Logo: BIP Logo: Facebook
  • Wersja językowa:
  • PL
  • EN
  • DE

Wydarzenia

Nocni łowcy akcji

Ponad 20 sumików  karłowatych wyłowili  wędkarze w piątek, 8. października, podczas II Gminnych Zawodów Wędkarskich o Puchar Wójta Gminy Żary.
Ryby nie trafiły z powrotem  do wody, bo sumik jest rybim chwastem. Tym razem na porę wędkowania na kompleksie rekreacyjnym po dawnym basenie w Mirostowicach Dolnych wybrano wieczór. Po wylosowaniu stanowisk zawodnicy zarzucili wędki, jury w składzie którego znalazł się Leszek Mrożek - Wójt Gminy Żary, Zbigniew Witka - sołtys Mirostowic Dolnych i Andrzej Piersiala, czekało na efekty.
Łowienie trwało 1,5 godziny. Inaczej niż w I zawodach , które odbyły się w sierpniu tego roku, tym razem o zwycięstwie zdecydowała ilość wyłowionych ryb. Zawodnicy wiedzieli, że każdy inny wyłowiony gatunek zostaje wypuszczony do wody.
Puchar zwycięzcy i talon o wartości 120 zł wywalczył Bogdan Reczuch z Łazu, z pucharem i bonem upominkowym ( 110 zł )do domu wrócił także Tomasz Bednarek z Mirostowic Dolnych, trzecie miejsce, puchar i bon (100 zł) przypadły Patrykowi Poprawskiemu z Mirostowic Dolnych.
Wręczając nagrody Leszek Mrożek, gospodarz gminy pogratulował uczestnikom  i już zapowiedział kolejną edycję sportowego wędkowania - w maju przyszłego roku.
- Cieszy mnie, że mieszkańcy Gminy Żary tak chętnie uczestniczą w takich imprezach, to jedno z kryteriów, podsumował Wójt. Tym razem, z uwagi na porę, przyjęliśmy jedną kategorię: powyżej 15 roku życia, ale myślę że w kolejnych zawodach będzie też konkurencja dla dzieci.
Ochotnicy z OSP z Mirostowic Dolnych zadbali o oświetlenie terenu, a sołtys wraz z radą sołecką przygotowali potrawy z grilla. Każdy mógł na koniec ogrzać się przy ognisku i wziąć coś na ząb.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

37Galeria zdjęć: II Zawody wędkarskie

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: Na co idą moje pieniądze?Baner: konsultacjeBaner: info_z_gminy_zaryBaner: Gospodarka odpadami
Baner: odpady_harmonogramBaner: SIP GISONBaner: e-mapaBaner: sms_baner
Baner: zwik_kanalizacjaBaner: swiatlowodBaner: euroregion_nsb

Kontakt - stopka

Gmina Żary

URZĄD GMINY ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
 
tel. 68 470-73-00
fax. 68 470-73-03
 
 
Nr konta: PKO BP
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405
 
GMINA ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
NIP 9282078465
REGON 970770681

GMINA ŻARY w pigułce

Gmina Żary to gmina wiejska w województiwe lubuskim, w powiecie żarskim. Zajmuje powierzchnię 294 km kw. i liczy 12 242 mieszkańców, zamieszkujących dwadzieścia cztery sołectwa. Sąsiaduje z gminami: Jasień, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Wymiarki, Iłowa, Żagań,...
więcej