Apel o wsparcie inicjatywy

Ilustracja do informacji: Apel o wsparcie inicjatywy
Szanowni Państwo !
Zbliżająca się kanonizacja Papieża który jest w Państwa samorządach Honorowym Obywatelem upoważnia nas do zwrócenia się z prośbą abyście  Państwo w mediach lokalnych, w placówkach oświatowo - wychowawczych i kultury rozpropagowali ogólnopolski stały! już projekt p.n. "Teczka serdecznej pamięci - archiwum pamiątek z okresu pontyfikatu JP II w każdym polskim domu.
W pliku podajemy informację o tym projekcie oraz wizerunek wspomnianej Teczki.
Jestem przekonani, że  zrozumiecie, docenicie i wesprzecie Państwo tą społeczną, bezpłatną inicjatywę jako Wasz osobisty  wkład w trwałą pamięć o Waszym Honorowym Obywatelu.
 
Z pozdrowieniami                          
mgr Ryszard Zawadowski - Dyrektor Ośrodka Dokumentacji Pontyfikatu
Jana Pawła II
 
 

Załączniki

Marsz dla bł.Jana Pawła II

Ilustracja do informacji: Marsz dla bł.Jana Pawła II
Marsz dla  bł. Jana Pawła II
W dniu 17.05.2013r  ulicami naszej miejscowości przeszedł Marsz dla Jana Pawła II . W ten to sposób  uczniowie i  nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II oraz cała społeczność  wsi Złotnik  uczcili 93 rocznicę urodzin bł. Jana Pawła II.
Marsz rozpoczął się przy szkole, towarzyszyły mu żółto – białe chorągiewki  i balony a także wspaniały śpiew. Na zakończenie marszu przy Kościele Parafialnym wypuszczone zostały w niebo biało – żółte balony.
 
Katarzyna Bryjak
 
 

Honorowy obywatel gminy

Ojciec Święty Jan Paweł II- ustanowiony Honorowym Obywatelem Gminy Żary uchwałą Nr X/96/99 Rady Gminy Żary z dnia 23 grudnia 1999 r.
 
Jan Paweł II - Karol Józef Wojtyła, urodził się 18.05.1920 r. w Wadowicach, zmarł 02.04.2005 r. w Watykanie. Jest postacią, której ze względu na jej fenomen, nie trzeba przybliżać nikomu. Z uwagi na to właśnie, sylwetka Ojca Świętego Jana Pawła II zostanie przedstawiona w wielkogabarytowym skrócie.
Jan Paweł II to nie tylko polski duchowny rzymskokatolicki, arcybiskup krakowski, kardynał, kawaler Orderu Orła Białego i papież od 16.10.1978 r. do 02.04.2005 r. Jan Paweł II to również poliglota, aktor, dramaturg i pedagog. Jest Honorowym Obywatelem bardzo wielu miast. 
 
