Logo: BIP Logo: Facebook
  • Wersja językowa:
  • PL
  • EN
  • DE

Wydarzenia

Żegnaj szkoło! Wakacje czas zacząć!

23 czerwca 2023 r. to z pewnością niecierpliwie oczekiwany przez wszystkich uczniów dzień rozdania świadectw. To dla nich ukoronowanie 10 miesięcy wytężonej pracy. Uczniom w tym doniosłym momencie towarzyszyli wzruszeni rodzice, a czasem i dziadkowie. W tym roku gospodarzem Gminnego Zakończenia Roku Szkolnego była Szkoła Podstawowa w Bieniowie.
 
Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11.00. Zgromadzonych gości przywitała Małgorzata Markowska- dyrektor Szkoły Podstawowej w Bieniowie i w krótkich słowach podsumowała rok szkolny.W imieniu Leszka Mrożka, gospodarza gminy głos zabrały Barbara Karpowicz, Skarbnik Gminy, oraz Edyta Ciecierska, Sekretarz Gminy.
 
 Uroczystość Gminnego Zakończenia Roku Szkolnego to okazja do nagrodzenia tych, którzy ciężko pracowali na sukces.
Zacznijmy od absolwentów, którzy opuszczają mury szkoły, zaczynając kolejny rozdział edukacji w swoim życiu. Nagrodę w kwocie 400 zł za wybitne osiągnięcia w różnych sferach działalności edukacyjnej otrzymał absolwent Szkoły Podstawowej im. Jerzego Kukuczki w Grabiku Bartosz Wojwod.
 
Kolejną nagrodzoną za tytaniczną pracę grupą byli uczniowie z wzorową oceną z zachowania i średnią minimum 5,0. Wszyscy otrzymali talony o wartości 350 zł do Empiku.
Ze Szkoły Podstawowej w Bieniowie to: Patryk Adach, Lily Cierech, Hanna Fraszewska, Natalia Gzyl, Lena Januszewska, Oliwia Korona, Dagmara Kujawska, Efraim Lewkowicz.  
Z Zespołu Szkół w Grabiku: Oliwia Abramowicz, Kinga Brusiło, Hubert Cielecki, Wiktora Ciok, Klara Domagalska, Hanna Femlak, Lena Femlak,  Julia Golec, Karol Grzebyk, Hanna Karpińska, Barbara Kot, Lena Kubiak, Nadia Kulig, Maja Leś, Julia Łaudańska, Filip Markowski.
Ze Szkoły Podstawowej w Lubanicach na nagrodę zasłużyli: Julia Ratajczak, Hubert Urszulak, Gabriela Zatylna.
Ze Szkoły Podstawowej w Mirostowicach Dolnych to: Zofia Dobek, Oktawian Dzido, Hubert Otrębski, Kornelia Harciarek, Roman Maciuszonek, Michalina  Pawlak, Zuzanna Suchan.
Wzorowi uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Olbrachtowie to:  Jakub Chaszczewski, Victoria Ciesielska, Maria Gosławska, Julia Górka, Helena Łopusińska, Francesco Nunneri, Julia Prokopowicz, Wiktoria Przybył, Szymon Strojny, Zofia Terlecka.
Ze Szkoły Podstawowej w Sieniawie Żarskiej w tym gronie znaleźli się: Kacper Dul, Piotr Gretkierewicz, Martyna Gretkierewicz, Aleksandra Milińska,  Karol Paczkowski, Mateusz Pokrywiecki, Anna Stefanowicz, Wiktoria Zychla.
Listę prymusów zamykają uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Złotniku, to: Emilia Czarnota, Monika Dyrba, Jan Gorzelak, Łukasz Juchacz, Martyna Katrycz, Tymon Ostrowski, Adam Terebiński, Zuzanna Wróblewicz.
 
Nagrody przypadły  także uczniom, którzy reprezentowali swoje szkoły i odnieśli sukcesy w konkursach wojewódzkich. Każdy  z nich otrzymał nagrodę Wójta Gminy Żary w formie przelewu gotówki na konto od 150 do 400 zł.
Z Zespołu Szkół w Grabiku w gronie tym znaleźli się: Mikołaj Bobeła, Fabian Jaremko, Dawid Jereczyński, Tymoteusz Kowalczewski, Krystian Lachowski, Wiktoria Łach, Hubert Rybka, Gracjan Wójcik i Bartosz Wojwod.
Z SP  w Mirostowicach Dolnych : Daria Wiecha, a z SP w Złotniku: Witold Kaczmarek.

