Logo: BIP Logo: Facebook
  • Wersja językowa:
  • PL
  • EN
  • DE

Komunikaty

Uważajcie! W nocy marznąca mżawka

IMGW ostrzega przed możliwymi oblodzeniami nawierzchni dróg i chodników.
Trudnych warunków można spodziewać się 22.01.  od godz. 00:00. Meteorolodzy ostrzegają, że taka sytuacja potrwa do godz. 10:00. 
 

Przerwa w dostawie wody

Uwaga ! Mieszkańcy Mirostowic Dolnych
W środę, 26 stycznia wystąpi przerwa w dostawie wody na ul. Kolejowej  nr 1-36. Wody nie będzie w godz. 11.00- 14.00.
Spowodowane jest to koniecznymi pracami remontowymi na sieci wodociągowej. 
 
Przepraszamy za utrudnienia i prosimy uzbroić się w cierpliwość.

Seniorze, zaszczep się przeciwko grypie!

Skończyłeś 65 lat, jesteś zameldowany na terenie Gminy Żary? Skorzystaj z darmowego szczepienia przeciwko grypie. Spiesz się bo termin jest bardzo krótki, tylko do 15 grudnia!
Wójt Gminy Żary  zaprasza seniorów Gminy Żary do korzystania z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie w ramach programu pn. „ Program szczepień profilaktycznych przeciwko grypie dla mieszkańców Gminy Żary w wieku 65 lat i więcej”
Szczepienia realizowane będą od 15 listopada do 15 grudnia 2021.
Warunkiem uczestnictwa w programie jest:
- zameldowanie w Gminie Żary
- posiadanie Karty Senior  65+ Gminy Żary
- ukończone 65 lat
Szczepienia będą realizowane w Łużyckim Centrum Medycznym ul. Strzelców 10, 68-200 Żary.
Termin szczepień prosimy ustalać w Łużyckim Centrum Medycznym  osobiście lub tel. pod numerem tel: 68 478 10 00 ,  godziny otwarcia:  poniedziałek – piątek 8:00 – 20:00.

 
Osoby, które nie posiadają Karty Senior 65+ Gminy  Żary  zapraszamy do wyrobienia jej w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Żarach pok. 304. W budynku Gminy Żary Al. Jana Pawła II 6 ; 68-200 Żary.
Ze względu na krótki okres realizacji programu  zwracamy się z prośbą o niezwłoczne zgłaszanie się do Łużyckiego Centrum Medycznego.
 
Program jest finansowany z środków własnych Gminy oraz dotacji celowej na dofinansowanie  realizacji projektu polityki zdrowotnej w kierunku szczepień przeciwko grypie dla osób w wieku 65 lat i więcej z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

Uwaga! Może powiać!

Instytut Meteorologii ostrzega dziś wieczorem przed silnymi wiatrami. Od godz. 19.00 do 4.00  24 września na ternie powiatu żarskiego  może silnie powiać, w porywach nawet do 80 km na godz. Lokalnie możliwe są też burze. 

Uwaga! Zagrożenie pożarowe w lasach!

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje  o wprowadzeniu na terenach leśnych woj. lubuskiego II (średniego) oraz III (najwyższego) stopnia zagrożenia pożarowego.  
 
Apeluje się o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przebywania na terenach leśnych. W przypadku zauważenia pożaru należy niezwłocznie skontaktować się z nr alarmowym Państwowej Straży Pożarnej 998 lub z nr alarmowym 112.

Uwaga! Burze z gradem!

Instytut Meteorologii ostrzega mieszkańców województwa lubuskiego przed możliwymi opadami deszczu i burzami z gradem. Wiatr może wiać z prędkością 70 km/h.
Ulewy można się spodziewać jeszcze dziś, 1 czerwca do godz. 21.00.

Bądź ECO!

