Logo: BIP Logo: Facebook
  • Wersja językowa:
  • PL
  • EN
  • DE

Wydarzenia

Wojewoda odwiedził Gminę Żary

Stanisław Perczyński, wieloletni sołtys Surowej, ale i hodowca koni, odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi.
Odznaczenie wręczył panu Stanisławowi wojewoda Władysław Dajczak, 29 września podczas uroczystości w Centrum Spotkań Mieszkańców w Lubomyślu.
- By podkreślić rangę wydarzenia, na spotkanie zaprosiliśmy radnych, dyrektorów naszych szkół oraz komendanta Gminnych Straży Pożarnych - mówi Leszek Mrożek, wójt Gminy Żary.- Praca i pasja takich ludzi jak pan Stanisław rozsławia naszą gminę na cały kraj.
Potwierdził, to sam S. Perczyński, nie kryjąc wzruszenia dodał, że dzięki hodowanym przez niego koniom wielkopolskim  Gmina Żary i Surowa znane są w całej Polsce.
Pan Stanisław od 1988 roku wraz z żoną Wiolettą prowadzi własne gospodarstwo rolne. Zajmuje się hodowlą bydła mlecznego i hodowlą koni wielkopolskich, wcześniej pracował w rolniczej spółdzielni produkcyjnej w Surowej
Od 1990 r. jest sołtysem wsi surowa, pełni tę funkcję z dwuletnią przerwą (2007-2011) do dnia dzisiejszego.  
Od 1993 roku zajmuje się hodowlą koni śląskich. Jego działalność rozsławiła miejscowość Surowa w naszej gminie.  Pan Stanisław promuje reprezentuje gminę  na wystawach hodowlanych koni śląskich, na wystawach regionalnych i krajowych.
To organizator licznych festynów i uroczystości, z których zgromadzone fundusze przeznacza dla dzieci i młodzieży (organizacja wypoczynku, spotkania integracyjne) oraz na wyposażenie szkoły. Jego działalność ma na celu zintegrowanie mieszkańców.
W 2015 r. po raz pierwszy zorganizował polową próbę zaprzęgową dzielności klaczy śląskich i amatorskie zawody w powożeniu zaprzęgami konnymi. Dzięki tej imprezie cała Polska wie gdzie jest Gmina żary i miejscowość Surowa, a uroczystość organizowana jest cyklicznie co roku. Pan Stanisław Perczyński jest osobą bezinteresowną, uczynną oraz chętną do pomocy. Swoją postawą potrafi zmobilizować mieszkańców do działania i pomocy. Mieszkańcy mówiąc o panie Stanisławie, nazywają go „ostoją wsi”.
 
Wizyta wojewody była okazją do rozmów z włodarzem Gminy Żary, samorządowcami radnymi. W. Dajczak podziękował zebranym za współpracę oraz współdziałanie w wielu obszarach. Zaapelował również o dalsze propagowanie szczepień przeciw Covid-19 i zachęcanie do nich mieszkańców.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

12Galeria zdjęć: wojewoda wybrane

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: Na co idą moje pieniądze?Baner: konsultacjeBaner: info_z_gminy_zaryBaner: Gospodarka odpadami
Baner: odpady_harmonogramBaner: SIP GISONBaner: e-mapaBaner: sms_baner
Baner: zwik_kanalizacjaBaner: swiatlowodBaner: euroregion_nsb

Kontakt - stopka

Gmina Żary

URZĄD GMINY ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
 
tel. 68 470-73-00
fax. 68 470-73-03
 
 
Nr konta: PKO BP
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405
 
GMINA ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
NIP 9282078465
REGON 970770681

GMINA ŻARY w pigułce

Gmina Żary to gmina wiejska w województiwe lubuskim, w powiecie żarskim. Zajmuje powierzchnię 294 km kw. i liczy 12 242 mieszkańców, zamieszkujących dwadzieścia cztery sołectwa. Sąsiaduje z gminami: Jasień, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Wymiarki, Iłowa, Żagań,...
więcej