Zakończenie roku szkolnego to również moment wręczenia listów gratulacyjnych i nagród uczniom i absolwentom szkół Gminy Żary za wybitne osiągnięcia w nauce, ale i w różnego rodzaju konkursach. W nagrodę otrzymują talony do Empiku  o wartości od 500 do 900 zł.
Wśród nich są: Karolina Kułak i Gabriela Kuros - absolwentki SP w Lubanicach, Bartosz Wojwod - absolwent ZS w Grabiku i Maja Fiuk z SP w Sieniawie Żarskiej.
 
Najlepsi z najlepszych absolwentów i uczniów szkół Gminy Żary to: Maja Łukian (kl. VII)  w SP w Mirostowicach Dolnych,  Amelia Mulik (kl. IV) SP w Olbrachtowie  oraz Sebastian Drzymała (kl. VI) i Bartosz Wojwod ( absolwent) obaj z ZS w Grabiku .
 
Maja odebrała nagrodę za najwyższą w gminie średnią ocen, która wynosi 5,54  i otrzymała z tego tytułu talon do sieci Empik o wartości 600zł.
 
Amelia odebrała nagrodę za 2. najwyższą w gminie średnią ocen, która tak jak w przypadku Sebastiana wynosi 5,50 i otrzymała talon do sieci Empik o wartości 500zł;
 
 Bartosz oprócz nagrody za 2. ex aequo najwyższą w gminie średnią ocen, która wynosi 5,50 otrzymuje także nagrodę za uzyskanie tytułu finalisty w kuratoryjnym konkursie z języka polskiego oraz nagrodę za sukces w finale wojewódzkim w unihokeja, co łącznie daje mu nagrody w talonach do sieci empik o wartości 1050 zł oraz jako absolwent otrzymał nagrodę w formie przelewu na konto o wartości 400 zł;
 
Sebastian oprócz nagrody za 3. najwyższą w gminie średnią ocen, która wynosi 5,46 otrzymał także nagrodę za uzyskanie tytułu finalisty w kuratoryjnym konkursie z geografii, co łącznie dało mu nagrody w talonach do sieci Empik o wartości 800 zł.
 
Owacjami na stojąco nagrodzono przygotowany przez panie Sylwię Lendę i Annę Antkiewicz-Zaczkowską spektakl, na pożegnanie szkoły. Gratulujemy pomysłu.
 
Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesów oraz życzymy wesołych, bezpiecznych i pełnych wrażeń wakacji. Pora odłożyć podręczniki i zacząć cieszyć się Wykorzystajcie ten czas, aby we wrześniu powrócić do szkoły naładowani zapałem i energią do poznawania świata. Miłego odpoczynku i do zobaczenia po wakacjach!

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

91Galeria zdjęć: ZAK ROKU SZKOL 23

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: ukraina_pomagamyBaner: Na co idą moje pieniądze?Baner: konsultacjeBaner: info_z_gminy_zary
Baner: baner_sciekiBaner: Gospodarka odpadamiBaner: Czyste powietrzeBaner: odpady_harmonogram
Baner: SIP GISONBaner: e-mapaBaner: sms_banerBaner: swiatlowod
Baner: euroregion_nsbBaner: PSE

Kontakt - stopka

Gmina Żary

URZĄD GMINY ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
 
tel. 68 470-73-00
fax. 68 470-73-03
e-mail
EPUAP:
/GminaZary/SkrytkaESP
/GminaZary/skrytka
Nr konta: PKO BP
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405
 
GMINA ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
NIP 9282078465
REGON 970770681

GMINA ŻARY w pigułce

Gmina Żary to gmina wiejska w województiwe lubuskim, w powiecie żarskim. Zajmuje powierzchnię 294 km kw. i liczy 12 242 mieszkańców, zamieszkujących dwadzieścia cztery sołectwa. Sąsiaduje z gminami: Jasień, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Wymiarki, Iłowa, Żagań,...
więcej