Logo: BIP Logo: Facebook
  • Wersja językowa:
  • PL
  • EN
  • DE

Wydarzenia

Przedszkole w Grabiku ma już 10 lat!

Wyjątkowo hucznie świętowano  dzisiaj 10 urodziny Gminnego Przedszkola w Grabiku.
Uroczystość rozpoczęły występy dzieci, które ochoczo i z ogromnym urokiem zaprezentowały swoje talenty przed publicznością. Jej honorowymi gośćmi byli Leszek Mrożek, wójt gminy Żary, Barbara Karpowicz, skarbnik gminy, Barbara Gosławska, kierownik CUW, Danuta Semenków, dyrektor przedszkola wraz z personelem placówki.
Maluchy  śpiewały, tańczyły, recytowały, a każdy z gości z uśmiechem na ustach przypominał sobie beztroskie czasy dzieciństwa.
Nad przygotowaniem programu artystycznego czuwały  wychowawczynie i to im należy się wielki ukłon za przesympatyczne prezentacje dzieciaczków.
Leszek Mrożek, gospodarz gminy pogratulował dzieciom, rodzicom i nauczycielom, a na urodziny przyjechał z prezentami dla każdego maluszka.
Nie mogło zabraknąć urodzinowego tortu i życzeń. Aby te się spełniły, w świeczki dmuchały wszystkie przedszkolaki!
10 rocznica powstania była też okazją do wspomnień i refleksji. W pierwszym roku pracy, do przedszkola w Grabiku uczęszczało 41 dzieci, dziś we wszystkich grupach jest ich 121.
-Wypiękniały sale, korytarze, powstał bajkowy plac zabaw, a dzięki wsparciu gminy dzieci korzystają z nowoczesnych narzędzi edukacyjnych- podkreśla Danuta Semenków, dyrektor placówki.
Na koniec dzieci wraz z gośćmi odśpiewały stworzony specjalnie na tę okazję hymn przedszkola. A zaczyna się on tak: „W małej wiosce -Grabiku, pośród domów i drzew, jest to miejsce, gdzie co dzień słychać śpiew…”
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

41Galeria zdjęć: 10 lat przedszkola Grabik

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: Na co idą moje pieniądze?Baner: konsultacjeBaner: info_z_gminy_zaryBaner: Gospodarka odpadami
Baner: odpady_harmonogramBaner: SIP GISONBaner: e-mapaBaner: sms_baner
Baner: zwik_kanalizacjaBaner: swiatlowodBaner: euroregion_nsb

Kontakt - stopka

Gmina Żary

URZĄD GMINY ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
 
tel. 68 470-73-00
fax. 68 470-73-03
 
 
Nr konta: PKO BP
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405
 
GMINA ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
NIP 9282078465
REGON 970770681

GMINA ŻARY w pigułce

Gmina Żary to gmina wiejska w województiwe lubuskim, w powiecie żarskim. Zajmuje powierzchnię 294 km kw. i liczy 12 242 mieszkańców, zamieszkujących dwadzieścia cztery sołectwa. Sąsiaduje z gminami: Jasień, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Wymiarki, Iłowa, Żagań,...
więcej