Logo: BIP Logo: Facebook
  • Wersja językowa:
  • PL
  • EN
  • DE

Wydarzenia

Znamy zwycięzców Gminnego Konkursu na Film z Piosenką Patriotyczną

Najwyższe noty jury  otrzymała produkcja klasy VII B ze Szkoły Podstawowej w Mirostowicach Dolnych. Tu decyzja oceniających  była jednogłośna.  Drugie miejsce przypadło klasie VII ze Szkoły Podstawowej w Olbrachtowie, trzecie zaś połączonej ekipie klasy VI i VII z Lubanic.
 
W konkursie do walki o najwyższe trofea stanęło 13 filmów z siedmiu szkół podstawowych Gminy Żary.
- Cieszę się, że niemal wszystkie szkoły zaangażowały się w projekt, bo też było o co walczyć- mówi- Leszek Mrożek, Wójt Gminy Żary.-  Zwycięzcy otrzymają talon o wartości 800 zł, zdobywcom drugiej lokaty przypadnie bon o wartości 600 zł, zaś za trzecie miejsce- 400 zł. Ale były też wyróżnienia, każde po 200 zł.Te przyznano klasie IV z Bieniowa, klasie IV z Sieniawy Żarskiej, oraz klasie IV z Olbrachtowa. Serdecznie gratuluję wszystkim szkołom!
Klasy miały za zadanie nagrać i zmontować film promujący treści patriotyczne. Komisja brała pod uwagę kreatywność uczniów, rozwijanie pasji wokalnych, recytatorskich  i aktorskich. Głównym celem była jednak integracja uczniów po długim czasie lockdownu, ale i praca z mikrofonem i kamerą.  Liczył się pomysł na prezentację klasy, dobór repertuaru, udział wychowawcy, scenografia stroje i wykonanie utworów.
Filmy były różne, od klasycznych produkcji po dość nowatorskie ujęcie tematu. Wszystkim jeszcze raz gratulujemy i już przymierzamy się do ogłoszenia kolejnych konkursów.
W składzie jury zasiadali: Edyta Ciecierska- sekretarz UG  Żary, Lucyna Makowska z promocji UG Żary i Katharina Sokalska z Centrum Usług Wspólnych.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: Na co idą moje pieniądze?Baner: konsultacjeBaner: info_z_gminy_zaryBaner: Gospodarka odpadami
Baner: odpady_harmonogramBaner: SIP GISONBaner: e-mapaBaner: sms_baner
Baner: zwik_kanalizacjaBaner: swiatlowodBaner: euroregion_nsb

Kontakt - stopka

Gmina Żary

URZĄD GMINY ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
 
tel. 68 470-73-00
fax. 68 470-73-03
 
 
Nr konta: PKO BP
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405
 
GMINA ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
NIP 9282078465
REGON 970770681

GMINA ŻARY w pigułce

Gmina Żary to gmina wiejska w województiwe lubuskim, w powiecie żarskim. Zajmuje powierzchnię 294 km kw. i liczy 12 242 mieszkańców, zamieszkujących dwadzieścia cztery sołectwa. Sąsiaduje z gminami: Jasień, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Wymiarki, Iłowa, Żagań,...
więcej