Logo: BIP Logo: Facebook
  • Wersja językowa:
  • PL
  • EN
  • DE

Wydarzenia

Nowa droga w Bieniowie. Będzie dojazd do „Korei”

Pod koniec marca Gmina Żary przejęła od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa dwie działki drogowe w rejonie byłego PGR-u. W tym drogę dojazdową do dwóch budynków mieszkalnych w rejonie zwanej zwyczajowo przez mieszkańców „Korei”.
- W trosce o poprawę komfortu życia mieszkańców utwardzimy drogę dojazdową do kamienic w  tej części Bieniowa. W tej chwili jej stan jest fatalny, zwłaszcza w okresie wczesnej wiosny i później jesieni. - podkreśla Leszek Mrożek, Wójt Gminy Żary. – Współpraca z KOWR-em układa się wzorcowo. Uzgodniliśmy, że oni sfinansują remont  tego tego 400 metrowego odcinka. To koszt prawie 400 tys.zł. Natomiast po stronie gminy pozostanie sporządzenie dokumentacji, która jest w fazie przygotowań, pozwolenia i przetarg. Będzie to kolejna inwestycja drogowa w naszej gminie. Staramy się sukcesywnie poprawiać infrastrukturę drogową we wszystkich miejscowościach.
 
Tylko w zeszłym roku Gmina Żary przeznaczyła na ten cel ponad 3 mln zł. Wiele dróg zmieniło się nie do poznania. Widać to, gdy ruszy się w teren. 
 
-W tegorocznym budżecie  również kładziemy nacisk na  stan nawierzchni dróg. Nowe  powstaną w Mirostowicach Górnych, Grabiku, Sieniawie Żarskiej, Olbrachtowie i Drozdowie – dodaje L. Mrożek.- W Bieniowie, Łukawach, Olbrachtowie, Złotniku i Mirostowicach Dolnych poprawimy nawierzchnię dywaników asfaltowych.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

7Galeria zdjęć: korea nowa małe

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: Na co idą moje pieniądze?Baner: konsultacjeBaner: info_z_gminy_zaryBaner: Gospodarka odpadami
Baner: odpady_harmonogramBaner: spis_2021Baner: SIP GISONBaner: e-mapa
Baner: sms_banerBaner: zwik_kanalizacjaBaner: swiatlowodBaner: euroregion_nsb

Kontakt - stopka

Gmina Żary

URZĄD GMINY ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
 
tel. 68 470-73-00
fax. 68 470-73-03
 
 
Nr konta: PKO BP
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405
 
GMINA ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
NIP 9282078465
REGON 970770681

GMINA ŻARY w pigułce

Gmina Żary to gmina wiejska w województiwe lubuskim, w powiecie żarskim. Zajmuje powierzchnię 294 km kw. i liczy 12 242 mieszkańców, zamieszkujących dwadzieścia cztery sołectwa. Sąsiaduje z gminami: Jasień, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Wymiarki, Iłowa, Żagań,...
więcej