Aktualności

Rekrutacja uzupełniająca do punktów i oddziałów przedszkolnych

Ilustracja do informacji: Rekrutacja uzupełniająca do punktów i oddziałów przedszkolnych
W dniach od 04 czerwca do 08 czerwca 2018r.  można składać wnioski w naborze uzupełniającym do punktów i oddziałów przedszkolnych zlokalizowanych na terenie Gminy Żary.
 
Nabór ten odbędzie się w następujących placówkach:
- Szkoła Podstawowa w Bieniowie - nabór do punktu i oddziału przedszkolnego,
- Szkoła Podstawowa w Lubanicach - nabór do punktu łączonego z oddziałem przedszkolnym,
- Szkoła Podstawowa w Mirostowicach Dolnych - nabór do punktu i oddziału przedszkolnego,
- Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Złotniku - nabór do punktu i oddziału przedszkolnego,
 
Wszelkie dodatkowe informacje uzyskać można w poszczególnych szkołach oraz w Centrum Usług Wspólnych Gminy Żary tel. 68 363 00 40.
 
 

Święto Parku i Kwiatów w Kromlau

Ilustracja do informacji: Święto Parku i Kwiatów w Kromlau
Delegacja z Gminy Żary 19 maja  b.r.  brała udział w corocznej imprezie pn. Święto Parku i Kwiatów w Kromlau.Liczne pokazy, atrakcje dla dzieci, występy orkiestry pokaz straży pożarnej to tylko niektóre atrakcje, które można było obejrzeć podczas święta.
Delegacja obejrzała również  pokaz Królowych, które wraz z miejscową Królową Kwiatów zaprezentowały się podczas  imprezy. Takie Spotkanie Królowych stało się już tradycją Święta Parku i Kwiatów w Kromlau.Podczas imprezy miało miejsce wbicie symbolicznego „szpadla” pod inwestycję związaną z remontem mostu w parku.

 

 
 

Puchar Wójta 2018

Ilustracja do informacji: Puchar Wójta 2018
Wójt Gminy Żary serdecznie zaprasza na rozgrywki w piłkę nożną o "Puchar Wójta" 2018, które odbędą się 16.06.2018r. w Sieniawie Żarskiej. Szczegółowe informacje znajdują się w załączonym regulaminie.

Załączniki

Uwaga! Komunikat dla przedsiębiorców

Ilustracja do informacji: Uwaga! Komunikat dla przedsiębiorców
 
Jeśli Twoja firma była założona przed 1 stycznia 2012 roku i została przeniesiona do CEIDG z gminnej ewidencji - upewnij się, że na wpisie znajduje się numer PESEL. Jeśli go na nim nie ma i nie uzupełnisz go do 19 maja 2018 roku - wpis będzie podlegał wykreśleniu z urzędu.
 
Jak sprawdzić, czy PESEL jest na wpisie?
 
 1. Znajdź swój wpis w bazie przedsiębiorców i zobacz w historii wpisu, czy składałeś jakieś wnioski
  po 1 stycznia 2012 roku. Jeśli tak - już uzupełniłeś PESEL i nie musisz nic robić. 
 2. Jeżeli nie składałeś wniosków po 1 stycznia 2012 roku, znajdź swój wpis w bazie przedsiębiorców
  i zobacz, czy pod statusem działalności jest informacja "wpis nie przeszedł weryfikacji, przyczyna: braku numeru PESEL". Jeśli jest - udaj się do dowolnego urzędu gminy, żeby uzupełnić dane. 
 3. Nie możesz znaleźć wpisu lub nie składałeś żadnych wniosków przez CEIDG? Udaj się do dowolnego urzędu gminy, gdzie urzędnik odnajdzie Twój wpis i sprawdzi, czy jest na nim PESEL. Jeśli go nie ma - od razu przyjmie od Ciebie wniosek o zmianę, na którym uzupełnisz brakujące dane.
 
