Logo: BIP Logo: Facebook
  • Wersja językowa:
  • PL
  • EN
  • DE

Wydarzenia

Medale, nagrody i awanse z okazji Święta Strażaków

Inaczej, niż zwykle, bez przysłowiowych fajerwerków, ale z równie dużym uznaniem dla strażaków Państwowej Straży Pożarnej i druhów Ochotniczych Straży Pożarnych, przed komendą żarskich strażaków odbył się apel z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka.
 
Leszek Mrożek, Wójt Gminy Żary został odznaczony Brązową Odznaką „Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej”.
Nagrody, wyróżnienia i awanse trafiły do strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Żarach. Wyróżnionym ogniowcom gratulował  st. bryg. Lesław Gliński-  zastępca lubuskiego komendanta wojewódzkiego PSP, st. kpt. Mariusz Morawski, komendant PSP w Żarach.  Słowa uznania i podziękowania popłynęły także w kierunku samorządowców, którzy dobrze znają siłę Ochotniczych Straży Pożarnych. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji postanowieniem z 7 maja 2020 odznaczył Leszka Mrożka, Wójta Gminy Żary Brązową Odznaką „Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej”
- Na terenie gminy działa sześć jednostek OSP, jako wójt dbam aby wszystkie były wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt – mówił podczas uroczystości Leszek Mrożek.- Komendant powiatowy wie że zawsze może na mnie liczyć. My mieszkańcy wiemy, że w dzisiejszych czasach bez was nie moglibyśmy funkcjonować. Na wasze ręce składam słowa uznania za wasze poświęcenie, oddanie, które zapewnia nam to bezpieczeństwo. Wszystkim wyróżnionym życzę sukcesów, a ich rodzinom cierpliwości.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

19Galeria zdjęć: Święto straży małe

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: Na co idą moje pieniądze?Baner: konsultacjeBaner: info_z_gminy_zaryBaner: Gospodarka odpadami
Baner: odpady_harmonogramBaner: spis_2021Baner: SIP GISONBaner: e-mapa
Baner: sms_banerBaner: zwik_kanalizacjaBaner: swiatlowodBaner: euroregion_nsb

Kontakt - stopka

Gmina Żary

URZĄD GMINY ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
 
tel. 68 470-73-00
fax. 68 470-73-03
 
 
Nr konta: PKO BP
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405
 
GMINA ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
NIP 9282078465
REGON 970770681

GMINA ŻARY w pigułce

Gmina Żary to gmina wiejska w województiwe lubuskim, w powiecie żarskim. Zajmuje powierzchnię 294 km kw. i liczy 12 242 mieszkańców, zamieszkujących dwadzieścia cztery sołectwa. Sąsiaduje z gminami: Jasień, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Wymiarki, Iłowa, Żagań,...
więcej