Wydarzenia

Leszek Mrożek, Wójt Gminy Żary pogratulował tanecznego sukcesu Mateuszowi Roli

  • 05-04-2023
We wtorek, 4 kwietnia br.14 -letni mieszkaniec Surowej został wręcz obsypany gratulacjami. Sukcesu  w finale programu You Can Dance, Nowa Generacja 2 powinszował mu wójt Leszek Mrożek, radna Katarzyna Bagińska oraz sołtys Surowej Stanisław Perczyński.
Mateusz pojawił się w urzędzie na zaproszenie wójta wraz z tatą Tomaszem Rolą.
- Wszyscy z wielkimi emocjami obserwowaliśmy każdy odcinek programu. Głosowaliśmy, tak, że telefony się grzały i trzymaliśmy kciuki – powiedział wójt Leszek Mrożek wręczając Mateuszowi bon podarunkowy na 1.500 zł. - Jestem bardzo dumny, że na terenie gminy mamy tak utalentowanych młodych ludzi. Pielęgnuj swoją miłość do tańca i zdobywaj kolejne trofea. 
List gratulacyjny gospodarz gminy wręczył rodzicom Mateusza. Prezenty i życzenia kolejnych sukcesów popłynęły dla naszego bohatera, także od radnej Katarzyny Bagińskiej oraz sołtysa Surowej Stanisława Perczyńskiego
Talent Mateusza został dostrzeżony na  Mistrzostwach Polski w lipcu zeszłego roku Bydgoszczy, co zaowocowało zaproszeniem na casting do programu You Can Dance, Nowa Generacja 2, przeszedł Szkołę Tańca You Can Dance i dostał się do najlepszej szesnastki młodych tancerzy w Polsce, jego występy mogliśmy oglądać w każdy piątek o 20.50 w TVP2.  W finałowym odcinku zdobył trzecie miejsce!
W szkole nie był ponad dwa miesiące, w czasie treningów mieszkał z rodzicami w  Warszawie,  lekcje dzięki przychylności szkoły udało mu się  prowadzić zdalnie, by nie mieć zaległości. Jednak gros czasu zajmowały mu treningi.
Na wytrenowanie choreografii do każdego odcinka miał tydzień. Z przygody w You Can Dance  zapamięta właśnie to, że mógł sprawdzić się w różnych stylach.
- Ale i to że podczas pierwszego odcinka zauważyli, że jestem wszechstronny i zatańczę wszystko, będę tęsknił za moją taneczną rodziną, bardzo się zżyliśmy- opowiadał Mateusz.
Na pytanie czy swoje dorosłe życie wiąże z tańcem odpowiada, że chciałby dalej tańczyć, ewentualnie mógłbym być trenerem tańca, ale jego marzeniem jest weterynaria.  
14-latek swoją profesjonalną przygodę z tańcem rozpoczął w wieku 6 lat. Od początku trenuje w Klubie Sportowym Pasja i Akademii Tańca NDS. Już od małego wiedział, że jest to coś z czym chce wiązać przyszłość. Jego ulubionym stylem jest hip-hop, choć bliski jego sercu jest również breakdance i house. 14 latek jest uczniem Społecznej Szkoły Podstawowej w Żarach. Taniec to jego wielka pasja. Na swoim koncie ma już wiele osiągnięć, m.in. na mistrzostwach Polski, Europy i Świata. Wiadomo już że na Mistrzostwach Polski w IDO wytańczył w hip-hop-ie awans do mistrzostw Europy ( Macedonia) i Świata.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

4Galeria zdjęć: Mateusz rola w urzędzie

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją