Logo: BIP Logo: Facebook
  • Wersja językowa:
  • PL
  • EN
  • DE

Wydarzenia

Tu się po prostu dobrze mieszka!

- Olbrachtów, Grabik, Złotnik czy Lubomyśl od lat nazywane są  "sypialniami miasta". Ale to nie wstyd, bo to po pierwsze dowód na atrakcyjność gminy Żary, no i cieszy fakt, że idą za tym większe podatki dla gminy – mówi Leszek Mrożek, Wójt Gminy Żary.
Dziś coraz więcej ludzi chce mieszkać tam, gdzie mają ciszę, spokój, w otoczeniu natury, a do pracy czy na zakupy mają przysłowiowy „rzut beretem”. Nasze atuty to malownicze położenie. Nie wszyscy wiedzą, że prawie połowę obszaru Gminy Żary stanowią lasy. Wszystkie wsie stanowią otulinę miasta Żary.
 
Nic więc dziwnego od kilku lat obserwujemy wzrost liczby osób szukających swego miejsca na ziemi właśnie na terenie naszej gminy. Wystarczy ruszyć w teren,  tam gołym okiem widać nowe domy wyrastające jak grzyby po deszczu.
A twarde statystyki- tj. ilość wpływających do urzędu wniosków o ustalenie warunków zabudowy, czy nowych przyłączy wodociągowych, ilość deklaracji podatkowych czy na odbiór odpadów jedynie potwierdzają te trendy.
 
- O ile cieszy przypływ mieszkańców ich zaangażowanie w życie gminy, ich aktywność w wielu obszarach, jak również wpływy z podatków zasilających gminną kasę – mówi Leszek Mrożek-  zdaję sobie sprawę, że to również niemałe wydatki i jeszcze większe oczekiwania związane z zapewnieniem im podstawowych potrzeb. Ale i na te nie żałujemy pieniędzy.
 
To nowe drogi, świetlice, place zabaw, modernizacje stacji uzdatniania wody, infrastruktura i wsparcie dla sportowców, kół gospodyń wiejskich, bibliotek, wciąż uzupełniane wyposażenie jednostek OSP.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

4Galeria zdjęć: Grabik wybrane małe

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: Na co idą moje pieniądze?Baner: konsultacjeBaner: info_z_gminy_zaryBaner: Gospodarka odpadami
Baner: odpady_harmonogramBaner: spis_2021Baner: SIP GISONBaner: e-mapa
Baner: sms_banerBaner: zwik_kanalizacjaBaner: swiatlowodBaner: euroregion_nsb

Kontakt - stopka

Gmina Żary

URZĄD GMINY ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
 
tel. 68 470-73-00
fax. 68 470-73-03
 
 
Nr konta: PKO BP
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405
 
GMINA ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
NIP 9282078465
REGON 970770681

GMINA ŻARY w pigułce

Gmina Żary to gmina wiejska w województiwe lubuskim, w powiecie żarskim. Zajmuje powierzchnię 294 km kw. i liczy 12 242 mieszkańców, zamieszkujących dwadzieścia cztery sołectwa. Sąsiaduje z gminami: Jasień, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Wymiarki, Iłowa, Żagań,...
więcej