Co jeśli nie zdążysz uzupełnić numeru PESEL do 19 maja 2018 r. i wpis zostanie wykreślony z urzędu? Będziesz mógł wystąpić do Ministra Przedsiębiorczości i Technologii o przywrócenie wpisu
i umieszczenie na nim brakujących danych. Pismo będzie trzeba przesłać do Departamentu Małych
i Średnich Przedsiębiorstw w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii na adres   e-mail lub pocztą tradycyjną na adres: Plac Trzech Krzyży 3/5, 00-507 Warszawa."
 
 

Rozgrywki klas IV w piłkę ręczną w Mirostowicach Dolnych

Ilustracja do informacji: Rozgrywki klas IV w piłkę ręczną w Mirostowicach Dolnych
14 maja 2018r. na Orliku w Mirostowicach Dolnych odbyły się rozgrywki klas IV w piłkę ręczną. Warsztaty dla uczniów poprowadzili animatorzy sportu Jarosław Rusak i Katarzyna Majcher.
 
Była to promocja piłki ręcznej w naszej miejscowości. Wzięliśmy  udział w akcji "Kocham Ręczną na Orliku" , której organizatorem jest Fundacja Orły Sportu.
 
 

Ogłoszenie o możliwości składania uwag do oferty

Autor: Małgorzata Ostrowska
Ilustracja do informacji: Ogłoszenie o możliwości składania uwag do oferty
 
W związku ze złożeniem dnia 15.05.2018 r. oferty na realizację zadania publicznego pn.: „Niech nasza piosenka innym szczęście da ”  przez Gminne Stowarzyszenie „Śpiewajmy Razem”  informuję, że na podstawie art. 19 a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r.  o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j.Dz.U.z 2018 r., poz. 450 ze zm.) zamieszcza się ofertę:
 • w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Żary,      
 •  na stronie http://www.gminazary.pl oraz
 •  na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Żary, Aleja Jana Pawła II 6, 68-200 Żary
            Uwagi do oferty można zgłaszać do dnia  25 maja 2018 r. do godz. 15.00 w formie pisemnej:
 • osobiście w sekretariacie Urzędu Gminy Żary, pokój 105,
 • za pośrednictwem poczty tradycyjnej (decyduje data wpływu),
 •  za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: e-mail
 

Załączniki

Ogłoszenie o możliwości składania uwag do oferty

Ilustracja do informacji: Ogłoszenie o możliwości składania uwag do oferty
W związku ze złożeniem dnia 14.05.2018 r. oferty na realizację zadania publicznego pn.: „Czas na zdrowie ”  przez Spółdzielnie Socjalną „Work Group”  informuję, że na podstawie art. 19 a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j.Dz.U.z 2018 r., poz. 450 ze zm.) zamieszcza się ofertę:
-w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Żary,      
- na stronie http://www.gminazary.pl oraz
- na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Żary, Aleja Jana Pawła II 6, 68-200 Żary
            Uwagi do oferty można zgłaszać do dnia 23 maja 2018 r. do godz. 15.00 w formie pisemnej:
- osobiście w sekretariacie Urzędu Gminy Żary, pokój 105,
- za pośrednictwem poczty tradycyjnej (decyduje data wpływu),
- za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: e-mail
 

Załączniki

VI Memoriał im. Dariusza Biczyka w tenisie stołowym

Ilustracja do informacji: VI Memoriał im. Dariusza Biczyka w tenisie stołowym
 
13 maja 2018r w Olbrachtowie odbył się VI Memoriał im. Dariusza Biczyka w tenisie stołowym. Do rywalizacji przystąpiło 30 zawodniczek i zawodników z Gorzowa Wlkp., Gubina, Nowej Soli, Londynu, Bielska Białej, Golasowic, Łęknicy, Mirostowic Górnych i Dolnych, Grabika, Żar oraz Olbrachtowa. Po 5 godzinnych zmaganiach, końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:
 
Amatorzy : 1. Piotrowski Zbigniew- Żary
                  2. Chojnacki Rafał- Gorzów
                  3. Kłudkowski Piotr- Grabik
                  4. Hawełka Łukasz- Londyn
Zrzeszeni : 1. Wączek Roman- Gorzów
                 2. Paszczeniuk Dawid - Żary
                 3. Trąbiński Marek - Łęknica
                4. Dopierała Maciej - Gorzów
50+     :    1. Maćkowiak Bogdan- Gorzów
                2. Iwuć Stefan- Łęknica
                3. Roziński Aleksander- Gubin
                4. Świtek Ireneusz- Żary
               5. Polanowska Ewa - Mirostowice Dolne
               6 Bartosz Grażyna - Mirostowice Górne
Najlepsi otrzymali statuetki i nagrody ufundowane przez Panią A. Biczyk i LKS Błękitni Olbrachtów.Organizatorem i sędzią głównym był D. Hawełka.
 
