

URZĄD GMINY ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
 
tel. 68 470-73-00
fax. 68 470-73-03
 
 
Nr konta: PKO BP
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405
 
GMINA ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
NIP 9282078465
REGON 970770681

GMINA ŻARY w pigułce

Gmina Żary to gmina wiejska w województiwe lubuskim, w powiecie żarskim. Zajmuje powierzchnię 294 km kw. i liczy 12 242 mieszkańców, zamieszkujących dwadzieścia cztery sołectwa. Sąsiaduje z gminami: Jasień, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Wymiarki, Iłowa, Żagań,...
więcej