Logo: BIP Logo: Facebook
  • Wersja językowa:
  • PL
  • EN
  • DE

Wydarzenia

Umowa podpisana! Ruszamy z budową przedszkola w Olbrachtowie!

Rusza jedna z największych gminnych inwestycji. W poniedziałek, 14 listopada, Leszek Mrożek, Wójt Gminy Żary podpisał umowę z Edytą Tomczyk, właścicielką firmy Kreator z Żar na budowę przedszkola z oddziałami szkolnymi w Olbrachtowie.   
Firma wygrała gminne zamówienie rywalizując z kilkoma innymi wykonawcami. Do przetargu zgłosiły się firmy z Nowogrodu Bobrzańskiego i Wrocławia.
- Oferta firmy Kreator  była zdaniem komisji przetargowej najkorzystniejsza - zaznacza wójt Leszek Mrożek. - Nie po raz pierwszy współpracujemy z tą firmą. Nie dość, że idealnie wstrzeliła się w kwotę, którą mamy przeznaczoną na tę inwestycję, to dała nam gwarancję odnośnie trwałości tego projektu.
Będzie on realizowany w systemie zaprojektuj i wybuduj. W najbliższych dniach rozpoczną się prace projektowe. Wykonawca ma na to 6 miesięcy. Prace w terenie ruszą w przyszłym roku.
Koszt  inwestycji to prawie 11 mln  zł.
 - Za  boiskiem wielofunkcyjnym w Olbrachtowie powstanie nowy przestronny, przestrzenny budynek wyposażony w nowoczesne elementy, m.in. pompy ciepła, fotowoltaikę. Jednym słowem przystosowany do dzisiejszych wymogów. Powstanie tam przedszkole z oddziałami przedszkolnymi.  Przedsięwzięcie realizowane jest  przy udziale dofinansowania  z Polskiego Ładu, na które Gmina Żary pozyskała ponad 8 mln 870 tys. zł. Udało się to dzięki wsparciu Tomasza Czajkowskiego, Radnego Powiatu Żarskiego, Posła Jerzego Materny oraz Władysławowa Dajczaka, Wojewody Lubuskiego. 
Zakończenie inwestycji planowane jest na maj 2024 roku.  
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

4Galeria zdjęć: umowa budowa przedszkola

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: Dodatek węglowyBaner: ukraina_pomagamyBaner: Na co idą moje pieniądze?Baner: konsultacje
Baner: info_z_gminy_zaryBaner: baner_sciekiBaner: Gospodarka odpadamiBaner: Czyste powietrze
Baner: odpady_harmonogramBaner: SIP GISONBaner: e-mapaBaner: sms_baner
Baner: swiatlowodBaner: euroregion_nsbBaner: PSE

Kontakt - stopka

Gmina Żary

URZĄD GMINY ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
 
tel. 68 470-73-00
fax. 68 470-73-03
 
 
Nr konta: PKO BP
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405
 
GMINA ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
NIP 9282078465
REGON 970770681

GMINA ŻARY w pigułce

Gmina Żary to gmina wiejska w województiwe lubuskim, w powiecie żarskim. Zajmuje powierzchnię 294 km kw. i liczy 12 242 mieszkańców, zamieszkujących dwadzieścia cztery sołectwa. Sąsiaduje z gminami: Jasień, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Wymiarki, Iłowa, Żagań,...
więcej