 
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Złotniku
 
15 października 2010r. miała miejsce niecodzienna uroczystość w  Szkole Podstawowej w Złotniku. W tym dniu szkole zostało nadane szkole imię Jana Pawła II. Jednocześnie obchodzono w tym dniu Jubileusz 65-lecia szkolnictwa w Złotniku.
Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej odprawionej w Kościele p.w. Jana Chrzciciela w Złotniku przez bp Adama Dyczkowskiego, podczas której został poświęcony Sztandar Szkoły.
Na zakończenie Mszy św. wszyscy uczestnicy obejrzeli i prezentację multimedialną o historii szkoły oraz wielkim patronie Janie Pawle II.
Następnie w uroczystym korowodzie przy dźwiękach kapeli Zespołu Górali Czadeckich ze Złotnika wszyscy uczestnicy uroczystości przeszli do Szkoły.
Poczet Sztandarowy Rodziców w składzie Józef Rewaj, Jolanta Strzelczak, Aneta Ślęczka  uroczyście wprowadził Sztandar na salę gimnastyczną, gdzie po odśpiewaniu Hymnu Państwowego przybyłych gości powitała Pani Dyrektor Jadwiga Muńko. A wśród zaproszonych byli m.in: Wójt Gminy Żary- Jan Dżyga,  Starosta Powiatu Żarskiego- Marek Cieślak, W-ce Kurator- Ferdynand Sańko, Wizytator Kuratorium Oświaty- Teresa Przychodzeń, bp. Adam Dyczkowski, Przewodniczący Rady Gminy Żary – Marian Peszek, Radni Gminy Żary, sołtysi wsi Złotnik, Lubomyśl, Kadłubia, Kierownik ZEAS – Wojciech Wojtiuk, księża, Dyrektorzy Szkół z Gminy Żary, absolwenci szkoły, rodzice, mieszkańcy, sponsorzy, grono pedagogiczne oraz uczniowie.
Najważniejszym momentem uroczystości było przekazanie przez Radę Rodziców Sztandaru Pani Dyrektor Jadwidze Muńko, która dokonała prezentacji Sztandaru zebranym gościom, a następnie przekazała go uczniom.
Kolejnym uroczystym momentem było Ślubowanie Uczniów na Sztandar Szkoły. Po ceremonii Ślubowania nastąpił akt uroczystego wbicia gwoździ w drzewiec Sztandaru.
Następnie Pani Dyrektor złożyła podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do ufundowania Sztandaru . Szczególne podziękowania skierowane były do  absolwentów szkoły, którzy tworzyli historię Szkoły oraz pielęgnowali jej tradycję.
Ciepłe słowa uznania popłynęły w stronę by łych nauczycieli, dyrektorów i osób, które wpisały się w jakikolwiek sposób w dzieje szkoły w Złotniku.
Były gratulacje, życzenia i podziękowania od władz samorządowych za owocną współpracę i sukcesy jednostki
W części artystycznej programu zaprezentowały się dzieci ze szkoły, zespół „ Chabry” oraz Zespół Górali Czadeckich ze Złotnika.
Na zakończenie odsłonięta oraz poświęcona została pamiątkowa tablica z imieniem szkoły.
 
Link do strony SP im. Jana Pawła II w Złotniku

 
 
 

Załączniki

Znajdujesz się na stronie: Gmina Żary Ludzie- Lasy- Przestrzeń
 
Ilustracja do informacji: Obchody Dnia Sołtysa Ilustracja do informacji: Gminny Konkurs Wielkanocny 2018 Ilustracja do informacji: Wojewódzki Urząd Pracy zaprasza do wzięcia udziało w konkursie w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój Ilustracja do informacji: Internet dla mieszkańców–Lubuska Unia Światłowodowa Ilustracja do informacji: Gminny Konkurs Recytatorski 2018

Obchody Dnia Sołtysa

11 marca obchodzony jest w Polsce Dzień Sołtysa. Z tej okazji Wójt Gminy Żary Leszek Mrożek zaprosił wszystkich Sołtysów z terenu gminy, aby podziękować im za ich ciężką pracę . To właśnie sołtysi pełnią...

Gminny Konkurs Wielkanocny 2018

Wójt Gminy Żary Leszczek Mrożek serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w GMINNYM KONKURSIE WIELKANOCNYM 2018. Prace należy składać w Świetlicy Wiejskiej w Łazie dnia 19.03.2018 r. w godzinach od 8:00 do 18:00. Ogłoszenie...

Wojewódzki Urząd Pracy zaprasza do wzięcia...

Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze zaprasza na spotkania informacyjne potencjalnych beneficjentów, którzy są zainteresowani aplikowaniem o środki w konkursie ogłoszonym 6 marca 2018 r . w ramach Programu...

Internet dla mieszkańców–Lubuska Unia...

Informujemy, że na terenie Gminy Żary prowadzona jest już po raz drugi akcja zbierania deklaracji od mieszkańców chcących, aby do ich posesji wybudowane zostały bezpłatne przyłącza światłowodowe . Wybudowanie takich przyłączy...

Gminny Konkurs Recytatorski 2018

Gminne Eliminacje Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego w tym roku odbyły się 26-27 lutego w Świetlicy Wiejskiej w Mirostowicach Dolnych. W tegorocznych konkursie wystartowało bardzo dużo, bo aż 78 recytatorów z trzech kategorii wiekowych. ...

Gmina Żary

Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary 
NIP 928-207-84-65
REGON 970770681
tel. 68 470-73-00, fax. 68 470-73-03,
Nr konta: PKO BP 
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405