Aktualności

Szczepienia przeciwko grypie dla seniorów z Gminy Żary

  • 29-12-2021
Leszek Mrożek, Wójt Gminy Żary zaprasza seniorów z całej gminy do bezpłatnych  szczepień przeciwko grypie.Termin szczepień przedłużyliśmy do końca stycznia. Najbliższe już  4 stycznia w Świetlicy Wiejskiej w Złotniku. 
 
– W tym roku po raz pierwszy stworzyliśmy naszym seniorom taką możliwość. Wciąż jeszcze można się zaszczepić, bo jak potwierdzają lekarze, szczyt zachorowań na grypę przypada na luty i marzec. Dzięki szczepionce liczba zachorować na grypę z roku na rok maleje, a osoby zaszczepione przechodzą chorobę znacznie łagodniej. Dlatego gorąco zapraszam do skorzystania z tej darmowej oferty. Jeśli ktoś będzie miał problem z transportem,  gwarantujemy dowiezienie  do punktu szczepień - zaznacza wójt.-  Wystarczy zadzwonić pod nr tel. 68 470 73 20.
 
Szczepienia realizuje Łużyckie Centrum Medyczne przy ul. Strzelców 10 w Żarach. Termin szczepień prosimy ustalać w Łużyckim Centrum Medycznym osobiście lub tel. pod numerem tel.: 68 478 10 00 , od poniedziałku do piątku  w godz. 8:00 – 20:00.
 
Warunki uczestnictwa w szczepieniu:
- ukończone 65 lat życia
- zameldowanie na terenie Gminy Żary.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją