Logo: BIP Logo: Facebook
  • Wersja językowa:
  • PL
  • EN
  • DE

Wydarzenia

„Złoty Kłos” śpiewa już 18 lat!

Zespół Śpiewaczy „Złoty Kłos” z Marszowa jest już pełnoletni. W sobotę, 30 października, w świetlicy wiejskiej w Marszowie jego członkowie uroczyście świętowali swój jubileusz.  
W spotkaniu, które było okazją do wspomnień i refleksji na temat kultywowania pięknych tradycji ludowych naszego regionu, uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Gminy z Leszkiem Mrożkiem, Wójtem Gminy na czele. W gronie zaproszonych znaleźli się dawni członkowie zespołu, a  gościem honorowym był Edward Szlęzak - pierwszy akompaniator grupy. We wspólnym świętowaniu 18-stki uczestniczyły delegacje zespołów śpiewaczych z całej Gminy Żary.
 
Jubilaci odebrali z rąk wójta gratulacje, kwiaty, życzenia i podziękowania za ogromny wkład i zaangażowanie w pielęgnowanie i kultywowanie pięknych pieśni i tradycji ludowych, dostarczanie swoim słuchaczom niezapomnianych wrażeń i wzruszeń, wysiłek i ogromną pracę społeczną wkładaną w propagowanie kultury ludowej i tradycji polskiej wsi na festynach, festiwalach, przeglądach twórczości ludowej w całym kraju.
 
Do „Złotego Kłosu” powędrował talon w wysokości 1.000 zł do wykorzystania na potrzeby grupy. Powstała ona w lipcu 2003 roku przy Kole Gospodyń Wiejskich w Marszowie. Kieruje nią Jadwiga Siry, a teksty piosenek od początku układała Danuta Duziak. „Solówka” w wykonana przez nią podczas uroczystości zachwyciła zaproszonych. Tych nie zabrakło także  w wykonaniu rodziny Wójtowiczów, która w zespole występuje już od kilku lat. Najmłodsza z rodziny - Milena – oprócz śpiewu, uświetnia występy grą na skrzypcach. W 2007 roku zespół wzmocniły męskie głosy strażaków z OSP z Marszowa. W tej chwili śpiewa w nim aż pięciu panów. Uroczystość była też okazją do zaprezentowania repertuaru grupy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

80Galeria zdjęć: 18 lat Złoty Kłos

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: Na co idą moje pieniądze?Baner: konsultacjeBaner: info_z_gminy_zaryBaner: Gospodarka odpadami
Baner: odpady_harmonogramBaner: SIP GISONBaner: e-mapaBaner: sms_baner
Baner: zwik_kanalizacjaBaner: swiatlowodBaner: euroregion_nsb

Kontakt - stopka

Gmina Żary

URZĄD GMINY ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
 
tel. 68 470-73-00
fax. 68 470-73-03
 
 
Nr konta: PKO BP
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405
 
GMINA ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
NIP 9282078465
REGON 970770681

GMINA ŻARY w pigułce

Gmina Żary to gmina wiejska w województiwe lubuskim, w powiecie żarskim. Zajmuje powierzchnię 294 km kw. i liczy 12 242 mieszkańców, zamieszkujących dwadzieścia cztery sołectwa. Sąsiaduje z gminami: Jasień, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Wymiarki, Iłowa, Żagań,...
więcej