Logo: BIP Logo: Facebook
  • Wersja językowa:
  • PL
  • EN
  • DE

Wydarzenia

Grabik z nową drogą i chodnikiem do marketu

Jest szansa na generalny remont fragmentu drogi wojewódzkiej przecinającej Grabik.
 
Stan drogi wojewódzkiej relacji  Żary – Lubsko pozostawia wiele do życzenia. Na dziury w nawierzchni od lat skarżą się nie tylko kierowcy czy pasażerowie aut, ale i mieszkańcy. I nic dziwnego - droga od dawna nie była remontowana, a po każdej zimie jej stan pogarsza się. Teraz wszystko może się zmienić, bo prace nad przebudową krótkiego, bo 700-metrowego odcinka tej drogi biegnącej przez Grabik od obwodnicy Żar do torów  kolejowych, są mocno zaawansowane.
 Pierwszy krok w tym kierunku został wykonany w ubiegłym tygodniu. Leszek Mrożek, Wójt Gminy Żary gościł w siedzibie urzędu Pawła Tondera, Dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze, Krzysztofa Kocika, Naczelnika Wydziału Dokumentacji ZDW oraz Marka Cieślaka, Radnego i szefa komisji Budżetu i Finansów Sejmiku Wojewódzkiego.
 Wójt gminy od kilku lat zabiega o remont tego odcinka  jezdni.
- Chodzi tu też o bezpieczeństwo pieszych przemieszczających się w kierunku usytuowanego tym miejscu marketu. Z pewnością dołożymy się do inwestycji – zapewnia Leszek Mrożek- zresztą podobny montaż finansowy przećwiczyliśmy  z innymi samorządami.
 
- Boksujemy się z tą sprawą od dawna - mówił podczas spotkania Marek Cieślak - bo choć to tylko 700 m, to roboty będą bardzo kosztowne. Droga biegnie przez środek Grabika, trzeba będzie podnieść poziom jezdni, zrobić odwodnienie, ciąg pieszo-rowerowy. Dokumentacja już jest. Koszt inwestycji po stronie województwa to 4 mln 300 tys. zł.
 
Zielone światło dla inwestycji ze strony Zarządu Dróg Wojewódzkich.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

10Galeria zdjęć: Remont drogi Grabik Dino

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: Na co idą moje pieniądze?Baner: konsultacjeBaner: info_z_gminy_zaryBaner: Gospodarka odpadami
Baner: odpady_harmonogramBaner: spis_2021Baner: SIP GISONBaner: e-mapa
Baner: sms_banerBaner: zwik_kanalizacjaBaner: swiatlowodBaner: euroregion_nsb

Kontakt - stopka

Gmina Żary

URZĄD GMINY ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
 
tel. 68 470-73-00
fax. 68 470-73-03
 
 
Nr konta: PKO BP
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405
 
GMINA ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
NIP 9282078465
REGON 970770681

GMINA ŻARY w pigułce

Gmina Żary to gmina wiejska w województiwe lubuskim, w powiecie żarskim. Zajmuje powierzchnię 294 km kw. i liczy 12 242 mieszkańców, zamieszkujących dwadzieścia cztery sołectwa. Sąsiaduje z gminami: Jasień, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Wymiarki, Iłowa, Żagań,...
więcej