Najnowsze informacje

Hubertus w Złotniku

10-10-2013 | drukuj
Ilustracja do informacji: Hubertus w Złotniku

W dniu 06.10.2013 r. już po raz 11 w Złotniku odbyła się impreza pn. „Hubertus”, w tym roku ponownie połączona z wystawą zwierząt hodowlanych zarówno z terenu gminy jak i powiatu. Większość konkurencji, które miały miejsce podczas imprezy skierowane były wyłącznie do mieszkańców gminy Żary. Skoki przez przeszkody oraz pogoń za lisem były konkurencjami otwartymi.
Z Urzędu Marszałkowskiego przybył Józef Giemza- Dyrektor Departamentu Programów Rozwojów Obszarów Wiejskich, który wraz z Wójtem Gminy Żary Wiesławem Politem oraz sołtysem Złotnika- Kazimierzem Ostrowskim wręczyli nagrodę dla miejscowości Surowa za zwycięstwo w konkurencji „Korowód koni”- konkurencja polegała na zaprezentowaniu jak największej liczby koni z danej miejscowości. Surowej udało się zaprezentować 11 koni, Złotnikowi – 7, Bieniów zaprezentował- 6, Grabik- 2, a Drożków- 1.
W tym roku nagrodę za „krzewienie zamiłowania do koni wśród dzieci młodzieży” zdobył Ireneusz Semkło- ksiądz proboszcz ze Złotnika, który każdą wolną chwilę poświęca nauce jazdy konnej licznie przybywającym ochotnikom.
W wystawie zwierząt hodowlanych podziwiać można było 8 stanowisk- drobiu ozdobnego, królików oraz owiec. Króliki Jana Kliszewskiego z Gubina zapewniły mu III miejsce, Czesław Nowaczyński dzięki drobiowi ozdobnemu i królikom zdobył miejsce II, natomiast w konkursie zwyciężyła mieszkanka Złotnika- Renata Chabiniak, która wraz z mężem zaprezentowała króliki oraz drób ozdobny- kury faliste podziwiać można było tylko na tym stoisku.
W czasie, gdy zawodnicy walczyli o nagrody skorzystać można było z darmowego posiłku, napić się gorącej herbaty, a także zjeść pyszne ciasto, czy specjalność Złotnika- ziemniaki  z gratara.
Spróbować można także było wyrobów z dzika, o które zatroszczyło się Koło Łowieckie „Ponowa”- przyjrzeć można się było także trofeom, które przywieźli ze sobą myśliwi.
W konkurencji powożenia zwyciężył Stanisław Perczyński, za nim był Ireneusz Perczyński, a trzecie miejsce zajął Janusz Lewandowski. Po raz drugi odbył się konkurs sprawnościowy typu western, a zwycięzcami  zostali kolejno Kamil Markulak na koniu Gracja, Martyna Wnęk na koniu Majka oraz Damian Jędrzejewski na koniu Dolar. Najlepszy czas w tej konkurencji uzyskała Patrycja Seehafer z Żagania, która nie podlegała ocenie konkursowej.
W skokach przez przeszkody Puchar Wójta Gminy Żary oraz nagrodę pieniężną ufundowaną przez Wiesława Polita zdobyła Marta Filipska na koniu Desdemona. Ośmiu najlepszych zawodników otrzymało pamiątkowe koszulki.
W tym roku licznie zgromadzona publiczność w głosowaniu wybrała „najładniejszego konia Hubertusa 2013”- tytuł ten otrzymała Fiona Anny Kazimierowskiej ze Złotnika.
W pogoni za lisem po raz kolejny dziewczyny okazały się niezwyciężone, co udowodniła Patrycja Seehafer na Dianie zdobywając nagrodę Starosty Powiatu Żarskiego (talon o wartości 300zł), którą wręczył Przewodniczący Powiatowej Rady Sportu- Marek Bobek.
 
Tekst:B.Gosławska
Foto: A. Kochanowska, B. Gosławska 
 
Impreza finansowana była przez Urząd Marszałkowski z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach III schematu Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007- 2013 w ramach Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007- 2013.

 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć: Hubertus 2013 (109)

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Znajdujesz się na stronie: Gmina Żary Ludzie- Lasy- Przestrzeń
 
Ilustracja do informacji: ZZO Marszów organizuje konkurs ekologiczny dla dzieci pn. "Wiem jak segregować" Ilustracja do informacji: Szczepienia HPV na terenie Gminy Żary Ilustracja do informacji: Komunikat Ilustracja do informacji: Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Żarach Ilustracja do informacji: Agencja Rozwoju regionalnego S.A.

ZZO Marszów organizuje konkurs ekologiczny...

Szanowni Państwo! ZZO Marszów organizuje konkurs ekologiczny dla dzieci pn. "Wiem jak segregować" i w związku z tym zwracamy się z prośbą o umieszczenie informacji na stronie internetowej gminy ...

Szczepienia HPV na terenie Gminy Żary

Miło jest nam poinformować, że w roku 2018 jesteśmy realizatorem Programu polityki zdrowotnej prowadzonego przez Gminę Żary pt. „Program profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego HPV na lata 2018 – 2020”. ...

Komunikat

Informujemy odbiorców wody wsi Olbrachtów, że z powodu kontynuacji prac remontowych na stacji uzdatniania wody dnia 17 kwietnia 2018r zasilanie w wodę odbywać się będzie ze wsi Sieniawa Ż. co spowoduje znaczny spadek ciśnienia...

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w...

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Żarach z siedzibą w Lubsku informuje, że z dniem 28 lutego 2018 r. weszły w życie przepisy rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 9 lutego 2018r. zmieniające rozporządzenie w sprawie...

Agencja Rozwoju regionalnego S.A.

Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Zielonej Górze informuje, iż w dniu 25 kwietnia 2018 roku, o godz. 11.00 , w sali konferencyjnej Ośrodka Doskonalenia nauczycieli w Zielonej Górze przy ul. Chopina 15 , odbędzie sie spotkanie, na...

Gmina Żary

Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary 
NIP 928-207-84-65
REGON 970770681
tel. 68 470-73-00, fax. 68 470-73-03,
Nr konta: PKO BP 
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405