Logo: BIP Logo: Facebook
  • Wersja językowa:
  • PL
  • EN
  • DE

Wydarzenia

Rycerze świętego Floriana obchodzili swoje święto

„Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”. To hasło, które przyświeca nie tylko strażakom zawodowym, ale i ochotnikom. Gospodarzem Gminnych obchodów Dnia Strażaka w tym roku była Sieniawa Żarska.
Rozpoczęły się one mszą świętą w intencji strażaków. Wzruszające kazanie ks. proboszcza sieniawskiej parafii - Ziemowita Katulskiego sprawiło, że niejednemu łza zakręciła się w oku. Po niej poczty sztandarowe oraz delegacje wszystkich sześciu jednostek OSP w gminie Żary oraz zaproszeni goście udali się do świetlicy wiejskiej na biesiadę strażacką, podczas której wręczono odznaki i medale zasłużonym strażakom.
Specjalne życzenia dla ochotników popłynęły życzenia wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym ale i podziękowania ze strony Leszka Mrożka, Wójta Gminy Żary i prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP.
– Wasza gotowość, poświęcenie i zaangażowanie w ratowanie życia i zdrowia osób potrzebujących pomocy i wsparcia jest godna podziwu i szacunku – podkreślał włodarz gminy Żary. - Stanowi dla wielu motywację do podejmowania jeszcze większych i śmielszych wyzwań, a także jest powodem niegasnącego zaufania społecznego w odniesieniu do waszych działań.
Słowa wdzięczności za bezinteresowną służbę na rzecz ochrony życia zdrowia i mienia do ochotników skierował także Edward Skobelski - członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP,  Józef Radzion - prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP, ale i mł bryg. Mariusz Morawski, komendant PSP JRG w Żarach.
 
Złoty medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymała Izabela Sienkiewicz z OSP Sieniawa Żarska, oraz Leszek Mrożek-  prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP, Wójt Gminy Żary  
Srebrnym medalem za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczeni zostali: Piotr Witka z OSP Mirostowice Dolne, Ryszard Nisiewicz z OSP Sieniawa Żarska. Brązową odznaką  „Strażak Wzorowy” odznaczeni zostali: Michał Winnicki z OSP Bieniów oraz strażacy z OSP Sieniawa Żarska:  Aleksandra Stefanowicz,  Grzegorz Stefanowicz, Grzegorz Bernagiewicz.
Zaproszenie na uroczystość przyjęli także Barbara Karpowicz- skarbnik Gminy Żary, Edyta Ciecierska- sekretarz Gminy Żary, Anna Kochanowska- kierownik referatu Spraw Społecznych i Zamówień Publicznych Gminy Żary, Leszek Kasprów- przewodniczący Rady Gminy Żary, Jarosław Kropski - dyrektor SP Sieniawa Żarska, Krzysztof Stefanowicz- sołtys Sieniawy Żarskiej.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

32Galeria zdjęć: Dzień strażaka 22

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: ukraina_pomagamyBaner: Na co idą moje pieniądze?Baner: konsultacjeBaner: info_z_gminy_zary
Baner: Gospodarka odpadamiBaner: odpady_harmonogramBaner: SIP GISONBaner: e-mapa
Baner: sms_banerBaner: swiatlowodBaner: euroregion_nsb

Kontakt - stopka

Gmina Żary

URZĄD GMINY ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
 
tel. 68 470-73-00
fax. 68 470-73-03
 
 
Nr konta: PKO BP
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405
 
GMINA ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
NIP 9282078465
REGON 970770681

GMINA ŻARY w pigułce

Gmina Żary to gmina wiejska w województiwe lubuskim, w powiecie żarskim. Zajmuje powierzchnię 294 km kw. i liczy 12 242 mieszkańców, zamieszkujących dwadzieścia cztery sołectwa. Sąsiaduje z gminami: Jasień, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Wymiarki, Iłowa, Żagań,...
więcej