 

XIII Gminny Przegląd Mały Talent 2018

Ilustracja do informacji: XIII Gminny Przegląd Mały Talent 2018
XIII Gminny Przegląd Mały Talent 2018
 
         11 maja w Świetlicy Wiejskiej w Olbrachtowie odbył się XIII Gminny Przegląd Mały Talent. Wzięło w nim udział 32 dzieci w wieku od 2,5 do 7 lat. Utalentowane maluchy mogły się zaprezentować w dwóch kategoriach: wierszyk oraz piosenka. W tegorocznym przeglądzie artystów oceniało dwuosobowe jury w składzie: Pani Elżbieta Stec Kierownik zespołu śpiewaczego „Chabry” ze Złotnika oraz Radna Gminy Żary, Pani Jadwiga Bakalarska Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Bieniowie.
 
 
           Mali artyści zapewnili wszystkim uczestnikom dużo wrażeń. Wszystkie występy były piękne i świetnie przygotowane. Dzieci zaskoczyły nas swoją odwaga i pomysłowością, która była nagradzana gromkimi brawami. Jury miało bardzo trudne zadanie aby wybrać Laureatów. Po burzliwych obradach tytuł „Mały Talent 2018 w kat. Piosenka” otrzymał Paweł Winecki z Przedszkola w Lubanicach, który zaśpiewał piosenkę Odkrywam siebie. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Gabrysia Zatylna z Punktu Przedszkolnego w Lubanicach, Bianka Gielicz z Gminnego Przedszkola w Grabiku oraz Zuzanna Wróblewicz z Oddziału Przedszkolnego w Złotniku. Natomiast tytuł „Mały Talent 2018 w kat. Recytacja” otrzymała Izabela Chomont z Oddziału Przedszkolnego w Bieniowie, która wyrecytowała wiersz Abecadło. Wyróżnieni zostali: Hanna Teplaków z Oddziału Przedszkolnego w Lubanicach, Dawid Surwiło z Oddziału Przedszkolnego w Mirostowicach Dolnych, Laura Dobrucka z Oddziału Przedszkolnego w Bieniowie oraz najmłodszy uczestnik tegorocznego przeglądu 3 letni Szymon Wojwod z Gminnego Przedszkola w Grabiku. Laureatom oraz wyróżnionym nagrody wręczył Wójt Gminy Żary Leszek Mrożek. Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali upominki za wzięcie udziału w konkursie.
            Wszystkim tegorocznym małym artystom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok.
            
 

15 Przegląd Pasji Twórczych Bibliotekarzy

Ilustracja do informacji: 15 Przegląd Pasji Twórczych Bibliotekarzy
Gminna Biblioteka Publiczna Gminy Żary z siedzibą w Bieniowie była organizatorem tegorocznej, piętnastej już Wystawy Pasji Twórczych Bibliotekarzy. W tym roku otwarcie wystawy odbyło się w bibliotece w Lubanicach i połączone było z obchodami Dnia Bibliotekarza.
 
Na wystawie zaprezentowało się dwudziestu bibliotekarzy z całej Polski, min ze Szczecina, Tarnowca, Przemyśla, Białegostoku, Częstochowy, Żar i z gminy Żary.  Zaprezentowali swoje pasje m.in. malarstwo, decupeage, rękodzieło artystyczne, fotografie, poezje, zbiór kart typu „JOKER”, a także kolekcję butów damskich.
W spotkaniu wzięli udział Wójt Gminy Żary Leszek Mrożek, Radny Gminy Żary Marek Kaźmierczak, ksiądz Robert Decker, dyrektor SP w Lubanicach Kinga Grzelak, sołtys wsi Lubanice Przemysław Tomaszewski, sołtys wsi Łukawy Alina Banasiak, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żarach Beata Kłębukowska, były dyrektor Miejskiej Biblioteki Publiczne w Żarach Jan Tyra, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żaganiu Magdalena Śliwak oraz inni przyjaciele biblioteki.
Z okazji Dnia Bibliotekarza Pan Wójt Leszek Mrożek złożył życzenia wszystkim bibliotekarzom, wręczył upominki oraz zaprosił na degustację wspaniałego tortu w kształcie książki.
Na zakończenie spotkania wystąpił Mateusz Koszela z Nowogrodu Bobrzańskiego, dziennikarz, pasjonat wypraw autostopem, twórca akcji charytatywnej „Podaj piłkę dzieciom”, bohater fanpejdżu na Facebooku: Autostopem w świat sportu. Podczas godzinnego spotkania opowiadał o podróży autostopem do Ameryki Południowej. Opowiadał o pomyśle na wyjazd, o pożegnaniu w Polsce przez mamę, o tysiącu przebytych kilometrów po Ameryce. A wszystko to autostopem z plecakiem i namiotem na plecach. Pokazywał meksykańskie sombrero, kolumbijskie fawele, poznanych wolontariuszy, którzy tam mieszkają, pracują i próbują zmieniać świat. A on wraz z kilkoma koleżankami z Argentyny, Polski i Holandii rozdawał biednym dzieciom piłki, zyskując ich uśmiech i zaufanie. Podróż trwała siedem miesięcy i trudno było ją opowiedzieć w 60 min.
Po spotkaniu można było zakupić książki napisane przez polskiego podróżnika, wydane przez Argentyńskie wydawnictwo a wydrukowane w Azji.
 
 
1 2 3 4 5 6 ... 166
Znajdujesz się na stronie: Gmina Żary Ludzie- Lasy- Przestrzeń
 
Ilustracja do informacji: Rekrutacja uzupełniająca do punktów i oddziałów przedszkolnych Ilustracja do informacji: Święto Parku i Kwiatów w Kromlau Ilustracja do informacji: Puchar Wójta 2018 Ilustracja do informacji: Uwaga! Komunikat dla przedsiębiorców Ilustracja do informacji: Ogłoszenie o możliwości składania uwag do oferty

Rekrutacja uzupełniająca do punktów i...

W dniach od 04 czerwca do 08 czerwca 2018r. można składać wnioski w naborze uzupełniającym do punktów i oddziałów przedszkolnych zlokalizowanych na terenie Gminy Żary.

Święto Parku i Kwiatów w Kromlau

Delegacja z Gminy Żary 19 maja b.r. brała udział w corocznej imprezie pn. Święto Parku i Kwiatów w Kromlau.Liczne pokazy, atrakcje dla dzieci, występy orkiestry pokaz straży pożarnej to tylko niektóre atrakcje, które...

Puchar Wójta 2018

Wójt Gminy Żary serdecznie zaprasza na rozgrywki w piłkę nożną o "Puchar Wójta" 2018, które odbędą się 16.06.2018r. w Sieniawie Żarskiej. Szczegółowe informacje znajdują się w załączonym regulaminie.

Uwaga! Komunikat dla przedsiębiorców

Jeśli Twoja firma była założona przed 1 stycznia 2012 roku i została przeniesiona do CEIDG z gminnej ewidencji - upewnij się, że na wpisie znajduje się numer PESEL. Jeśli go na nim nie ma i nie uzupełnisz go do 19 maja 2018 roku...

Ogłoszenie o możliwości składania uwag do...

W związku ze złożeniem dnia 14.05.2018 r. oferty na realizację zadania publicznego pn.: „Czas na zdrowie ” przez Spółdzielnie Socjalną „Work Group” informuję, że na podstawie art. 19 a ustawy z dnia 24...

Gmina Żary

Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary 
NIP 928-207-84-65
REGON 970770681
tel. 68 470-73-00, fax. 68 470-73-03,
Nr konta: PKO BP 
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405