Logo: BIP Logo: Facebook
  • Wersja językowa:
  • PL
  • EN
  • DE

Wydarzenia

Wójt odwiedził najmłodszych mieszkańców gminy

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni w roku i święto uwielbiane przez wszystkie dzieci. Z tej okazji Leszek Mrożek Wójt gminy Żary zgodnie z zapoczątkowaną przed 9 laty piękną tradycją obdarowuje uczniów gminnych szkół i przedszkoli prezentami. Choć Dzień Dziecka dopiero w sobotę, to już w środę gospodarz gminy odwiedził uczniów w gminnych placówkach. Podarki otrzymało 1084 dzieci!
Już przed 8 rano zjawił się w Szkole Podstawowej w Bieniowie, z życzeniami i słodkościami. Następną na trasie była szkoła w Złotniku gdzie z prezentem dla udzniów pojawiła się także Elwira Wentlant- sołtys Kadłubii i Przewodnicząca Rady Gminy, potem Lubanice, Grabik, Sieniawa Żarska, Olbrachów i  Mirostowice Dolne.
Dla dzieciaków to co roku fantastyczna niespodzianka, bo oprócz życzeń i słodkości  każde dziecko losuje sobie prezent. Wśród nich są piłki, skakanki, paletki do badmintona i wiele innych. Najmłodszym przypomniał też o bezpiecznym spędzaniu wolnego czasu przy okazji zbliżających się wakacji.
Uczniowie Szkoły w Mirostowicach Dolnych przygotowali pokaz swoich tanecznych umiejętności pod okiem Małgorzaty Ochnickiej - Dobek. Naprawdę było na co popatrzeć.A w Zesole Szkół w Grabiku L. Mrożek wręczył uczniom, którzy zdali egamin- karty rowerowe. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

166Galeria zdjęć: DZ DZIECKA 24

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: ukraina_pomagamyBaner: Na co idą moje pieniądze?Baner: konsultacjeBaner: info_z_gminy_zary
Baner: baner_sciekiBaner: Gospodarka odpadamiBaner: Czyste powietrzeBaner: odpady_harmonogram
Baner: SIP GISONBaner: e-mapaBaner: sms_banerBaner: swiatlowod
Baner: euroregion_nsbBaner: PSE

Kontakt - stopka

Gmina Żary

URZĄD GMINY ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
 
tel. 68 470-73-00
fax. 68 470-73-03
e-mail
EPUAP:
/GminaZary/SkrytkaESP
/GminaZary/skrytka
Nr konta: PKO BP
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405
 
GMINA ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
NIP 9282078465
REGON 970770681

GMINA ŻARY w pigułce

Gmina Żary to gmina wiejska w województiwe lubuskim, w powiecie żarskim. Zajmuje powierzchnię 294 km kw. i liczy 12 242 mieszkańców, zamieszkujących dwadzieścia cztery sołectwa. Sąsiaduje z gminami: Jasień, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Wymiarki, Iłowa, Żagań,...
więcej