Logo: BIP Logo: Facebook
  • Wersja językowa:
  • PL
  • EN
  • DE

Wydarzenia

Mała Tęcza skończyła 20 lat!

W minioną niedzielę jubileusz 20-lecia świętował Zespół Mała Tęcza z Olbrachtowa. Z tej okazji w świetlicy wiejskiej  w Olbrachtowie zorganizowano uroczystość, podczas której przypomniano najważniejsze wydarzenia z życia zespołu. Nie zabrakło gratulacji, życzeń, słodyczy i urodzinowego  tortu.
Mówi się że taniec+śpiew+ muzyka = PASJA. W tym właśnie równaniu najłatwiej zawrzeć działalność artystyczną Małej Tęczy. A to, że taniec i śpiew jest ukrytym językiem duszy świetnie widać po tym, co „wyczyniają na scenie” mali artyści. Zespół powstał w 2003r. i   jest znany z energicznych i pełnych pasji występów, które zawsze przyciągają tłumy widzów. Od początku jego instruktorem i założycielem była Henryka Starosta, potem instruktorem została jej córka Krystyna Starosta. Pani Henryka od 20 lat szyje także stroje dla dzieciaków.
Okazją do prezentacji dokonań zespołu był jubileusz 20-lecia, która zorganizowano w minioną sobotę w Olbrachtowie. Uroczystości rozpoczęła msza święta w miejscowym kościele. Wśród zaproszonych gości byli członkowie zespołu, ich rodzice, przedstawiciele władz, reprezentanci zespołów ludowych, kół gospodyń i zaprzyjaźnione osoby.
W stronę „Małej Tęczy” popłynęło mnóstwo prezentów gratulacji i podziękowań, za to że krzewią kulturę ludową i są wizytówką Gminy Żary i powiatu żarskiego i żagańskiego. Wszak w zespole tańczą i śpiewają dzieci z czterech gmin: Gminy Żary, Miasta Żary, Gminy Wymiarki i Przewozu.
- Dla mnie to wielki zaszczyt i radość że mogę tu dziś z Wami być. Jak mało kto, potraficie swoim entuzjazmem, radością i śpiewem zachęcać do odkrywania naszych ludowych tradycji. Niezmiernie cieszę się, że mamy tu  tak wspaniałe dzieciaki, ale też że zespół nadal trwa dzięki waszym prowadzącym - podkreślał Leszek Mrożek, Wójt Gminy Żary, wręczając kwiaty, listy gratulacyjne dla pań prowadzących zespół, ale i dla wszystkich dzieci.
One otrzymały też słodkie co nieco.Grupa otrzymała także talon o wartości 2.000 zł do wykorzystania na działalność.
 -Zespół liczy obecnie ok. 40 osób. Uczymy się pieśni i tańców z różnych regionów Polski, co roku podczas obozów, staramy się odwiedzać inny zakątek kraju, żeby poznawać jego kulturę i zwyczaje. Bierzemy udział w uroczystościach gminnych i powiatowych, prezentujemy się też na konkursach ogólnopolskich. Wciąż się rozwijamy, kontynuujemy naukę gry na skrzypcach, niedawno nagraliśmy swoja pierwszą płytę – mówiła podczas uroczystości jubileuszowych Krystyna Starosta instruktor Małej Tęczy.-  A wszystko także dzięki wsparciu samorządów i instytucji i firm. 
A jak było zobaczcie sami!
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

68Galeria zdjęć: JUBILEUSZ MAŁA TĘCZA

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: ukraina_pomagamyBaner: Na co idą moje pieniądze?Baner: konsultacjeBaner: info_z_gminy_zary
Baner: baner_sciekiBaner: Gospodarka odpadamiBaner: Czyste powietrzeBaner: odpady_harmonogram
Baner: SIP GISONBaner: e-mapaBaner: sms_banerBaner: swiatlowod
Baner: euroregion_nsbBaner: PSE

Kontakt - stopka

Gmina Żary

URZĄD GMINY ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
 
tel. 68 470-73-00
fax. 68 470-73-03
e-mail
EPUAP:
/GminaZary/SkrytkaESP
/GminaZary/skrytka
Nr konta: PKO BP
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405
 
GMINA ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
NIP 9282078465
REGON 970770681

GMINA ŻARY w pigułce

Gmina Żary to gmina wiejska w województiwe lubuskim, w powiecie żarskim. Zajmuje powierzchnię 294 km kw. i liczy 12 242 mieszkańców, zamieszkujących dwadzieścia cztery sołectwa. Sąsiaduje z gminami: Jasień, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Wymiarki, Iłowa, Żagań,...
więcej