Logo: BIP Logo: Facebook
  • Wersja językowa:
  • PL
  • EN
  • DE

Wydarzenia

Podsumowaliśmy Projekt „Gmina Żary i Neuhausen Spree zapraszają…”

Autorów najlepszych fotografii, zarówno z polskiej, jak i niemieckiej strony, przedstawicieli naszej partnerskiej gminy Neuhausen Spree,  oraz Euroregionu "Sprewa - Nysa – Bóbr" gościł Leszek Mrożek, Wójt Gminy Żary na podsumowaniu projektu „Gmina Żary i Neuhausen Spree zapraszają…”. Uroczystość odbyła się we wtorek, 7. grudnia w Centrum Spotkań Mieszkańców w Lubomyślu.
 
Celem projektu jest przede wszystkim promocja obszaru przygranicznego Polska – Brandenburgia, jego walorów turystycznych i przyrodniczych oraz wzmocnienie współpracy Gminy Żary i Neuhausen – Spree. 
Nasze zaproszenie na uroczyste podsumowanie projektu przyjęli oprócz autorów zdjęć z polskiej i niemieckiej strony, także przedstawiciele delegacji Gminy Neuhausen Spree na czele z Wiceburmistrzem Karstenem Magistrem, Czesław Fiedorowicz- Prezes Konwentu Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr”.
W ramach zaplanowanych działań dwie gminy partnerskie: Gmina Żary oraz Neuhausen Spree zorganizowały na swoim terenie konkurs fotograficzny.
Przez wiele miesięcy Polacy i Niemcy borykali się z pandemią i lockdownem. Trudne warunki nie uśpiły jednak ciekawości i kreatywności  pasjonatów fotografii. Mieszkańcy pogranicza mogli przesyłać zdjęcia przedstawiające ciekawe miejsca, krajobraz, zabytek czy nowo wybudowaną inwestycję. Po prostu sami decydowali co jest warte pokazania na terenie ich Gminy. To dzięki nim nasz  konkurs w okazał się sukcesem.
Otrzymaliśmy łącznie 135 zdjęć zarówno z polskiej jak i niemieckiej strony. Wybór tych najlepszych nie był łatwy, o czym świadczą, chociażby  przyznane wyróżnienia. Oglądając zdjęcia, jury zawsze szuka zaskoczeń, nowego spojrzenia, ciekawych tematów, ale przede wszystkim wrażliwości autorów i ich umiejętności opowiadania historii. I ten konkurs dostarczył nam takich właśnie emocji.
 
- Cieszę się, że tak wiele osób wzięło udział w konkursie - podkreślał Leszek Mrożek, Wójt Gminy Żary.- Wspaniale jest zobaczyć swój region, jego codzienność,  przyrodę pokazane z tak wielu często zaskakujących perspektyw. Nagrodzone zdjęcia, złapane w kadrach  będą towarzyszyć zarówno polskim, jak i niemieckim autorom przez cały rok, ponieważ uświetnią przygotowany w ramach projektu polsko- niemiecki kalendarz na Nowy 2022 Rok.
Nagrodzone prace można było oglądać na przygotowanej na uroczystość wystawie. W ramach materiałów promocyjnych opracowano również folder  oraz nagrano film promujący walory obu Gmin.
A oto nagrodzeni:
I miejsce- Justyna Muła- Gmina Żary,
I miejsce Fabian Pohle- Gmina Neuhausen/Spree
II miejsce- Beata Strzelczak- Gmina Żary,
II miejsce- Sara Sadraoui- Gmina Żary
III miejsce- Katarzyna Baryła- Gmina Żary
III miejsce – Lutz Kurchies- Gmina Neuhausen/Spree
Wyróżnienia:
Heike Jahn- Gmina Neuhausen/Spree
Maja Łukian- Gmina Żary
Paula Hirthe- Gmina Neuhausen/Spree
 
Podczas spotkania laureaci otrzymali bony podarunkowe, a wszyscy autorzy upominki. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy. Za współpracę, wszelką pomoc przy realizacji tego projektu dziękujemy naszej gminie partnerskiej. 
 
Projekt dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Małych Projektów w Euroregionie „Sprewa – Nysa – Bóbr” Programu INTERREG VA Brandenburgia – Polska 2014-2020.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

44Galeria zdjęć: 111 projekt neuhausen

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: Na co idą moje pieniądze?Baner: konsultacjeBaner: info_z_gminy_zaryBaner: Gospodarka odpadami
Baner: odpady_harmonogramBaner: SIP GISONBaner: e-mapaBaner: sms_baner
Baner: zwik_kanalizacjaBaner: swiatlowodBaner: euroregion_nsb

Kontakt - stopka

Gmina Żary

URZĄD GMINY ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
 
tel. 68 470-73-00
fax. 68 470-73-03
 
 
Nr konta: PKO BP
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405
 
GMINA ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
NIP 9282078465
REGON 970770681

GMINA ŻARY w pigułce

Gmina Żary to gmina wiejska w województiwe lubuskim, w powiecie żarskim. Zajmuje powierzchnię 294 km kw. i liczy 12 242 mieszkańców, zamieszkujących dwadzieścia cztery sołectwa. Sąsiaduje z gminami: Jasień, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Wymiarki, Iłowa, Żagań,...
więcej