Logo: BIP Logo: Facebook
  • Wersja językowa:
  • PL
  • EN
  • DE

Wydarzenia

Puchar Wójta Gminy Żary 2023 i piękny jubileusz Delty Sieniawa Żarska

Podzielili się emocjami, zarazili energią, dostarczyli niezapomnianych wrażeń. Piłkarze pokazali ducha walki i grę fair play. Zawody zbiegły się z jubileuszem 75-lecia Delty Sieniawa Żarska. Zawodnicy i sam zarząd nie krył radości z awansu do klasy okręgowej.
Zaczęli pucharowo..
Za nami kolejna edycja Turnieju o Puchar Wójta Gminy Żary, który rozgrywany był w sobotę, 1 lipca na boisku sportowym w Sieniawie Żarskiej.  W pucharze zmierzyło się 12 drużyn. Rozgrywki odbywały się w dwóch etapach (fazie grupowej i pucharowej) systemem „każdy z każdym” po 15 minut.
Podejrzeliśmy mecze i jak zgodnie mówią sędziowie, poziom był naprawdę wysoki! Emocji nie brakowało, choć to tylko zabawa, to 12 drużyn walczyło do samego końca.
W turnieju  los uśmiechnął się do drużyny Fax Bieniów, która w finałowym meczu zagrała z gospodarzami turnieju - Deltą I Sieniawa Żarska. Mecz zakończył się wynikiem 4:0 dla Bieniowa. Zwycięzcom pogratulował Leszek Mrożek Wójt Gminy Żary, który od początku do ostatniego meczu kibicował zawodnikom.
- Dziękuję za piękną grę i za to że chcecie poświęcać swój czas i „zarażać” młode pokolenie miłością do piłki - mówił wręczając nagrody.- Aż serce się raduje, gdy patrzymy na te kilkuletnie dzieciaki kopiące piłkę, zamiast siedzieć w domu przed komputerami.
Co warto podkreślić zespół z Bieniowa już kolejny raz  z rzędu sięgnął po najwyższe trofeum turnieju ( nagroda 1.700zł ). Puchar za drugie miejsce powędrował do Delty Sieniawa Żarska ( nagroda 1.400 zł), trzecie miejsce na pudle wywalczyli sobie piłkarze Odrodzenia z Mirostowic Dolnych (nagroda 1.100 zł), a czwarta lokata przypadła UKS Mirostowice Dolne (nagroda 800 zł).
W turnieju zagrali także Piast Lubanice, Błękitni Olbrachtów, Zieloni Drożków, Zieloni Złotnik, Sparta Grabik, Przebojowa Mirostowia, Delta II Sieniawa Żarska i WKS Łaz. Pozostałe drużyny otrzymały nagrody za udział w zawodach po 400 zł. Nagrody ufundował Wójt Gminy Żary.
Najlepszym bramkarzem turnieju został Przemysław Kowalczewski, a tytuł  najlepszego strzelca przypadł Kornelowi Szymańskiemu.
Wszystkim gratulujemy i do zobaczenia za rok!

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

153Galeria zdjęć: Puchar Wójta 23

Po rozgrywkach przyszedł czas na  uroczystość 75-lecia działalności klubu Delta Sieniawa Żarska. Jak mówił Łukasz Pokrywiecki, prezes klubu, w tym czasie na kartach jego historii zapisało się setki osób: zawodników, trenerów, działaczy i sponsorów.
Początki jego działalności sięgają końca XIX wieku, kiedy w listopadzie 1882 r. założono Towarzystwo Gimnastyczne. W okresie międzywojennym jego członkowie brali udział w zawodach w Monachium, Kolonii i Wrocławiu. Po II wojnie światowej w 1948 roku w Sieniawie powstał Ludowy Zespół Sportowy. Jego założycielem i pierwszym prezesem był Tadeusz Kokot. W kolejnych latach funkcję tę pełnili Edward Makowiecki, Jerzy Tomkiewicz, Andrzej Mrozek, Ryszard Mrzygłocki.
Obecnie zarząd klubu tworzą: Łukasz Pokrywiecki (prezes), Artur Michalski (wiceprezes), Jacek Wieczyński (wiceprezes), Andrzej Czerniec (skarbnik), Ryszard Majda.
W latach 50. Uprawiano  w klubie kilka dyscyplin, jednak podstawową była sekcja piłkarska i jest nią nieprzerwanie do dziś. Piłkarze występowali w pod nazwą LZS, potem POM Sieniawa, a obecnie Delta Sieniawa Żarska. Na początku lat 80. na dwa sezony awansowali do klasy A, ponownie zdobyli do niej awans w 2004 r. Obecnie Delta zagra w klasie okręgowej. Ciekawostką jest to, że w sieniawskim zespole grali bracia Józef i Mieczysław Tracz- znani polscy zapaśnicy i olimpijczycy.
Gratulacje, wyrazy uznania i statuetki za 75 - lat działalności wójt Leszek Mrożek wręczył prezesowi Ł. Pokrywieckiemu, skarbnikowi A. Czerniecowi, oraz działaczom klubu: Mariuszowi Michałkowi, Dominikowi Baranowskiemu, przedstawicielom firmy Magnaplast, Romanowi Siemaszko, oraz Waldemarowi Perskiemu.
Klub otrzymał także talon na kwotę 2 tys. zł do wykorzystania na potrzeby dzieci i młodzieży.
Na uroczystości nie mogło zabraknąć przedstawicieli LZPN. Robert Skowron ( szef LZPN i Radosław Pogorzelec ( z-ca )także obdarowali klub i jego członków prezentami, najbardziej zasłużeni otrzymali honorowe odznaki związku.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

72Galeria zdjęć: 75-lecie Delta Sieniawa Żarska

Warto przypomnieć również, że niedawno oddano do użytku zmodernizowaną szatnię sportową w Sieniawie Żarskiej, na którą pozyskano dofinansowanie ze środków Fundacji LOTTO w ramach Programu „Sportowo Kulturalnie Lokalnie” - w kwocie 191.880,00 zł.
W ramach zadania naprawiono pokrycie dachowe obiektu, wymieniono stolarkę drzwiową oraz wyremontowano zaplecze sanitarno-szatniowe, poprzez skucie starych płytek i położenie nowych, odnowiono i pomalowano sufity i ściany. Wymieniono parapety i zakupiono niezbędne wyposażenie szatni dla zawodników.
A jak wygląda wewnątrz obiekt po modernizacji można zobaczyć na poniższych zdjęciach.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9Galeria zdjęć: szatnia sieniawa 2

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: ukraina_pomagamyBaner: Na co idą moje pieniądze?Baner: konsultacjeBaner: info_z_gminy_zary
Baner: baner_sciekiBaner: Gospodarka odpadamiBaner: Czyste powietrzeBaner: odpady_harmonogram
Baner: SIP GISONBaner: e-mapaBaner: sms_banerBaner: swiatlowod
Baner: euroregion_nsbBaner: PSE

Kontakt - stopka

Gmina Żary

URZĄD GMINY ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
 
tel. 68 470-73-00
fax. 68 470-73-03
e-mail
EPUAP:
/GminaZary/SkrytkaESP
/GminaZary/skrytka
Nr konta: PKO BP
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405
 
GMINA ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
NIP 9282078465
REGON 970770681

GMINA ŻARY w pigułce

Gmina Żary to gmina wiejska w województiwe lubuskim, w powiecie żarskim. Zajmuje powierzchnię 294 km kw. i liczy 12 242 mieszkańców, zamieszkujących dwadzieścia cztery sołectwa. Sąsiaduje z gminami: Jasień, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Wymiarki, Iłowa, Żagań,...
więcej