Wydarzenia

„Złoty Kłos” śpiewa już 18 lat!

  • 02-11-2021
Zespół Śpiewaczy „Złoty Kłos” z Marszowa jest już pełnoletni. W sobotę, 30 października, w świetlicy wiejskiej w Marszowie jego członkowie uroczyście świętowali swój jubileusz.  
W spotkaniu, które było okazją do wspomnień i refleksji na temat kultywowania pięknych tradycji ludowych naszego regionu, uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Gminy z Leszkiem Mrożkiem, Wójtem Gminy na czele. W gronie zaproszonych znaleźli się dawni członkowie zespołu, a  gościem honorowym był Edward Szlęzak - pierwszy akompaniator grupy. We wspólnym świętowaniu 18-stki uczestniczyły delegacje zespołów śpiewaczych z całej Gminy Żary.
 
Jubilaci odebrali z rąk wójta gratulacje, kwiaty, życzenia i podziękowania za ogromny wkład i zaangażowanie w pielęgnowanie i kultywowanie pięknych pieśni i tradycji ludowych, dostarczanie swoim słuchaczom niezapomnianych wrażeń i wzruszeń, wysiłek i ogromną pracę społeczną wkładaną w propagowanie kultury ludowej i tradycji polskiej wsi na festynach, festiwalach, przeglądach twórczości ludowej w całym kraju.
 
Do „Złotego Kłosu” powędrował talon w wysokości 1.000 zł do wykorzystania na potrzeby grupy. Powstała ona w lipcu 2003 roku przy Kole Gospodyń Wiejskich w Marszowie. Kieruje nią Jadwiga Siry, a teksty piosenek od początku układała Danuta Duziak. „Solówka” w wykonana przez nią podczas uroczystości zachwyciła zaproszonych. Tych nie zabrakło także  w wykonaniu rodziny Wójtowiczów, która w zespole występuje już od kilku lat. Najmłodsza z rodziny - Milena – oprócz śpiewu, uświetnia występy grą na skrzypcach. W 2007 roku zespół wzmocniły męskie głosy strażaków z OSP z Marszowa. W tej chwili śpiewa w nim aż pięciu panów. Uroczystość była też okazją do zaprezentowania repertuaru grupy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

80Galeria zdjęć: 18 lat Złoty Kłos

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją