Aktualności

Delta Sieniawa Żarska już wkrótce z nową szatnią

  • 16-03-2023
Leszek Mrożek, Wójt Gminy Żary, przy kontrasygnacie Skarbnika Barbary Karpowicz podpisał dziś ( 16.03. 2023 r. ) umowę na modernizację szatni sportowej w Sieniawie Żarskiej, dającą zielone światło na rozpoczęcie prac. W wyniku ogłoszonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, wykonawcą został Andrzej Czerniec  firma Andrach z Żar.
Projekt obejmie naprawę pokrycia dachowego, kompleksowy remont zaplecza sanitarno- szatniowego wraz z wyposażeniem, remont ciągów komunikacyjnych i zaplecza sportowego oraz  wymianę stolarki drzwiowej. Termin zakończenia robót mija 16  maja 2023 r.
Wartość zadania wynosi 239 tys. 850 zł, choć większość tej kwoty jest dofinansowana darowizną przekazaną przez Fundację Lotto, którą klubowi udało się wygrać w ogłoszonym przez Lotto konkursie.
Przypomnimy, że wszystko zaczęło się od złożenia przez Gminę Żary wniosku o dofinansowanie modernizacji szatni sportowej w Sieniawie Żarskiej w konkursie   Fundacji Lotto "Sportowo Kulturalnie Lokalnie".
Nasz projekt, spośród 540 w całym kraju zakwalifikował się do I etapu konkursu. W drugim etapie o zwycięstwie decydowała ilość głosów oddanych na wybrane projekty. I udało się, dzięki mobilizacji zawodników, przyjaciół klubu i mieszkańców gminy.  Projekt Gminy Żary zdobył 50 tys.330 głosów i znalazł się w czołówce laureatów konkursu, zajmując pierwsze miejsce w województwie lubuskim.
Prezes Delty Sieniawa Żarska  Łukasz Pokrywiecki z kierownikiem zespołu i Wójtem Leszkiem Mrożkiem wrócili z Warszawy z czekiem na 196 tys. zł.
- Zaangażowanie mieszkańców i ich determinacja jest godna podziwu, ale i naśladowania, dlatego  dodatkowo dofinansowałem inwestycję kwotą ok. 50 tys. zł- podkreśla wójt.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3Galeria zdjęć: szatnia Delta Sieniawa

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją