Wydarzenia

Gminny Dzień Bibliotekarza

  • 12-05-2022
Bibliotekarzy Gminnej Biblioteki Publicznej z siedzibą w Bieniowie z jej dyrektorką Jadwigą Bakalarską na czele gościł w środę, 11 maja, w urzędzie  Leszek Mrożek, Wójt Gminy Żary. A wszystko z okazji Dnia Bibliotekarza i trwającego Tygodnia Bibliotek.
A wszystko z okazji Dnia Bibliotekarza i trwającego OgólnopolskiegoTygodnia Bibliotek.
Podczas spotkania nie mogło oczywiście zabraknąć podziękowań, gratulacji, życzeń, kwiatów i torta.
- Biblioteki na terenie naszej gminy stoją na wysokim poziomie. To tak jak szkołu swego rodzaju centra życia kulturalnego w naszych miejscowościach. Wszystko dzięki zaangażowaniu pani dyrektor  i pań bibliotekarek, które dbają o księgozbiory i wyszukują nowości, żeby sprawić przyjemność Czytelnikom – podkreślał wójt, życząc pracownikom bibliotek zdrowia,zadowolenia z pracy oraz rzeszy czytelników.   
Oby drzwi bibliotek zawsze stały otworem dla wszystkich, którzy pragną poszerzyć swoje horyzonty, a powtarzając za Wisławą Szymborską – czytanie książek stało się najpiękniejszą zabawą.
A przy okazji święta naszych bibliotekarzy, serdecznie zapraszamy do Gminnej Biblioteki w Bieniowie i naszych 10 filii, gdzie nie tylko można zanurzyć się w świat książkowej wyobraźni.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

12Galeria zdjęć: Dzień Bibliotekarza

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją