Wydarzenia

Złote Gody – jubileusz miłości i uznania

  • 28-10-2021
Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak wyjątkowe są małżeństwa które przeżyły razem pół wieku. Z tej pięknej okazji w środę, 27 października w Centrum Spotkań Mieszkańców w Lubomyślu odbyła się uroczystość wręczenia medali   „Złotym Parom” z terenu Gminy Żary.  
 
 
Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w dowód społecznego uznania za podjęcie się tej nieraz trudnej, często  wymagającej wyrzeczeń, ale jakże pięknej, wspólnej życiowej drogi, wręczył 13 parom Leszek Mrożek, Wójt Gminy Żary.  
 
- Jesteście pięknym i godnym przykładem dla młodych ludzi, pokazujecie, że we dwoje można cieszyć się codziennością, ale także przetrwać życiowe burze i pokonywać problemy. Byle razem.  Wasze rady są dla nad bezcenne – podkreślał włodarz Gminy Żary.- Gratuluję i dziękuję za przybycie, Życzę Wam zdrowia, wszelkiej pomyślności i abyście dalej tak się kochali przez kolejne lata.
 
Po wręczeniu odznaczeń wszyscy zasiedli do uroczystego obiadu. Nie mogło też zabraknąć urodzinowego tortu i symbolicznej lampki szampana. Po tym przy kawie i słodkościach przyszedł czas na wspominki.
 
Uroczystość 50-lecia pożycia małżeńskiego świętowali: Halina i Stanisław Ganczar z Marszowa, Wiesława i Stanisław Dżyga z Mirostowic Górnych, , Elżbieta i Władysław Kotwiccy z Sieniawy Żarskiej, Jadwiga i Witold Baranowscy ze Złotnika, Ludwika i Eugeniusz Trzoscy z Surowej, Zofia i Mieczysław Kilian z Mirostowic Górnych, Marianna i Zbigniew Kafarowscy z Lubanic, Zofia i Dominik Kotwiccy z Grabika, Jadwiga i Antoni Ostrowscy ze Złotnika, Janina i Michał Bojakowscy z Grabika, Helena i Wiktor Piaseccy z Lubomyśla, oraz Cecylia i Jan Taczkowscy. Na galę z powodów zdrowotnych nie mogli przybyć Irena i Edmund Kantyka z Lubomyśla. Tę parę wójt Leszek Mrożek wraz z Anną Kochanowską kierownikiem urzędu, odwiedzili osobiście.
Wszystkie pary oprócz odznaczeń i legitymacji otrzymały prezenty, kwiaty, listy gratulacyjne. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim Złotym Jubilatom.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

41Galeria zdjęć: 50-lecie par 2021

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją