Logo: BIP Logo: Facebook
  • Wersja językowa:
  • PL
  • EN
  • DE

Wydarzenia

Angelana 2022! Śpiewająco w Olbrachtowie

16 zespołów zaprezentowało się w sobotę, 2 lipca na scenie XIV  Przeglądu Piosenki i Pieśni Religijnej „Angelana 2022” w Olbrachtowie.
Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią festiwal tradycyjnie już o godz. 13.00 rozpoczęła polowa Msza Święta na placu przy kościele parafialnym. Ks. Arkadiusz Rzetecki przywołał postaci ks. Zygmunta Czepirskiego, zmarłego kilka lat temu proboszcza parafii w Olbrachtowie oraz Otto Hakmana, który też niedawno odszedł na wieczny spoczynek -  pomysłodawców przeglądu, połączonego z festynem rodzinnym. Mówił też o innych dobrych duchach tej cyklicznej imprezy. Wśród nich znaleźli się: Leszek Mrożek, Wójt Gminy Żary, Rada Parafialna, Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich w Olbrachtowie oraz Józef Radzion, Starosta Żarski.
 
W tym roku na scenie zaprezentowało się 16 zespołów śpiewaczych, w tym dwa w kategorii dziecięco- młodzieżowej. Każda z grup mogła zaśpiewać trzy utwory, w tym dwa o charakterze religijnym. A na scenie działo się już od pierwszych taktów. Śpiewających brawami nagradzała zgromadzona publiczność. Popisy artystyczne oceniało jury w składzie: Mirosław Żandarski, Przemyław Gapński i Franciszek Stepek.
W kategorii dziecięco – młodzieżowej przyznano dwie równorzędne nagrody: „Małej Tęczy” z Olbrachtowa oraz „Serduszkom” z Żar.
W kategorii dorośli I miejsce  zajął  Zespół „Złoty Kłos” z Marszowa, II miejsce – „Czerwona Jarzębina” z Lubanic, III miejsce wyśpiewały „Łazowianki” z Łazu.
Wyróżnienia przyznano zespołom: „Jutrzenka” z Olbrachtowa, „Złoty  Wiek”  z Żar oraz „Szyszyniankom” z Biedrzychowic Dolnych.
Nagrody finansowe w formie talonów, nie tylko dla zwycięzców i wyróżnionych, ale także z udział ufundowane zostały przez Wójta Gminy Żary Leszka Mrożka oraz Starostę Powiatu Żarskiego Józefa Radziona.
W międzyczasie na placu można było posmakować pysznych ciast przygotowanych przez miejscowe gospodynie, skosztować pajdy chleba czy myśliwskiego bigosu. Świetną atrakcją była loteria fantowa, jej finał wzbudził mnóstwo emocji, bo oprócz sprzętu budowlanego czy AGD można było wygrać hulajnogi, a nagrodą główną był rower firmy Giant.
Wszystkim zespołom serdecznie gratulujemy idziękujemy za liczny udział. Do zobaczenia za rok!

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

89Galeria zdjęć: Angelana 22 wybrane

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: ukraina_pomagamyBaner: Na co idą moje pieniądze?Baner: konsultacjeBaner: info_z_gminy_zary
Baner: Gospodarka odpadamiBaner: odpady_harmonogramBaner: SIP GISONBaner: e-mapa
Baner: sms_banerBaner: swiatlowodBaner: euroregion_nsb

Kontakt - stopka

Gmina Żary

URZĄD GMINY ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
 
tel. 68 470-73-00
fax. 68 470-73-03
 
 
Nr konta: PKO BP
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405
 
GMINA ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
NIP 9282078465
REGON 970770681

GMINA ŻARY w pigułce

Gmina Żary to gmina wiejska w województiwe lubuskim, w powiecie żarskim. Zajmuje powierzchnię 294 km kw. i liczy 12 242 mieszkańców, zamieszkujących dwadzieścia cztery sołectwa. Sąsiaduje z gminami: Jasień, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Wymiarki, Iłowa, Żagań,...
więcej