Logo: BIP Logo: Facebook
  • Wersja językowa:
  • PL
  • EN
  • DE

Wydarzenia

20 - lat minęło…

Tak z powodzeniem mogą już śpiewać „Szyszynianki” z Zespołu Śpiewaczego w Biedrzychowicach Dolnych. Swój Jubileusz obchodziły w sobotę, 13 maja br. Podziękowaniom i gratulacjom nie było końca.
Zespół powstał w maju 2003 r.,a już pod koniec miesiąca zadebiutował na Biesiadzie Śpiewaczej  w Bieniowie. Panie na scenie poczuły się jak ryba w wodzie. Swoją nazwę zawdzięczają malowniczej Dolinie Szyszyny w swojej wsi.
Pierwszym instruktorem muzycznym był Stanisław Domaradzki, który grał na akordeonie. Zespół śpiewa na większości gminnych imprez, ale swą twórczość prezentuje także na biesiadach i festiwalach w całym kraju. Panie miały okazję wystąpić również w na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Weisswasser w 2005 r. W swoim repertuarze mają piosenki okolicznościowe, z własnymi tekstami i melodiami, promującymi miejscowość Biedrzychowice.
Współpracowały kolejno z instruktorami Henrykiem Romanowskim a obecnie grają z Leszkiem Baworowskim. Są wśród nich piosenki ludowe, biesiadne, patriotyczne i religijne.
Teksty do piosenek pisze Barbara Motyl, ona też kieruje zespołem. W jego skład wchodzą : Jolanta Chabraszewska, Barbara Karpińska,  Krystyna Teplaków,  Ewa Rutkowska,  Maria Owsianko, Maria Makaryk – Domaradzka i Danuta Mielczarek.
W zespole śpiewały także: Grażyna Kapusta, Alicja Jabłońska, Helena Tracz, Danuta Rechul, Jolanta Ostrowska, Renata Wrzeszcz, Bogumiła Partyka, Aleksandra Barszczuk, Zdzisława Romanowska, Małgorzata Wykocka, Renata Chabraszewska, Milena Teplaków i  Dominik Szwedryk, oraz  nie żyjące już: Weronika Ostrowska i Zofia Szwedryk.
 
W uroczystych obchodach jubileuszu uczestniczył Wójt Gminy Żary, Leszek Mrożek wraz z małżonką, Przewodniczący Rady Gminy Leszek Kasprów z małżonką, Kazimierz Domaradzki- Wiceprzewodniczący Rady Gminy z małżonką, Anna Kochanowska, Kierownik Referatu Spraw Społecznych i Zamówień Publicznych, Katarzyna Marciniak zajmująca się organizacją imprez oraz Lucyna Makowska z promocji gminy. I oczywiście cała masa zaproszonych gości.
Gospodarz Gminy złożył serdeczne gratulacje jubilatkom, każdą z pan obdarował pamiątkowym listem gratulacyjnym i kwiatami. Na ręce Barbary Motyl złożył bon podarunkowy na kwotę 2 tys. zł, do wykorzystania na potrzeby zespołu.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

80Galeria zdjęć: SZYSZYNIANKI 20 lat

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: Dodatek węglowyBaner: ukraina_pomagamyBaner: Na co idą moje pieniądze?Baner: konsultacje
Baner: info_z_gminy_zaryBaner: baner_sciekiBaner: Gospodarka odpadamiBaner: Czyste powietrze
Baner: odpady_harmonogramBaner: SIP GISONBaner: e-mapaBaner: sms_baner
Baner: swiatlowodBaner: euroregion_nsbBaner: PSE

Kontakt - stopka

Gmina Żary

URZĄD GMINY ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
 
tel. 68 470-73-00
fax. 68 470-73-03
 
 
Nr konta: PKO BP
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405
 
GMINA ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
NIP 9282078465
REGON 970770681

GMINA ŻARY w pigułce

Gmina Żary to gmina wiejska w województiwe lubuskim, w powiecie żarskim. Zajmuje powierzchnię 294 km kw. i liczy 12 242 mieszkańców, zamieszkujących dwadzieścia cztery sołectwa. Sąsiaduje z gminami: Jasień, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Wymiarki, Iłowa, Żagań,...
więcej