Drodzy Mieszkańcy Gminy Żary, mamy dla Was nowe, bardzo proste narzędzie, dzięki któremu jednym kliknięciem sprawdzicie harmonogram odbioru odpadów w swojej miejscowości, dostaniecie przypomnienie o płatnościach za śmieci.
- Eco Harmonogram jest usługą skierowaną do mieszkańców gminy, ułatwiająca im dostęp do harmonogramu wywozu odpadów. Zwiększa ona również świadomość w zakresie segregacji odpadów- tłumaczy Leszek Mrożek, Wójt Gminy Żary.-  To swego rodzaju ściąga, rozwiewająca wątpliwości dotyczące segregacji. Aplikacja automatycznie powiadomi Cię o nadchodzącym terminie wywozu odpadów. System wymaga jeszcze drobnych udoskonaleń, ale już zapraszamy do korzystania z tego narzędzia.
 
Jak to zrobić?
Wystarczy wejść na stronę Gminy Żary, kliknąć  w baner ECOharmonogram, wpisać swój adres… i gotowe. System w prosty przystępny sposób poprowadzi cię przez resztę funkcji.
Apkę można też w bardzo prosty sposób zainstalować na komórkę lub tablet.
Przy instalacji aplikacja automatycznie pobiera harmonogram dla wprowadzonego adresu posesji, a następnie przypomina o nadchodzących terminach wywozu odpadów.
Aplikacja ECOharmonogram umożliwia również otrzymywanie alertów oraz ważnych informacji lokalnych w formie powiadomień na komórkę.

Usługa jest darmowa i zarządzana przez Gminę Żary.
 
A tutaj macie link ułatwiający obsługę aplikacji i jego instalację na urządzenia mobilne. 

Spisz się sam, albo przyjdź do urzędu

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021rozpoczął się 1 kwietnia i potrwa do 30 września. To obowiązek każdego Polaka. Samospis przez Internet jest najbezpieczniejszą formą, z uwagi na trwającą pandemię. Tu wystarczy wejść na stronę www.spis.gov.pl  i wypełnić formularz z przygotowanymi pytaniami. Zajmie to kilkanaście minut i pozwoli uniknąć kontaktu z rachmistrzem.
 
Dla osób, które nie posiadają komputera w Urzędzie Gminy Żary przy Al. Jana Pawła II 6  na I piętrze w pokoju 101 uruchomiliśmy specjalnie przygotowane do tego stanowisko. Można przyjść i spisać się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Weź dofinansowanie i załóż własną firmę

Własna firma to twoje marzenie? Teraz dostaniesz na jej urichomienie wsparcie finansowe. Od 17 maja rusza kolejny nabór dokumentów rekrutacyjnych do Projektu „Lubuski Biznes ma POWER”, dla osób starających się o uzyskanie dotacji na utworzenie działalności gospodarczej. 
Sprawdź jak uzyskać 23 tysiące dotacji!

Załączniki

Powiatowy Lekarz Weterynarii o ptasiej grypie! Koniecznie przeczytaj!

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Żarach ws. wystąpienia ogniskaHPAI ( wysoce zjadliwej grypy ptaków)  na obszarze powiatu żarskiego

Załączniki

1 2
Baner: Na co idą moje pieniądze?Baner: konsultacjeBaner: info_z_gminy_zaryBaner: Gospodarka odpadami
Baner: odpady_harmonogramBaner: SIP GISONBaner: e-mapaBaner: sms_baner
Baner: zwik_kanalizacjaBaner: swiatlowodBaner: euroregion_nsb

Kontakt - stopka

Gmina Żary

URZĄD GMINY ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
 
tel. 68 470-73-00
fax. 68 470-73-03
 
 
Nr konta: PKO BP
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405
 
GMINA ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
NIP 9282078465
REGON 970770681

GMINA ŻARY w pigułce

Gmina Żary to gmina wiejska w województiwe lubuskim, w powiecie żarskim. Zajmuje powierzchnię 294 km kw. i liczy 12 242 mieszkańców, zamieszkujących dwadzieścia cztery sołectwa. Sąsiaduje z gminami: Jasień, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Wymiarki, Iłowa, Żagań,...
więcej