Logo: BIP Logo: Facebook
  • Wersja językowa:
  • PL
  • EN
  • DE

Wydarzenia

Za nami XV edycja Przeglądu Angelana 2023 w Olbrachtowie.

Na festiwalowej scenie Przeglądu Piosenki i Pieśni Religijnej w Olbrachtowie zaprezentowało się 16 zespołów nie tylko z gminy Żary, ale i spoza powiatu.
Rozpoczęła go polowa msza święta na placu przed kościołem parafialnym. W tym miejscu nie sposób nie wspomnieć zmarłych pomysłodawców festiwalu - ks. Zygmunta Czepirskiego, byłego proboszcza parafii oraz Otto Hakmana. W tym roku zmieniła się formuła festiwalu, bo wszystkie trzy utwory musiały zawierać tematykę religijną. Wcześniej można było zaprezentować jeden dowolny utwór.
Organizatorami imprezy od lat są: Leszek Mrożek, Wójt Gminy Żary, Rada Parafialna, Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich w Olbrachtowie, a patronat medialny objęło w tym roku Radio Plus Zielona Góra.
Występy artystyczne oceniało jury w składzie: Mirosław Żandarski Hajduga, Przemysław Gapiński i Franciszek Stepek.
W kategorii dziecięco – młodzieżowej przyznano dwie równorzędne nagrody: Scholi Dziecięco- Młodzieżowej przy parafii Miłosierdzia Bożego w Żarach” z Olbrachtowa oraz „Serduszkom”- Scholię Dziecięcej z Żar.
W kategorii dorośli I miejsce  zajął  Zespół „Jutrzenka” z Olbrachtowa, II miejsce – „Wesoła Gromada” z Mirostowic Górnych, III miejsce wyśpiewały „Szyszynianki” z Biedrzychowic Dolnych.
Wyróżnienia przyznano zespołom: „Złoty Kłos” z Marszowa, „Bieniowiankom”  z Bieniowa  oraz Zespołowi „Źródełko” z Wichowa.
Nagrody finansowe w formie talonów, nie tylko dla zwycięzców i wyróżnionych, ale także za udział ufundowane zostały przez Wójta Gminy Żary Leszka Mrożka.
 Gdy na scenie prezentowały się kolejne zespoły na placu można było posmakować pysznych ciast przygotowanych przez miejscowe gospodynie, skosztować pajdy chleba, grochówki czy myśliwskiego bigosu. Świetną atrakcją była loteria fantowa, której finał zawsze wzbudza mnóstwo emocji z uwagi na atrakcyjne nagrody.
Wszystkim zespołom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za liczny udział. Do zobaczenia za rok!
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

71Galeria zdjęć: ANG 23 WYBRANE

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: ukraina_pomagamyBaner: Na co idą moje pieniądze?Baner: konsultacjeBaner: info_z_gminy_zary
Baner: baner_sciekiBaner: Gospodarka odpadamiBaner: Czyste powietrzeBaner: odpady_harmonogram
Baner: SIP GISONBaner: e-mapaBaner: sms_banerBaner: swiatlowod
Baner: euroregion_nsbBaner: PSE

Kontakt - stopka

Gmina Żary

URZĄD GMINY ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
 
tel. 68 470-73-00
fax. 68 470-73-03
e-mail
EPUAP:
/GminaZary/SkrytkaESP
/GminaZary/skrytka
Nr konta: PKO BP
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405
 
GMINA ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
NIP 9282078465
REGON 970770681

GMINA ŻARY w pigułce

Gmina Żary to gmina wiejska w województiwe lubuskim, w powiecie żarskim. Zajmuje powierzchnię 294 km kw. i liczy 12 242 mieszkańców, zamieszkujących dwadzieścia cztery sołectwa. Sąsiaduje z gminami: Jasień, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Wymiarki, Iłowa, Żagań,...
więcej