Najnowsze informacje

15 Przegląd Pasji Twórczych Bibliotekarzy

15-05-2018 | drukuj
Ilustracja do informacji: 15 Przegląd Pasji Twórczych Bibliotekarzy
Gminna Biblioteka Publiczna Gminy Żary z siedzibą w Bieniowie była organizatorem tegorocznej, piętnastej już Wystawy Pasji Twórczych Bibliotekarzy. W tym roku otwarcie wystawy odbyło się w bibliotece w Lubanicach i połączone było z obchodami Dnia Bibliotekarza.
 
Na wystawie zaprezentowało się dwudziestu bibliotekarzy z całej Polski, min ze Szczecina, Tarnowca, Przemyśla, Białegostoku, Częstochowy, Żar i z gminy Żary.  Zaprezentowali swoje pasje m.in. malarstwo, decupeage, rękodzieło artystyczne, fotografie, poezje, zbiór kart typu „JOKER”, a także kolekcję butów damskich.
W spotkaniu wzięli udział Wójt Gminy Żary Leszek Mrożek, Radny Gminy Żary Marek Kaźmierczak, ksiądz Robert Decker, dyrektor SP w Lubanicach Kinga Grzelak, sołtys wsi Lubanice Przemysław Tomaszewski, sołtys wsi Łukawy Alina Banasiak, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żarach Beata Kłębukowska, były dyrektor Miejskiej Biblioteki Publiczne w Żarach Jan Tyra, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żaganiu Magdalena Śliwak oraz inni przyjaciele biblioteki.
Z okazji Dnia Bibliotekarza Pan Wójt Leszek Mrożek złożył życzenia wszystkim bibliotekarzom, wręczył upominki oraz zaprosił na degustację wspaniałego tortu w kształcie książki.
Na zakończenie spotkania wystąpił Mateusz Koszela z Nowogrodu Bobrzańskiego, dziennikarz, pasjonat wypraw autostopem, twórca akcji charytatywnej „Podaj piłkę dzieciom”, bohater fanpejdżu na Facebooku: Autostopem w świat sportu. Podczas godzinnego spotkania opowiadał o podróży autostopem do Ameryki Południowej. Opowiadał o pomyśle na wyjazd, o pożegnaniu w Polsce przez mamę, o tysiącu przebytych kilometrów po Ameryce. A wszystko to autostopem z plecakiem i namiotem na plecach. Pokazywał meksykańskie sombrero, kolumbijskie fawele, poznanych wolontariuszy, którzy tam mieszkają, pracują i próbują zmieniać świat. A on wraz z kilkoma koleżankami z Argentyny, Polski i Holandii rozdawał biednym dzieciom piłki, zyskując ich uśmiech i zaufanie. Podróż trwała siedem miesięcy i trudno było ją opowiedzieć w 60 min.
Po spotkaniu można było zakupić książki napisane przez polskiego podróżnika, wydane przez Argentyńskie wydawnictwo a wydrukowane w Azji.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć: Pasje Twórcze (43)

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Znajdujesz się na stronie: Gmina Żary Ludzie- Lasy- Przestrzeń
 
Ilustracja do informacji: Rekrutacja uzupełniająca do punktów i oddziałów przedszkolnych Ilustracja do informacji: Święto Parku i Kwiatów w Kromlau Ilustracja do informacji: Puchar Wójta 2018 Ilustracja do informacji: Uwaga! Komunikat dla przedsiębiorców Ilustracja do informacji: Ogłoszenie o możliwości składania uwag do oferty

Rekrutacja uzupełniająca do punktów i...

W dniach od 04 czerwca do 08 czerwca 2018r. można składać wnioski w naborze uzupełniającym do punktów i oddziałów przedszkolnych zlokalizowanych na terenie Gminy Żary.

Święto Parku i Kwiatów w Kromlau

Delegacja z Gminy Żary 19 maja b.r. brała udział w corocznej imprezie pn. Święto Parku i Kwiatów w Kromlau.Liczne pokazy, atrakcje dla dzieci, występy orkiestry pokaz straży pożarnej to tylko niektóre atrakcje, które...

Puchar Wójta 2018

Wójt Gminy Żary serdecznie zaprasza na rozgrywki w piłkę nożną o "Puchar Wójta" 2018, które odbędą się 16.06.2018r. w Sieniawie Żarskiej. Szczegółowe informacje znajdują się w załączonym regulaminie.

Uwaga! Komunikat dla przedsiębiorców

Jeśli Twoja firma była założona przed 1 stycznia 2012 roku i została przeniesiona do CEIDG z gminnej ewidencji - upewnij się, że na wpisie znajduje się numer PESEL. Jeśli go na nim nie ma i nie uzupełnisz go do 19 maja 2018 roku...

Ogłoszenie o możliwości składania uwag do...

W związku ze złożeniem dnia 14.05.2018 r. oferty na realizację zadania publicznego pn.: „Czas na zdrowie ” przez Spółdzielnie Socjalną „Work Group” informuję, że na podstawie art. 19 a ustawy z dnia 24...

Gmina Żary

Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary 
NIP 928-207-84-65
REGON 970770681
tel. 68 470-73-00, fax. 68 470-73-03,
Nr konta: PKO BP 
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405