Logo: BIP Logo: Facebook
  • Wersja językowa:
  • PL
  • EN
  • DE

Wydarzenia

Mikołajki w gminie Żary

Dziś 6 grudnia. Zgodnie z tradycją Leszek Mrożek Wójt Gminy Żary sprowadził Świętego Mikołaja i razem  ze swoją świtą odwiedzali dziś wszystkie szkoły i przedszkola obdarowując dzieci podarkami. Do uczniów i przedszkolaków trafiło ponad 1113 paczek.
Jako pierwsza przyjęła „Świętego” Szkoła Podstawowa w Bieniowie, tam  uczniowie czekali już na wyjątkowego gościa od 8.00. Każdy otrzymał paczkę słodkości. Dalej z workiem ciągle pełnym prezentów wraz ze swym orszakiem Mikołaj ruszył do Złotnika,  potem do Lubanic, Sieniawy Żarskiej.
W Grabiku zajechał najpierw do przedszkola, gdzie  dzieci przywitały gościa tańcem i świątecznymi piosenkami. Obdarowane dzieci nie kryły wzruszenia. Każde chciało pamiątkową fotkę  z Mikołajem. Dalej na trasie była szkoła w Grabiku.
Po drodze orszak zawitał do Olbrachtowa, gdzie zaprezentowały się przedszkolaki, a potem już na sali gimnastycznej czekali uczniowie szkoły podstawowej. Ostatnią z odwiedzanych dziś szkół była ta w Mirostowicach Dolnych. Tu też na Mikołaja czekała niespodzianka. Wiersze i piosenki zaprezentowali najmłodsi.
 
- To był istny maraton, ale dla Mikołaja nie ma rzeczy niemożliwych - mówi Leszek Mrożek. - W naszej gminie to już tradycja. Cieszę się że mogę obdarować dzieciaki w tym wyjątkowym dniu. A i dzieci i kadra każdej ze szkół włącza się w zabawę. O czym świadczą bajeczne mikołajkowe przebrania.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

77Galeria zdjęć: Mikołaj 22

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: ukraina_pomagamyBaner: Na co idą moje pieniądze?Baner: konsultacjeBaner: info_z_gminy_zary
Baner: baner_sciekiBaner: Gospodarka odpadamiBaner: Czyste powietrzeBaner: odpady_harmonogram
Baner: SIP GISONBaner: e-mapaBaner: sms_banerBaner: swiatlowod
Baner: euroregion_nsbBaner: PSE

Kontakt - stopka

Gmina Żary

URZĄD GMINY ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
 
tel. 68 470-73-00
fax. 68 470-73-03
e-mail
EPUAP:
/GminaZary/SkrytkaESP
/GminaZary/skrytka
Nr konta: PKO BP
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405
 
GMINA ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
NIP 9282078465
REGON 970770681

GMINA ŻARY w pigułce

Gmina Żary to gmina wiejska w województiwe lubuskim, w powiecie żarskim. Zajmuje powierzchnię 294 km kw. i liczy 12 242 mieszkańców, zamieszkujących dwadzieścia cztery sołectwa. Sąsiaduje z gminami: Jasień, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Wymiarki, Iłowa, Żagań,...
więcej