Wydarzenia

Szkoła w Bieniowie i jej uczniowie najlepsi w ogólnopolskim konkursie „Ferie z ekonomią”

  • 22-06-2022
Uczennice Szkoły Podstawowej w Bieniowie w czołówce laureatów IV edycji ogólnopolskiego projektu: Ferie z ekonomią”, szkoła zaś zajęła I miejsce w klasyfikacji drużynowej. Brawo WY!
Na 145 uczestników z całej Polski Agata Motyl okazała się najlepsza z grona 20 finalistów. Zdobyła 92 proc poprawnych odpowiedzi w konkursie wiedzy ekonomiczno-finansowej, tuż za nią uplasowały się Dorota Dziewińska i Oliwia Fraszewska (obie po 84% poprawnych odpowiedzi).
 Laureatami zostało 20 uczniów, którzy otrzymali najwyższą liczbę punktów. W przypadku tej samej liczby punktów o kolejności miejsc decydował czas wypełnienia testu (często od zwycięstwa dzieliły sekundy). 
Nagrodą w konkursie indywidualnym są tablety.
W kategorii drużynowej tytuł laureata został przyznany szkole, w której trzech uczniów zdobyło największą liczbę punktów, przy czym każdy z nich musiał uzyskać nie mniej niż 70% możliwych do zdobycia punktów. W tej kategorii przyznano nagrody dla 3 szkół.
Szkoła Podstawowa w Bieniowie zajęła I miejsce, z wynikiem 65 pkt.
W konkursie drużynowym nagrodą są środki pieniężne w wysokości 1.500,00 zł brutto z przeznaczeniem na zakup niezbędnego wyposażenia edukacyjnego, w szczególności służącego edukacji ekonomicznej.
Opiekunem uczennic była  Katarzyna Kopernicka.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją