Logo: BIP Logo: Facebook
  • Wersja językowa:
  • PL
  • EN
  • DE

Wydarzenia

Nowe latko w Bieniowie

Wielobarwny korowód zespołów ludowych rozpoczął w niedzielę, 5 czerwca „Nowe latko” czyli międzypokoleniowe spotkanie z seniorami w Bieniowie. Wydarzenie odbyło się w Zielone Świątki, tuż po mszy w miejscowym kościele.
Korowód przemaszerował ulicami Bieniowa na plac rekreacyjno- sportowy, gdzie  odbywał się festyn. Inscenizację zwyczaju w pierwszy dzień Zielonych Świątek zaprezentował  Lubuski Zespół Pieśni i Tańca im. Ludwika Figasa. Wśród wielu atrakcji na scenie wystąpiły oprócz uczniów Szkoły Podstawowej w Bieniowie, także lokalne zespoły śpiewacze z powiatu  żarskiego i zielonogórskiego. W trakcie wydarzenia odbyły się warsztaty plecenia wianków. Uwieńczeniem spotkania była wspólna biesiada z ogniskiem i grillem. Na gości rozgrzanych czerwcowym słońcem czekały pyszne lody, można było też nabyć wyroby rękodzielników.
 
Organizatorami wydarzenia byli: Stanisław Tomczyszyn – Wicemarszałek Województwa Lubuskiego, Leszek Mrożek – Wójt Gminy Żary, Izabela Kumor -Pilarczyk- Dyrektor Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze, oraz Krzysztof Pilarczyk- Prezes Fundacji Centrum Rozwoju Społeczno-Edukacyjno-Gospodarczego.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

42Galeria zdjęć: Nowe latko w Bieniowie

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: ukraina_pomagamyBaner: Na co idą moje pieniądze?Baner: konsultacjeBaner: info_z_gminy_zary
Baner: Gospodarka odpadamiBaner: odpady_harmonogramBaner: SIP GISONBaner: e-mapa
Baner: sms_banerBaner: swiatlowodBaner: euroregion_nsb

Kontakt - stopka

Gmina Żary

URZĄD GMINY ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
 
tel. 68 470-73-00
fax. 68 470-73-03
 
 
Nr konta: PKO BP
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405
 
GMINA ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
NIP 9282078465
REGON 970770681

GMINA ŻARY w pigułce

Gmina Żary to gmina wiejska w województiwe lubuskim, w powiecie żarskim. Zajmuje powierzchnię 294 km kw. i liczy 12 242 mieszkańców, zamieszkujących dwadzieścia cztery sołectwa. Sąsiaduje z gminami: Jasień, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Wymiarki, Iłowa, Żagań,...
więcej