Logo: BIP Logo: Facebook
  • Wersja językowa:
  • PL
  • EN
  • DE

Wydarzenia

OSP Złotnik ma już 65-lat

Jubileusz 65 – lecia OSP to święto lokalnej społeczności, która na co dzień może liczyć na wsparcie druhów. W sobotę, 22 października mieszkańcy Złotnika, przedstawiciele pozostałych pięciu jednostek z gminy Żary, zaproszeni goście  złożyli strażakom życzenia, by docenić ich służbę i poświęcenie.
Obchody uroczystości rozpoczęto msza świętą w kościele w Złotniku odprawiona przez  kapelana gminnego  ks. Ziemowita Katulskiego oraz ks. Piotra Napieralskiego.
Dalsze obchody uroczystości odbyły się w  świetlicy wiejskiej w Złotniku.  Leszek Mrożek, Wójt Gminy, a zarazem Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP podziękował dla strażaków OSP w Złotniku za gotowość w niesieniu pomocy innym na ręce Prezesa przekazał list gratulacyjny, statuetkę okolicznościową oraz talon w wysokości 2. 000 zł do wykorzystania na potrzeby jednostki.
Wyróżnił również prezesa OSP w Złotniku Ireneusza Śleckiego oraz naczelnika Mateusza Ostrowskiego okolicznościową statuetką oraz listem gratulacyjnym i drobnym upominkiem  za trud i pracę włożoną w działanie na rzecz rozwoju jednostki. Podczas uroczystości odznaczonych zostało 16 strażaków z OSP w Złotniku  złotymi, srebrnymi oraz brązowawymi medalami i odznakami "strażak wzorowy". Prezes OPS Złotnik Ireneusz Ślecki w imieniu jednostki przekazał podziękowania dla wszystkich zaproszonych osób które ją wspierają. Organizatorzy zadbali o pyszny poczęstunek oraz wspaniałą zabawę.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

91Galeria zdjęć: 65 lat OSP ZŁOTNIK

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: Dodatek węglowyBaner: ukraina_pomagamyBaner: Na co idą moje pieniądze?Baner: konsultacje
Baner: info_z_gminy_zaryBaner: Gospodarka odpadamiBaner: Czyste powietrzeBaner: odpady_harmonogram
Baner: SIP GISONBaner: e-mapaBaner: sms_banerBaner: swiatlowod
Baner: euroregion_nsbBaner: PSE

Kontakt - stopka

Gmina Żary

URZĄD GMINY ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
 
tel. 68 470-73-00
fax. 68 470-73-03
 
 
Nr konta: PKO BP
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405
 
GMINA ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
NIP 9282078465
REGON 970770681

GMINA ŻARY w pigułce

Gmina Żary to gmina wiejska w województiwe lubuskim, w powiecie żarskim. Zajmuje powierzchnię 294 km kw. i liczy 12 242 mieszkańców, zamieszkujących dwadzieścia cztery sołectwa. Sąsiaduje z gminami: Jasień, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Wymiarki, Iłowa, Żagań,...
więcej